[PL] 1 2 3... proba pedzla

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Slawol »

Nie wiem, jaki masz plan z tym popiersiem w ogóle, ale ocenię to, co widzę.

Kurtka pasuje teraz do całości, ale granatowa nie jest. Na pewno jest ciemniejsza, niż była, ale wciąż nie jest zbliżona do tej na wampirze. Nos mi się akurat podoba, a jeśli Ci za czerwono, to zmieszaj sobie z kolorem skóry albo rób glaze i wtedy zabarwisz skórę na czerwono, zamiast zamalowywać ;)

Włosy trochę jendolite jeszcze, skóra na twarzy mi pasuje, ale mogłaby dostać więcej zarostu na dole - takie tam moje gadanie. Pióro ma ładną czerwień.

Kapelusz ekstra, czaszka też. Pas mi nie pasuje sam w sobie, nie rozumiem cienowania, ale do komiksu jak najbardziej odpowiedni.

Klatka piersiowa to gładkie płaty, więc to cieniowanie dziwne wygląda. I jeśli już takie coś cieniować, to np. tak jak ostatnio ARBAL na popiersiu zrobił - od góry do dołu, gładko, z takimi kolorami, jak twarz i wtedy powinno wyglądać lepiej, bo teraz jest to tylko taka dziwna ramka. Sam kształt mięśni piersiowych jest dla mnie dziwny, no ale takie to wykręcone popiersie całe jest i taka wizja rzeźbiarza :)

Oczy super, zęby zepsute aż miło :D Żółta chusta bardzo dobra.

W ogóle to pasuje mi zestawienie kolorów, jedynie ten jasny pas widziałbym w takim samym kolorze, jak kapelusz.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Tak pan pirat wyglada na chwile obecna. Z klata raczej poleglam, ale ogolnie ludek okazal sie raczej niewdziecznym kawalkiem metalu i bardzo ciezko mi sie go malowalo. Ciesze sie wiec ze nie wyladowal w sloiku z rozpuszczalnikiem;p Model konkursowy to to raczej nie bedzie, ale w gablotce w tlumie wstydu tez robic nie bedzie.
W sumie mialam go juz zostawic tak jak jest, ale odpoczelam sobie od niego i mysle, ze moze mu jeszcze podzialam na klacie olejami, moze cos uda mi sie w ten sposob zawalczyc.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

A tutaj 'Team[W]Orc'
czyli orasy nad ktorymi zaczelam pracowac w ramach odstresowania sie od pana P.
Na focie grupowej widac jakies 4h pracy, na modelach z ktorych najmniejszy mierzy 50mm. Po zlozeniu orka pirata bedzie mial 105mm, wiec w sumie kazdy z nich to kawal zywicy.

ImageClick to see full-sized image

A tutaj zblizenia zioma z kotwica, jedynego z tej trojki, ktory ma zrobione ciut wiecej. Skora jest mega plamiasta, ale testuje na niej nowe pomysly odnosnie kladzenia kolorow bazowych. Nie jestem jeszcze pewna czy to byl dobry pomysl, ale mysle ze sprobowac warto;]

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

pzdr
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Gildor »

Skóra tego typka z kotwicą zapowiada się świetnie!Czape robiłaś sama?
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

czape ludka z kotwa?
nie, to taki wzor z figone, nie chcialoby mi sie w nim grzebac i dorabiac kawalkow.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Nameless »

tak na szybko - pirat mi sie podoba za wyjatkiem tej klaty nieszczesne. moze to rzezba, moze twoje malowanie (cienie), ale wyglada jakby to pancerz sf byl.
a orcza banda slodka, czekam na efekty :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Tia, klata mi nie wyszla niestety. No ale rzezba wcale mi tutaj nie pomagala. Jak mowilam sprobuje jeszcze troche zawalczyc olejami, moze cos sie uda poprawic.

A tutaj maly update pana z kotwa. Dla rozgrzewki po tygodniowej przerwie zajelam sie skorzniami. Czapa i opaska prawie skonczone. No i troche podlubalam kraba i butle na przodzie;]

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Slawol »

1. Pirat.

Klatka w ogóle nie jest oświetlona, tylko ma jasne kreski na górze i niekorzystnie to wygląda. Na pewno nieco lepiej to wygląda, niż poprzednio, ale brakuje teraz przejścia do połowy z półtonami, jak na zwykłym mięśniu (vide wspomniane wcześniej popiersie ARBAL-a jako dobry wzór) i na pewno się uda. Teraz twarz wygląda, jakby pirat miał wcześniej gogle narciarskie i mu ślady zostały od opalania i odstaje to mocno od reszty skóry. Za to kłaki i tatuaże bardzo ładne, dzięki temu nadałaś mu rasowego wyglądu brudasa z pokładu ;)

Kapelusz z tyłu jest cały ciemny, a wewnątrz mógłby dostać nieco światła od góry (znaczy się w zagłebieniu na dole ronda), bo teraz to ma jasną główkę i krawędzie.

2. Kotwica.

Dobrze się zapowiada, podobają mi się już butelki, no i sama kotwica. Ciekawy sposób malowania: najpierw detale, a potem skóra? Będziesz musiała uważać, żeby sobie nie zapaprać tego, co już zrobiłaś :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Demi_morgana »

Mi tam się podoba - i to bez uwag =]
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

@Demi: dzieki, ciesze sie ze Ci sie podoba;]

@Slawol: Pocyc pirata ma klate niemal wklesla, probowalam juz naprawde roznych rzeczy na niej, nawet zwyklego poziomego cieniowania o ktorym wspominasz, ale to sie wszystko kupy nie chce trzymac. Jak wspominalam podzialam jeszcze troche olejami tutaj, moze cos uratuje. A jak nie, to bede miala nauczke na przyszlosc.
Co do kapelusza, to rondo na dole jest rozjasnione nie tylko po krawedzi, chociaz ogladane pod tym katem moze faktycznie sprawiac takie wrazenie.
Jesli chodzi o kolejnosc malowania elementow, to czesto robie to dosyc chaotycznie, a skore w szczegolnosci lubie zostawic na koniec. Nie wiem w sumie czemu, ale tak jakos mam.


Ponizej foty z wczrajszego wieczoru z aerografem. Dalej niestety bede juz musiala pojsc z pedzlem. Mam nadzieje, ze z czasem coraz wiecej rzeczy bede umiala robic aero, szczegolnie przy tak duzej skali jak te chlopaki:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by ARBAL »

Super fajnei to wszystko idzie z tymi orkami :)
Może padła już prędzej odpowiedź na to pytanei ale z jakiej firmy sa te popiersia orków?
Image
Post Reply