[PL] Różne malowanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Różne malowanki

Post by sea.man »

fajne praca :clap: jak robiles odpryski farby?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Marta »

Bardzo zacne prace.
Ze wzgledu na osobiste skrzywienie i obecne zainteresowania, duzo bardziej zachwyca mnie Driada, piekne kolory i subtelne przejscia. Czego uzyles na podstawke jesli mozna spytac? Czy taka jest w zestawie?

Warmaszynkowy figuras tez swietnie wykonany, bardzo dobre zniszczenia i krew (?) na mlotach. Troche kuleje podstawka, mimo wszystko dalabym tam jakies kolory na ten korek, zeby nie wygldal tak surowo. No ale Tobie oczywiscie wolno bylo zrobic inaczej.

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Dziękuję, dziękuję :)

Odpryski robioe przy pomocy specyfiku AK Interactive "heavy chipping" - cziała na zasadzie lakieru do włosów. Rdzawy podkład, potem specyfik, na to właściwy kolor i potem wilgotnym pędzlem ścieranie wierzchniej warstwy. A potem żmudne podmalówki i poprawianie :)

Marta - Podstawka była w zestawie. A korek był malowany, tyle że wyszedł właśnie taki korkowy kolor :) A że noc zapadała a ja usilnie chciałem ukończyć figurkę na festiwal w Toruniu, to już tak zostało
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Marta »

Bardzo, bardzo fajna ta panna:D I malowanie i sam model. Moze kiedys sie na nia skusze.... Jak sie odkopie z tym co mam juz rozgrzebane;p

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Zaiste, rzeźba jest imponująca, acz nieco wykręcona (ta latarenka przytłoczona do łokcia - zastosowania nie pojmuję, ale wygląda ciekawie)

Sentinelek:
Image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Nameless »

kolejny ktory mnie zabija tempem i jakoscia :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Marta »

Hehe, to samo wlasnie mialam napisac;p
Tempo masz oszalamiajace, jak Ty to robisz?

O samym modelu napisze cos jak przyjme poranna dawke kofeiny i zaczne cos widziec.

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Różne malowanki

Post by sea.man »

Jakis tutorial od ciebie bylby bardzo pozadany! Nie chcialbys cos napisac?
Moze jakis artykul i opublikowac go na glownej :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Tempo mam takie, bo chwilowo siedzę w domu i maziam jedynie :)

Tutorial? Czemu nie, właśnie rozgrzebałem Beast09 z Warmachine, postaram się dokumentować prace :)
Image
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Różne malowanki

Post by KedzioR_vo »

Tak, intensywność połączona z jakością prac mnie najbardziej powala w tym temacie ;) Sentinel wymalowany świetnie, najwyższy poziom. Widać modelarskie podejście. Nie do końca mnie tylko przekonują niektóre bardzo duże odpryski farby, kilka jest umiejscowionych w mało podatnych miejscach. Ewentualnie też widziałbym nieco rdzawych brązów na rurach wydechowych.
Ale to pierdoły, a całokształt robi ogromne wrażenie :)

A tak nawiasem pisząc, już dłuższy czas temu sprezentowałem takiegoż Sentinela przyjacielowi - modelarzowi, Maćkowi G., który się zresztą na PWMie udziela. Ciekawe, jak on by zrobił ten pojazd :)
Intrygujące jest oglądać, jak ludzie z nieco innym podejściem wykonują rzeczy figurkowe :)


PozdRawiam
Post Reply