[PL] Malgil Manhide' Manflayers czyli ELfy - lowcy skor

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
SexRocket

[PL] Malgil Manhide' Manflayers czyli ELfy - lowcy skor

Post by SexRocket »

witam
turniej sie zbliza a ja maluje swoje elfy zeby modz nimi zagrac ostatnio na stol trafili manflayersi najbardziej obawialem sie malowania plaszczy ze skor bo nie wiedzialem jak osiagnac efekt martwej lekko gnijacej skory ale po malych radach przemosz. wzielem sie do pracy, jest to jedna z pierwszych moich prob malowania samymi glazami. Sam osobiscie jestem bardzo zadowolony z efektu jaki wyszedl ale ocencie sami. Licze na konstruktywna krytyke i z checia bym sie dowiedzial gdzie co mozna by bylo jeszcze podciagnac :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Zdjecia troszke chyba miejscami przeswietlone ale godzine walczylem z aparatem i tylko tyle udalo mi sie wycisnac
Na zywo do zobaczenia na Masterze Blasterze
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] Malgil Manhide

Post by Ana »

:drool: fantastyczne!
Podstawki extra, kolorystyka extra, jej do czego można się przyczepić? Piękny oddział.
Można by się przyczepić do czerwonej apaszki na rogu - mało zagrałeś tam światłocieniem.
Nie umiem się do niczego przyczepić. Kolor skóry rzeczywiście fajny, wszystko schludne ale i niepokojące.
Fantastyczna grupa, miejmy nadzieję, że się spiszą w boju :clap:
-- Ańa

Image
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

RE: [PL] Malgil Manhide

Post by kacpero »

modele same w sobie do mnie nie trafiaja natomiast malowanie jak najbardziej :) schludne, harmonijna kolorystyka - to akurat podoba mi sie najbardziej..
zaryzykowalbym jednak polozenie jeszcze kilku warstw glaze na plaszczach bo w tym momencie cieniowanie jest moim zdaniem zbyt delikatne..
nie rozumiem rowniez polaczenia metalikow(?) na mieczach i pancerzy ktore stylistycznie przypominaja NMM
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] Malgil Manhide

Post by Ana »

IMHO pancerze nie wyglądają jak NMM. Mają ładnie rozjaśnione krawędzie, ale nie są oświetlone jak przy NMM.
-- Ańa

Image
SexRocket

RE: [PL] Malgil Manhide

Post by SexRocket »

pancerze to nie jest NMM nie opanowalem jeszcze tej techniki wiec nie posluguje sie nia. Zbroje to ma byc po prostu szary kolor
Co do szmatki na rogu to po tym jak juz bylem w polowie malowania to zauwazylem ze tam na samej koncowce sa place takie jak na ich plaszczach wiec to skora z reki jakiegos nieszczesnika wiec i tak bede musial przemalowac cala
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

jak dla mnie swietna robota! :clap:
jedyne czego mi brakuje to moze tylko nieco ciemniejszego cieniowania zbrojek ale to kwestia gustu :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Eliash

Post by Eliash »

a ja zgadzam sie ze wszystkimi:P glebsze cienie na pancerzach i płaszczach:P i cos zrobic z ta czerwona wstazka na rogu:P poza tym fajnie;]
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

nawet jeśli pancerze są po prostu szare, to głębsze cienie by im nie zaszkodziły. szkoda, że tego nie zrobiłeś, bo poza tym jest to bardzo udany (i liczny) oddział.
nawet czerwoną wstążkę bym wybaczył, ale płaskie szarości - nie.

w ogóle malowanie jest dość "płaskie" - twarze oraz sztandar też mogłyby być wycieniowane mocniej. ale najbardziej razi mnie to na pancerzach...
z drugiej strony - dzięki temu wyglądają prosto, schludnie i komiksowo.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Karpiu

Post by Karpiu »

Jak dla mnie wygladaja swietnie. Sam nigdy nie probowalem malowac glazami ale widzac efekty takiego malowania pewnie sprobuje.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

o, jaki fajny oddzialik! nie moj ulubiony styl, ale prezentuja sie naprawde niezle. oby tak samo wymiatali w grze ;)

jednakowoz, jesli juz pancerze zrobiles w NMM (udawanym czy nie), to bron tez trzeba bylo zrobic bez metali. troche sie to stylistycznie gryzie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply