[PL] Warsztat Przema

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Początek zabaw z OSL. Ogólnie pomysł jest taki że jest noc a świeci ten ogień/dymek (czy jak kto chce) wychodzący z tyłu pancerfausta. Fotka przedstawia WIPa z nietknietą figurką kolesia trzymającego panzerfaust.

Pomóżcie prosze bo nie miałem jeszcze styczności z OSL. Jakieś doświadczenia? Rady? Jak sie za to złapać? Co poprawić?

ImageClick to see full-sized image
alvarezwawa

Post by alvarezwawa »

najlepiej umiesc diode w miejscu gdzie bedzie domyslne zrodlo swiatla i zrob kilka(nascie) zdjec jak swiatlo bedzie sie rozchodzilo, potem zdecydowanie latwiej bedzie Ci nanosic rozjasnienia we wlasciwe miejsca.
Wydaje mi sie tez, ze rozjasnieniom blizej bedzie do bieli niz pomaranczowego...
Galharen
Posts: 1031
Joined: 25 May 2005, o 10:28
Location: Poznań / Poland
Contact:

Post by Galharen »

Narazie mi się podoba, ale spróbuj w najbliżej połozonych częściach rzucić większy refleks światła, bo narazie jest trochę jednolicie (wszystko pomarańczowe). Czekam na dalsze postępy, bo zapowiada się ciekawie:D
Eliash

Post by Eliash »

przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Ano widziałem widziałem:) łaaadny demonik :D

Już próbowałem takiego sposobu z nakładaniem glazów. jeżeli chcesz mieć mocno zaczerwienioną oświetlaną powierzchnie to trzeba nałożyć sporo tych glazów i zatraca się pierwotny kolor oświetlanego elementu. Dlatego też uważam ze lepiej by było mieszać podstawowy kolor danego elementu z poszczególnymi odcieniami czerwieni.

Na modelu imperialistów zrobiłem inaczej (niestety chyba źle):
czarny podkład,
na biało elementy które będą oświetlane,
ciemnymi kolorami miejsca bez oświetlenia,
jasnymi miejsca z oświetleniem,
glazami dodałem troszke czerwieni na miejscach oświetlanych.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Na razie tyle i chyba tak już zostawie ten model i sie wezme za nastepny z OSL. Powiedzcie prosze co nastepnym razem zmienic zeby było lepiej.

ImageClick to see full-sized image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

fajny pomysł ale niestety ogien zbyt przekonywujaco nie wyszedł :(
choc sam OSL całkiem spoko - szczegolnie jak na pierwszy raz :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

zgadzam sie z Demim, wydaje mi sie ze może ciemniejsze powinny być "końcówki" ognia, ale co ja moge powiedziec bo doswiadczenia z ogniem nie mam :( :P
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Myślałem o przyciemnieniu końcówek ale boje się że przyciemni to płomień i bedzie za ciemny jak na źródło oświetlenia.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Myślałem o pomalowaniu OSL na NMMowych elementach ale nie wiem jak sie za to zabrać. Jakiego koloru powinny być wtedy bliki? bardzo jasne żółte? A ogólnie metal to przejście przez ciemną czerwień do jasnej żółci? HELP :!:
Post Reply