[PL] zulusowe malowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Czystość i ostrość fotki super, sama GO także. Ale światło bije jeszcze zbyt mocno. Przy fotografowaniu ze światłem sztucznym (czy nawet zastanym) staraj się zasłonić sam model gdzieś z boku chociażby arkuszem papieru śniadaniowego albo jakiegoś innego cienkiego papieru o dobrej przepuszczalności światła. Nie chodzi tutaj o cień sam w sobie (choć też przy okazji pomoże), ale głównie o to, żeby światło nie biło bezpośrednio z okna czy żarówy na model. Musi być rozproszone. Jeśli chcesz robić zdjęcia bez kombinacji i zasłaniania, to nigdy w okolicach południowych (11:00-13:00), najlepiej rano lub po południu i staraj się trafić dzień lekko pochmurny. W południe słońce jest w zenicie i potrafi wyjarać i przekłamać wszystko, co się da ;) Można i to okiełznać, ale są łatwiejsze sposoby.

W innej sytuacji prowizoryczna zasłonka i wtedy walić światłem na model :)

A samo malowanie dokładnie, staranne, czyste i ostre. Widać pewną rękę i świadomość tego, co się robi i jaki się chce efekt osiągnąć. Rozjaśniona rękawica szczególnie przypadła mi do gustu (pomijam światło na fotce), bardzo podoba mi się też fioletowe ostrze miecza. Podstawka nieco uboga, ale brudzenie dołu płaszza bardzo udane.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Tym razem wrzucam figurkę Tau Fire Warriora pomalowanego dla kumpla. Jest to pierwszy model Tau jaki miałem okazję malować także większość była robiona raczej na wyczucie . Podstawka ma przedstawiać wysuszoną ziemię i była zrobiona przy użyciu crackle medium od Vallejo.

Image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Grish »

Podoba mi się :)
Jak robiłeś krzak? Gotowy i przyklejony, czy kombinowałeś z luźnymi źdźbłami?
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Gotowiec - Winter Tuft of Army Paintera ;)
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by quidamcorvus »

Podoba mi się :clap:
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Bardzo czyste i dokładne malowanie, idealnie to pasuje do Tau. No i jest też trochę kurzu i spójności z podstawką. Świetna robota! :clap:

Zdjęcia ostre i czyste, bardzo dobra głębia ostrości, ale balans bieli nieco kuleje - widać to zwłaszcza porównując pierwsze i drugie ujęcie. Obstawiam, że zdjęcia z bardziej szarym tłem są bliższe rzeczywistości.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Dzięki za dobre słowa :D

Niestety robienie dobrych zdjęć to dalej dla mnie problem. Zarówno Librarian jak i Fire Warrior byli robieni w namiocie. Ten pierwszy wcześnie rano, drugi późnym wieczorem.
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Taki tam marynarz na szybko i w 'międzyczasie':

Image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Zdjęcia masz naprawdę dobre, tylko musisz te odbicia światła opanować, bo zwyczajnie ciężko dojrzeć kolor w tych miejscach :) No i WB teraz o wiele lepiej zachowany na każdym ujęciu.

A sam model pomalowany bardzo dokładnie, starannie i konsekwentnie. Podobają mi się ślady zużycia i ogólna dbałość o detale, ale czaszka ze skrzydełkami na przodzie mogłaby dostać więcej cieni w kącickach (zwłaszcza skrzydełka), bo wygląda nieco blado i jednolicie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Tym razem pod pędzlem wylądował orkowy herszt, którego kupiłem na portalu aukcyjnym za jakieś grosze. Był w opłakanym stanie, ale chyba udało się coś z niego wycisnąć ;)

ImageClick to see full-sized image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Post Reply