[PL] Nameless w 2011

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Slawol »

A ja Ci powiem, że robisz świetne drzewka! Tak, słupki też i inne elementy otoczenia, ale pogadajmy o figurkach ;)

1. Space Marine
Sensacja w Gorzowie i całe szczęście, że mi wtedy z ręki nie wypadł z wrażenia :D Malowanie przede wszystkim spójne i kolorystyka mi odpowiada. Rozmieszczenie kolorów na poszczególnych elementach też mi pasuje. No i podstawka także się nadaje tematem, a przynajmniej wg mnie ładnie się komponuje.

Malowanie na pewno możesz pokazać nam lepsze, więc więcej się nie czepiam :) Powiem tylko, że ręka trzymająca meltę jest zababrana na czarno i nic a nic tam nie zaznaczyłeś. To mi się najbardziej w oczy rzuciło.

2. Krasnal
No i tutaj zachwyt mój wielki, serio! Drzewko się rewelacyjnie owija wokół tego fragmentu budowli, czy co to tam jest. Mam tylko uwagę odnośnie samego wykonania - nie jestem pewien, ale wygląda mi to na zwykłe, surowe drzewko. Uważam, że naturalne elementy trzeba jednak malować albo chociaż w pewnym stopniu zespolić z podstawką/tematem pracy/teren itd. W modelarstwie tradycyjnym tego aż tak nie widać, ale tutaj, przy malowaniu fantastycznym - za mocno mi to czasami odstaje i to widzę ogólnie w różnych pracach w Internecie. Zupełnie jakby to był tylko badyl przyklejony do podstawki, mimo że pasuje idealnie kształtem i w ogóle.

Sam gdzieś kiedyś wspominałeś, że elementy naturalne (np. gałęzie) potrafią dobrze wyglądać jako drzewko, a niektóre nie potrafią. Ja do tego dołożyłbym trochę modelarskiej roboty i będzie cacy.

Samo malowanie figurki typowe dla Ciebie: ostre, kontrastowe i wyraźne. Na pewno nie pasuje mi na trzonku topora odcień czerwieni i pochodne. Same schody i fragment łuku bardzo mi przypadły do gustu.

3. Manhunter
Ze wszystkich prac tutaj mi się ten badyl najmniej podoba, ale i tak nie jest najgorszy :) Malowanie modelu poprawiłbym zwłaszcza na skórze, która teraz wygląda dla mnie trochę, jak świnie wiszące w rzeźni ;) Serio, nie obraź się, ale w horrorach tak wygląda człowiek obdarty ze skóry (na żywo nie widziałem - jeszcze ;))

Za to drewno rewelacyjne! I światło na nim. Reszta detali w Twoim stylu, który wyżej krótko opisałem. Sam dobór kolorów jak najbardziej mi pasuje, ale skóra jest zdecydowanie zbyt krwista.

4. Judas
Świetny ten model jest, malowałem go kieeedyś dawno :) Porażką jest jego płaszcz, ale widzę, że nie doklejałeś :)

Malowanie wampirze, nie powiem: blady jest, ma czerwieni trochę w ciuchach i zbroja złota. Podoba się.

Za to drzewko jest zarąbiste! :clap: Ech, znów zachwalam podstawkę... Marta się wścieknie, że Jej konkurencja rośnie w błyskawicznym tempie :twisted: I jest w jesiennym klimacie, choć mi wygląda już na zaczątki zimy - ale to pewnie wina ostrej i jasne fotki ;)

A tak serio: już gdzieś kiedyś rozmawiałem o Twoich pracach i jedno masz opanowane: kompozycję! Serio. Ile razy oglądam Twoje prace, to widać dopasowanie terenu, dodatków, a także ich rozmieszczenie, co jest bardzo ważne. Umiesz zbudować scenkę, która jest wyważona, nie przesadzona, a nawet dopasowana do pozy modelu. Jeśli model jest jakiś taki zwarty i niezbyt dynamiczny, to robisz "otoczkę", kiedy model jest pochylony - robisz jakąś taką "przeciwwagę" z terenu itd... Nie ma pustych, niepotrzebnych miejsc u Ciebie i na GS-ie w Gorzowie już to chyba kiedyś wspominałem przy tej pracy z innym drzewkiem, chyba zwycięskiej zresztą ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Nameless »

dzieki wszystkim za uwagi. generalnie zgadzam sie, szczegolnie z pochwalami ;)

kilka odpowiedzi dla Slawola:
- drewno przy krasnalu bylo malowane :)
- manhunter mial byc jak swinia w rzezni - to facet przypalony i powieszony, ktory wraca z zaswiatow po zemste
- plaszcz judasa zgubilem :D gdzies w domu jest, ale gdzie?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Nameless »

to nie sa Ania i Mahon, tylko Jas i Malgosia w wersji policja fantasy :D Dobre zdjecia od Mahonia (dzieki!), a figsy od Red Box Games.

Image

i krotka historyjka do dioramy - wybaczcie, nie chcialo mi sie juz tlumaczyc:

There's a part of truth in every fairy tale... They origin from true events, but tale gets changed, twisted and modified every time it it told. Take the Grimms' tale of Hansel and Gretel as an example.

They were brother and sister indeed, but while they were small they sure weren't children. The hag was not old and ugly, quite the opposite. But, she ate children, it was proven beyond any doubt. The wood was not as dark as Brothers Grimm say; Hansel and Gretel were not lost there, but were searching for the hag hideout, as this was their assignment. Finally, they did not use any tricks to fool the hag into the oven. Instead, Hansel put a crossbow belt straight through her chest and Gretel chopped her head off. Then, just in case, they indeed burned her body.

We shall present true story of Cinderella in our next episode of "Uncover the truth"
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Ana »

Hej! Bardzo dziękuję za prezent!!! :*
Na ile umiem być obiektywna w tej sytuacji, na tyle postaram się skomentować :mrgreen:

Cieszy mnie soczystość kolorystyczna i dobrze skomponowana scenka.
Korzeń wygląda świetnie, a jestem ciekawa czy kierowały Tobą te same pobudki w rozmieszczeniu modeli co mnie się tłuką po głowie:
Chyba w pierwszej kolejności spróbowałabym umieścić babę wyżej, bo on wyższy lepiej wystawał by z nad konara. Ale, :doh: ale ona z tą wychyloną w górę siekierą mogła by nie dotrzeć w całości gdyby była na wzniesieniu. Inna sprawa, że ich broń i postawa są uwiarygodnione na tych stanowiskach. Ona w postawie bojowej, zabezpieczająca tyły konarem, a on na wzniesieniu z kuszą.
Mając tą scenkę w ręce, oglądam ją jednak z innej perspektywy, bo bardziej od góry i wtedy widać jak Jasiek dobrze równoważy wizualny ciężar konara.

Praca wydaje mi się spójna jakościowo.
Bardzo dobrze udało Ci się rozjaśnić futro na małgosinych krągłościach, czego na moim monitorze niestety nie widać :( Teraz widzę jak brutalnie traktuje figurki mój monitor.
Piszę o tym futrze, bo to jest pięta Achillesowa wielu malarzy, a i Tobie nie zawsze wychodziło. Tym razem wyszło cacko!
Jeszcze raz Wielkie dzięki za cudny prezent!!!! :hug:
-- Ańa

Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Nameless »

:hug:
Ana wrote:a jestem ciekawa czy kierowały Tobą te same pobudki w rozmieszczeniu modeli co mnie się tłuką po głowie
wszystko wyjasnia historya spisana w jezyku wrazym... toc oni ida naparzac wredna wiedzme, co to dziatki niewinne pozera w lesie. kusza sie zle naparza na krotkim dystansie, bo malo wygodna przy zamachach, za to mozna ciuknac taka wiedzme z dalsza, co poprawia bezpieczenstwo uzytkownika kuszy. a toporkiem mozna po ustrzeleniu wiedzmy poprawic skutecznosc ataku, tym razem juz z blizszej odleglosci. taki double tap. kto ogladal zombieland, ten wie o czym mowie :)
ja tez bym wolal kobite na gorze :oops: ale jak Tre tak rozdzielil bronie w tych figurkach, to ja sie dopasowalem z pozycjonowaniem na dioramce :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Slawol »

Kolejna udana kompozycja :clap:

Nie będę oryginalny, jeśli znów powiem, że mi się drewno podoba :mrgreen: Kolory dobrałeś typowo krasnoludzkie, więc dodatkowo nadałeś charakteru modelom.

A odnośnie malowania ogólnie, to w sumie mógłbym podpisać się pod tym, co Ania powiedziała, więc nie będę powielał :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Nameless »

czas juz zamykac temat. ostatnia figsa pomalowana w 2011.
Jabberslythe - bo mialem checi cos wiekszego zmalowac.

wiekszy zestaw mniejszych zdjec ode mnie, mniejszy zestaw wiekszych (i lepszych) - od Mahonia.

Image

ImageClick to see full-sized image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Maru »

wygląda fajne ale co to jest ?
a i które jest bliższe prawdy - to bardziej zielone czy to bardziej kremowe ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Nameless »

potworek z armii beastmenow.
a ktory jest blizszy prawdy? nie pamietam juz, od ponad miesiaca nie mam go w domu. Mahonia spytaj :) ja tylko moge zgadywac ze jego foty sa prawdziwsze :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Nameless w 2011

Post by Flameon »

Ta dioramka ma super klimat i zaskakująco dobrze udało Ci się wykorzystać Chrobotka, nareszcie nie wygląda jak jakiś glon morski ;) Co do bestii to ciężko mi coś pozytywngo powiedziec bo nie podoba mi się rzeźba, może jakby mu obciąć skrzydła i jęzor zrobić normalny było by lepiej... samo malowanie jest ok, bez jakis fajerwerków ale bardzo w porządku, do grania jak znalazł.
Post Reply