[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Lemartes »

Ciekawe modele, ale koniecznie ożyw czymś podstawki, choćby ze 2 rozjasnienia na szaro, bo wyglądaja jak tylko zapodkładowane :) Duży + za te cold one'y, uwielbiam te modele (jeźdzców już mniej ;) ) ale ja osobiście poleciłbym Ci troche ta skóre jednak jeszcze wyciagnać - ze 2 rozjaśnienia + wash czarny będzie akurat w sam raz :) To jest o tyle ważne że przy takich kolorach bez kontrastu dla oka wygląda to jakby na tej skórze się zupełnie nic nie działo - a przecież tak nie jest :)
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzięki za komentarz. :) Podstawki dopiero będą malowane, na razie pokolorowałem tylko czaszki.

Malowanie modeli Mrocznych Elfów do Warheim FS powoli zbliża się do końca (przede mną wciąż malowanie machin, niewolników oraz wisielców). Wczoraj dokończyłem pierzaste skrzydła Harpii oraz klejnoty osadzone w pancerzach i orężu Druchii.

Do pomalowania pierzastych skrzydeł użyłem znacznie mniejszej liczby farb niż miało to miejsce w przypadku dwóch prezentowanych wcześniej Harpii.

Podkład to Scorched Brown rozjaśniany Bootstrap Leather P3 oraz Bestial Browm. Następnie wykonałem drybrush Bleached Bone oraz Astronomican Grey.

I na koniec wash: Devlan Mud.

Klejnoty spodkładowałem Thamar Black P3, następnie Liche Purple, Warlock Purple oraz Tentacle Pink i na koniec bliki Morrow White P3.

Jako, że pojawia się wiele pytań dotyczących modeli, z których złożyłem kompanię Mrocznych Elfów z Naggaroth zapraszam do lektury artykułu Mroczne Elfy z Naggaroth, rekrutacja 2.0.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Zobacz także na BLOGU.
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Ana »

Osiągnąłeś świetny klimat! Ale w moim odczuciu ta banda ma kilka słabszych miejsc, jak np. skrzydła - nie przekonują mnie te kropki wydają mi się mało staranne. Nie podoba mi się ównież przy calej reszcie cold one. Wydaje mi się niedopracowany (m.in. skóra bordowa lepiej by wyglądała przy mocniejszym światłocieniu).
Ale generalnie jak dla mnie srworzyłeś coś inspirującego:-)
-- Ańa

Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Ana wrote:Osiągnąłeś świetny klimat! Ale w moim odczuciu ta banda ma kilka słabszych miejsc, jak np. skrzydła - nie przekonują mnie te kropki wydają mi się mało staranne. Nie podoba mi się ównież przy calej reszcie cold one. Wydaje mi się niedopracowany (m.in. skóra bordowa lepiej by wyglądała przy mocniejszym światłocieniu).
Ale generalnie jak dla mnie srworzyłeś coś inspirującego:-)
Dzięki za komentarz. :)

Skóry jaszczurów nie będe już ruszał, niezbyt pewnie czuję się w tym kolorze, a nie chcę popsuć tego co już pomalowałem.

Wczoraj wieczorem zacząłem malować wisielców, którzy ozdobią blanki dioramy Mrocznych Elfów do Warheim FS. Pomalowałem też głowy przytroczone do siodła kawalerzysty.

Do malowania skóry użyłem, jako podkład Liche Purple, następnie Knarloc Green, a później mocno rozwodniony Dwarf Flesh i Rotting Flesh (tym kolorem zrobiłem też na koniec delikarny drybrush - chciałem uzyskać efekt suchej, łuszczącej się skóry ale mam wątpliwości czy mi to wyszło). Washe to Leviatan Purple, Baal Red, Ogryn Flesh i Devlan Mud.

Jelita to baza Liche Purple, następnie rozjaśniane Tentacle Pink. Washe to Leviatan Purple oraz Baal Red.

Kości to Scorched Brown, Jack Bone P3, Bleached Bone i Skull White. Washe to Ogryn Flesh i Devlan Mud oraz Gryphonne Sepia.

Natomiast do malowania włosów użyłem jako podstawy Vermin Brown, rozjaśniany Vomit Brown i Rotting Flesh. Wash to Ogryn Flesh i Devlan Mud.

ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Skończyłem malować wisielców zdobiących mury dioramy Mrocznych Elfów do Warheim FS.

Poległych żołnierzy i mieszczan ubrałem w barwy Nordlandu.

Wyloty kanałów muszę zapaskudzić jeszcze ściekami. I zastanawiam się, czy na blankach nie dodać jakiś tarcz lub innych ozdobników. Ale to później.

Do malowania odzienia wisielców użyłem:

Błękit to Regal Blue, Cygnar Blur Higlight P3, Ultramarines Blue i Skull White oraz Wash Devlan Mud.

Żółć to Vomit Brow, Golden Yellow, Sunburst Yellow i Skull White oraz Wash Gryphonne Sepia.

Czerwony to Mechrite Red i Blood Red oraz Wash Devlan Mud.

ImageClick to see full-sized image

Zobacz także na BLOGU.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Ostatnio maluję kompanię Mrocznych Elfów z Naggaroth do gry Warheim FS, jednak w przerwach pomiędzy malowaniem poszczególnych modeli postanowiłem wziąć się w końcu za makiety, które od dłuższego czasu stoją sklejone na półce, a nawet zdarza im się służyć w rozgrywkach.

Póki co postanowiłem zrobić podstawki, przygotowując w ten sposób makiety do malowania.

Zacząłem od makiety Skullvane Manse. Podstawę zrobiłem z dwóch sklejonych ze sobą warstw podkładu pod panele, na które nakleiłem różnego posypki i piasek. Na podstawę przykleiłem też jeden płotek z zestawu Walls and Fences, a przy drzwiach umieściłem beczki i skrzynki.

ImageClick to see full-sized image

Więcej zdjęć na BLOGU.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Wczoraj, korzystając z wolnego popołudnia, udało mi się pomalować modele Niewolników służących w szeregach kompanii Mrocznych Elfów z Naggaroth do Warheim FS.

Figurki Niewolników złożyłem z części pochodzących z zestawu Empire Flagellant Warband oraz kilku bitsów (głównie oręża) pochodzących z innych zestawów.

Jako, że diorama z Mrocznymi Elfami przedstawia mury zdobytego miasta gdzieś na północy Imperium, modele Niewolników, podobnie jak prezentowanych wcześniej Wisielców, postanowiłem pomalować w barwy Nordlandu.

Użyte kolory, to podobnie jak w przypadku Wisielców:

- Błękit to Regal Blue, Cygnar Blur Higlight P3, Ultramarines Blue i Skull White oraz Wash Devlan Mud.

- Żółć to Vomit Brow, Golden Yellow, Sunburst Yellow i Skull White oraz Wash Gryphonne Sepia.

- Czerwony to Mechrite Red i Blood Red oraz Wash Devlan Mud.

Natomiast do malowania bieli, użyłem tych samych farb, którymi malowałem modele Mrocznych Elfów:

- Biel to Desert Yellow, Kommando Khaki, Bleached Bone i Skull White, na to rozwodniony wash Gryphon Sephia.

[rimg]http://img18.imageshack.us/img18/8712/dscn4112d.jpg[/rimg]

Zobacz także na BLOGU.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

a ten dalej swoje :mrgreen:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Nameless wrote:a ten dalej swoje :mrgreen:
Ale że co? :mrgreen: :angel:
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzisiaj przed południem udało mi się pomalować freehandy na sztandarach Mrocznych Elfów do Warheim FS. Wzory są proste, ale nigdy nie byłem dobry w malowaniu freehandów, a efekt końcowy nawet mnie zadowala.

Przy okazji ustawiłem modele Mrocznych Elfów na dioramie i zrobiłem zdjęcie całości.

Do pomalowania zostały mi jeszcze rydwan i zaprzęg oraz podstawki.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Zobacz także na BLOGU.
Image
Post Reply