[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Rozpocząłem prace nad dioramą dla Mrocznych Elfów z Naggaroth.

Wymyśliłem sobie, że przedstawię kompanię Mrocznych Elfów na tle ruin imperialnego miasta - zarys ruin widać już na poniższym zdjęciach.

Niestety, nie dysponowałem aparatem przez cały czas, stąd kilka etapów nie zostało sfotografowanych.

ImageClick to see full-sized image

Do budowy dioramy użyłem drewnianych listewek, z których złożyłem ramkę do której następnie przykleiłem wyciętą z podkładu pod panele płytę. W wyciętej z podkładu pod panele listwie wyrzeźbiłem kamienie i otwory, które będą imitować wylot kanałów. Na górze zaś rozpocząłem prace nad ruinami bramy miejskiej oraz przygotowałem ulicę, na której umieszczona zostanie więźniarka oraz rydwan.

Po wycięciu z podkładu pod panele dwóch płyt służących za ściany, wyciąłem w nich bramę, a następnie wyrzeźbiłem kamienie i wyciąłem szczeliny, w które następnie wkleiłem sosnowe listewki.

Mur, z uwagi ma wygodę malowania nie jest przyklejony do podstawy.

Więcej zdjęć na BLOGU.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

O, jest coś nowego do oglądania :D

1. Faktura kamieni super! :clap: Tylko żeby jeszcze lekko chropowate były, a nie gładkie. No ale to już zalezy od tego, jakie tam chcesz te kamienie :)
2. Czy ta decha nie jest aby wypaczona i się nie zapadła?
3. Otwory kanałów chyba bym jednak wbił do środka. Wstawiłbym jakieś rury z zaślepkami wewnątrz (nie we wszystkich rurach), ale o wiele głębiej :) Wtedy byłoby to jakieś urozmaicenie, jeden kanał z kratą przy samym wylocie, inny pusty, jeszcze inny z czymś tam w głębi. Samo malowanie na czarno nie zapewni takiej głębi, jak wydrążony otwór.

No i żeby Ci na ambicję wjechać i podrażnić, to powiem, że idziesz na łatwiznę z tymi kanałami :P Skoro tyle pracy wkładasz, to te kanały też mógłbyś dopracować, bo to duża skala jednak. Takie zaślepki to w kiepskich plasitkowych zestawach modelarskich do klejenia, a nie przy własnoręcznie wykonanych makietach!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Demi_morgana »

dla mnie bomba :clap:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Demi_morgana wrote:dla mnie bomba :clap:
Dzięki :)
Slawol wrote:O, jest coś nowego do oglądania :D

1. Faktura kamieni super! :clap: Tylko żeby jeszcze lekko chropowate były, a nie gładkie. No ale to już zalezy od tego, jakie tam chces zte kamienie :)
2. Czy ta decha nie jest aby wypaczona i się nie zapadła?
3. Otwory kanałów chyba bym jednak wbił do środka. Wstawiłbym jakieś rury z zaślepkami wewnątrz (nie we wszystkich rurach), ale o wiele głębiej :) Wtedy byłoby to jakieś urozmaicenie, jeden kanał z kratą przy samym wylocie, inny pusty, jeszcze inny z czymś tam w głębi. Samo malowanie na czarno nie zapewni takiej głębi, jak wydrążony otwór.

No i żeby Ci na ambicję wjechać i podrażnić, to powiem, że idziesz na łatwiznę z tymi kanałami :P Skoro tyle pracy wkładasz, to te kanały też mógłbyś dopracować, bo to duża skala jednak. Takie zaślepki to w kiepskich plasitkowych zestawach modelarskich do klejenia, a nie przy własnoręcznie wykonanych makietach!
1. Kamienie będę jeszcze 'malował' wikolem i popiołem z kadzidełka, co powinno nadać ścianie odpowiednią fakturę przed malowanie.

2. To aparat zakrzywia przestrzeń.

3. Czuję się pojechany i podrażniony ;) :D

Poprawiłem ścieki.

Do imitacji rur ściekowych wykorzystałem plastikowe rurki na które nawinięty był papier do kasy fiskalnej. Nawierciłem osiem otworów i włożyłem odpowiednio przycięty drut z metalowego spinacza, pręty ułożyły się w ośmioramienną gwiazdę. Część rur jest ponacinana przy wylocie, a druciki nie są zamontowane na stałe. Ponadto do jednej włożyłem szkielet. Inne pewnie też urozmaicę w mniejszym lub większym stopniu.

Na zwieńczeniu murów zbudowałem blanki i wstępnie rozmieściłem modele na dioramie, co widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej.

ImageClick to see full-sized image

Więcej zdjęć na BLOGU.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

quidamcorvus wrote:2. To aparat zakrzywia przestrzeń.
Ach, efekt "beczki"... No to Photoshop i Filter-->Distort-->Lens Correction, tak na przyszłość, bo do WIP-ów to chyba nie trzeba się cackać z tym :) Albo PTLens (jako nakładka do PS lub oddzielny programik).
quidamcorvus wrote:3. Czuję się pojechany i podrażniony ;) :D


Muahahahaha :twisted: Teraz jeszcze bardziej mi się podoba wszystko! Choć nie myślałem o wszystkich wystających rurach, ale też takich wewnątrz schowanych :P Świetnie to wygląda! Dzięki za patent na rury :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Wczorajszy wolny wieczór poświęciłem na pracę nad dioramą dla Mrocznych Elfów.

Dobudowałem fragment mostu, przygotowałem gniazda na podstawki oraz przykleiłem kamyki i pierwszą warstwę piachu.

Na dzień dzisiejszy diorama prezentuje się następująco.

ImageClick to see full-sized image

Więcej na BLOGU.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

to ty dalej pokazuj, a my dalej sie bedziemy przygladac :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Witam, szanowne państwo-draństwo zechcą zapoznać się z poniższym poradnikiem, w którym krok po kroku pokażę jak zbudować duże, otwierane, zamkowe wrota, które wykorzystać można zarówno w makietach jak i w dioramach.

W tym konkretnym przypadku wrota użyte będą w dioramie na której prezentować będę Mroczne Elfy z Naggaroth do systemu Warheim Fantasy Skirmish.

Tak więc, zainteresowanych zapraszam do lektury i komentowania!

ImageClick to see full-sized image

Więcej TUTAJ.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

Nuda, nie ma się, do czego przywalić :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Diorama dla Mrocznych Elfów do Warheim FS niemal przygotowana do malowania. Przykleiłem piasek o różnej grubości i trocinowe posypki. Z pianki wyciąłem kamienne bloki z których zbudowany był mur.

Zostało jeszcze kilka poprawek i detali.

Na murach i na moście umieściłem trzech wisielców, złożonych z części do Zombie i Corpse Cart.

Obecnie diorama prezentuje się następująco:


ImageClick to see full-sized image

Więcej zdjęć na BLOGU.
Image
Post Reply