[PL] Biały podkład w sprayu

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Mangalarga
(Forum newbie)
Posts: 14
Joined: 19 Nov 2012, o 22:20
Location: Poland (Olsztyn)
Contact:

[PL] Biały podkład w sprayu

Post by Mangalarga »

Witam rodaków! :mrgreen:
Szukałam podobnego tematu, ale w końcu postanowiłam zapytać w nowym (mam nadzieję, że Modzi mnie za to nie ubiją :angel: ).
Jak wspomniałam w powitaniu, mam zamiar malować figurki koni - niektóre są z plastikopodobnego (dość sztywnego) materiału, inne bardziej gumowate w dotyku i nieco miększe. Szukam jakiejś sprawdzonej farby podkładowej/podkładu (nie wiem czy jest jakaś różnica) w sprayu, najlepiej białego. Jeśli wielkość modelu ma znaczenie, będą one różne, od skali 1:32 do nawet 1:9, a kolory mam zamiar nadać im głównie z pomocą pasteli/pigmentów (plus akryle do detali).
Nie znam się na takich produktach, więc zdaję się na Wasza wiedzę i doświadczenie ;)
~Magda

Silver Unicornis Studio - my blog
Lineart used in avatar - by Aomori.deviantart.com
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Nameless »

mysle, ze nada sie kazdy matowy spray z dowolnego marketu budowlanego :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Mangalarga
(Forum newbie)
Posts: 14
Joined: 19 Nov 2012, o 22:20
Location: Poland (Olsztyn)
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Mangalarga »

Budowlanego? W życiu bym nie pomyślała, żeby tam szukać. O_o
Tylko czy taki spray na względnie gładką powierzchnię, szczególnie przy mniejszych modelach?
A może jako podkład nada się jakaś farba akrylowa w sprayu? Pewna osoba poleciła mi Idea Spray i Army Paint.
~Magda

Silver Unicornis Studio - my blog
Lineart used in avatar - by Aomori.deviantart.com
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Nameless »

ogolnie rzecz biorac lepiej na gladka powierzchnie, niezaleznie od rozmiaru :)
Idea i AP dadza rade.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Slawol »

Witaj na forum!

Biały podkład Games Workshop jest bardzo dobry, ale stosunek ceny do wydajności jest dość bolesny... ;)

Idea i Army Painter również są dobre. Zwróć głównie uwagę na to, czy po pokryciu jedną-dwiema warstwami będziesz miała ziarnistą powierzchnię, czy też uda się uzyskać gładką. Przy malowaniu koni chyba to także będzie miało dla Ciebie znaczenie.

No i tak jak Nameless wspomniał - próbuj w marketach z akrylami. Ponadto może to być też farba motoryzacyjna, modelarska firmy Tamiya itp. Róznie bywa z cenami i z kryciem, ale poprzednie marki powinny Ci się sprawdzić.

No i na koniec zostaje jeszcze farba akrylowa artystyczna + aerograf, ale to już więcej zabawy ze sprzętem. A farbami mogą być też firmy Createx, linia Opaque.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Mangalarga
(Forum newbie)
Posts: 14
Joined: 19 Nov 2012, o 22:20
Location: Poland (Olsztyn)
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Mangalarga »

Trzeba będzie poświęcić co najmniej jednego konika na eksperymenty. Zacznę od Idei, najwyżej potem będę kombinować dalej.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi! :)
~Magda

Silver Unicornis Studio - my blog
Lineart used in avatar - by Aomori.deviantart.com
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by mahon »

ja bym radził się wybrać do marketu budowlanego typu Obi, Praktiker, Castorama, Leroy Merlin, itp.

tam kupić szary spray podkładowy do samochodów. świetnie trzyma a nie jest bardzo ciemny, to raczej jasna szarość. zdecydowanie to lepsze niż sprayowanie farbą.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mangalarga
(Forum newbie)
Posts: 14
Joined: 19 Nov 2012, o 22:20
Location: Poland (Olsztyn)
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Mangalarga »

Pytanie co do tego podkładu samochodowego - sprawdza się przy metalowych figurkach? Mam jedną, która czeka na chwilę zainteresowania, druga jest w drodze, a nie wykluczone, że będzie ich więcej.
~Magda

Silver Unicornis Studio - my blog
Lineart used in avatar - by Aomori.deviantart.com
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Slawol »

Osobiście używam Śnieżki.

Stosunek wydajności i jakości do ceny chyba lepszy nie może być - ok. 22zł za 600ml. Mam w posiadaniu czarny mat i jasnoszary mat. Na zdjęciu dokładny wygląd puchy i nazwa. Nie pamiętam, czy jest czysty biały, ale jasnoszary jest naprawdę jasny ;) Łapie się wszystkiego: drewna, metalu, szkła, plastiku i żywicy, a co najważniejsze - do tej pory mi z niczym nie zareagował i nie pożarł z lakierami i farbami innych firm. Miałem kiedyś niespodziankę z innymi sprayami, chyba Boll mi zareagował pod Dupli-Color, nie pamiętam teraz dokładnie, czy to te marki i nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Najlepiej zrób test na czymś i zobacz. Podkład, na to farba (napylona czy pędzlem nałożona) i odczekaj trochę.

Poza tym powłoka Śnieżki jest mocna i trwała, nie ściera się od normalnego dotyku. A i jest dość matowa, nie taka sucha, ale "miękka" i dobrze kryje.

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.nokaut.pl/lakiery/multispray ... ylowy.html
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Biały podkład w sprayu

Post by Nameless »

Mangalarga wrote:Pytanie co do tego podkładu samochodowego - sprawdza się przy metalowych figurkach?
tak
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply