[PL] Warsztat ARBAL'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by gimiak »

Fajny model tej alicji, malowanie też zacne, choć jeszcze sporo pracy przed tobą. Podstawka bardzo dobra.
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Dzieki gimiak, skończyłem ja malowac jakies 2 tygodnie temu :)
Image
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by juszczynk »

Cześć mam do ciebie pytanie Arbal. Czy mógłbyś podać róznice w malowaniu między skalami ? Widziałem twój ostatni tutorial odnośnie metalicznego pigmentu i chciałbym się dowiedzieć jakie są zasadnicze róznice :)
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

@Slawol - tak to jest popiersie Archelaosa
Aktualny stan prac:
ImageClick to see full-sized image

@juszczynk
Ciężkie pytanie..roznic jest wiele. Niektóre techniki działają inaczej. Mi się figurki 70mm maluje najprzyjemniej. Jest możliwość poszalenia, szczególnie z podstawkami. I mniej bolą oczy niz przy 32mm :) Przy figsach 54mm mam wrażenie, że niektóre rzeczy znowu działają inaczej... Najlepiej sam sprobuj :)
Last edited by ARBAL on 16 Apr 2013, o 17:25, edited 1 time in total.
Image
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by juszczynk »

to spróbuj na odwrót :) Dzięki za odpowiedź wygląda czysto czekam na koniec prac . Czy taka figurka w tej skali 54mm będzie dobrar na początek ? http://www.jadarhobby.pl/mmodel-32025-o ... -1443.html
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Widzę jakieś freehandy na broni :clap:

Oczy są pewnie niezłe, ale wydają mi się bez życia, takie jasne, blade... Kurczę, w popiersiach ważna jest ekspresja na twarzy, inaczej model będzie nijaki. Możesz mieć słabe ciuchy, ale jak zmalujesz dobrze twarz, to wszystko przysłoni ;) Na razie twarz jest płaska i nijaka, ale oczywiście czekamy, co będzie dalej. Pamiętaj o poprzednich uwagach ;)

Z ubranka to mi się ten biały kombinezon podoba, dość naturalnie wyszedł i jak dla mnie - wiarygodnie. Brakuje tylko mocniejszych cieni pod biustem i w okolicach kołnierza oraz zaznaczenia zagłębień, pasków i innych takich detali. Czerwienie sa takie nijakie jakieś... Broń też taka cała czarna, nudą trochę wieje.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Biało-szary kombinezon to tylko kolor bazowy :)
Czerwień juz raczej taka będzie, na porzadnym foto zobaczysz, że wyszło to ok.
Broń jest zrobiona suchym pigmentem Dark Steel w ten sposób: http://www.coloureddust.com.pl/2013/04/ ... gment.html
Chilernei trudno zrobic temu foto.
Tak na broni sa recznie malowane napisy.
Twarz jest jaka jest bo tak została wyrzeźbiona i trudno mi tu dodac ekspresje malowaniem...
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

ARBAL wrote:Broń jest zrobiona suchym pigmentem Dark Steel w ten sposób: http://www.coloureddust.com.pl/2013/04/ ... gment.html
Chilernei trudno zrobic temu foto.
Bullshit, tutorial na Twojej stronie mówi mi co innego :mrgreen: To zdjęcie jest o wiele lepsze i tutaj mogę powiedzieć, że mi się kolor broni bardzo podoba, chociaż i tak jest zbyt jednolity (nawet jeśli to tylko stal, to światłocień mocniejszy by się przydał). A dla Ciebie prztyczek w nos: warsztatowe-tutorialowe zdjęcia masz lepsze, niż pokazowe. Za to freehand dobry i równy, a do tego techniczna czcionka - podoba się!
ImageClick to see full-sized image
ARBAL wrote:Twarz jest jaka jest bo tak została wyrzeźbiona i trudno mi tu dodac ekspresje malowaniem...
Bardzo kiepska wymówka i w ogóle do mnie nie przemawia, o czym niżej...

Właśnie najwięcej można się wykazać przy modelach, które nie są "przygotowane rzeźbą" do efektownego malowania, bo wtedy osiągnąć ciekawy efekt jest trudniej. Skoro twierdzisz, że akurat ta pani nie ma "twarzy do malowania ekspresji", bo jest "zwykła", to nałóż światło tak, żeby nie była gumowa i żeby wyglądała kobieco. Do tego dołóż ciekawe spojrzenie (oczy są najważniejsze!) i unikaj tępego wyrazu twarzy. Na razie oczy są bez wyrazu, o czym wspomniałem wyżej, a co za tym idzie - wyraz całej twarzy jest nijaki... Niestety.

Rozdziawionej gęby nawet malować nie trzeba, żeby dodać figurce wyrazu, bo taka żywiczna głowa już w pudełku krzyczy i ma pomarszczone czoło ze złości. Specjalnie zajrzałem do tematu autora i powiem Ci, że jest rzeźba jest dobra i podtrzymuję swoje poprzednie opinie... U Ciebie namalowane brwi to łagodne łuczki, a wiemy, jak się brwi układają przy różnych emocjach u człowieka ;) Tutaj możesz popsuć efekt złym malowaniem.

Tak to działa, Panie Arbalu.

Skupiając się na tym popiersiu, to mogę śmiało stwierdzić, że ulepek od Archelaosa patrzy się i to bez farby i widać emocje na pewno (masz idealnie ułożone czoło i miejsce, gdzie powinny być brwi i oczy), więc nie zwalaj mi tu winy na rzeźbę. Ubierz ją tylko dobrze w kolory i tyle. Ekspresja to nie tylko darcie ryja przez dzikusa w lesie, tutaj jest to być może strach i napięcie albo coś jeszcze innego. Do tego lekko rozchylone usta w nerwowym oddechu albo chęci zapanowania nad nim. Dla mnie jest tu sporo emocji.

Zajrzyj do tego tematu i pooglądaj wszystkie zdjęcia, zwłaszcza te z bronią. Jak dla mnie to ten model można postawić przy rogu ściany i myśleć, że się czai, żeby kogoś zdjąć, obserwuje sytuację, jak komandos, szuka wyjścia w jakimś kosmicznym laboratorium po rozwaleniu obcych itd... Albo może ktoś ją woła z tyłu, a ona akurat była skupiona na czymś innym i musiała odwrócić głowę. Bez broni to może i można by coś innego dołożyć jako historię.

viewtopic.php?f=80&t=8285

W tym przypadku spojrzenie na wprost przegrywa u mnie z tym zaniepokojeniem. Ale maluj tak jak chcesz, oczywiście, każda interpretacja może być ciekawa :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

aj jaj jaj...
nie da się Ciebei oszukać :)
... tomoje drugie popiersie i powiem szczerze, że jest znacznieeee trudniejsze niz poprzedni elfy. Znacznie bardziej pracochłonne... być może nawet troche mnie przerosło...
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Siedze i myśle co tu jeszcze poprawić.
Chce ją jakos ubrudzic bo rękawice ma napewno za czyste i pancerz...
Piedestał jeszcze nie zrobiony.
chce tą czerwień jakoś poprawić.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Post Reply