[PL] Malunki C'tana

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by dead »

On jest robotem ;) ...
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

Slawol wrote: Najpierw szkieletowa załoga działa:

- nie do końca mnie przekonuje. Mam czasami wrażenie, że rozjaśnienia są malowane przypadkowo i losowo, np. chusta tego z lunetą i ręka trzymająca tę lunetę. Wygląda na to, że światło gdzieś tam z góry pada, natomiast dłoń ma tylko jeden palec z boku rozjaśniony, a widziałbym raczej wszystkie jasne, a dół nadgarstka ciemniejszy. Ale może się czepiam ;),
- nie pasuje mi OSL od lunety. Wyszedł i owszem, efektownie, ale czy jest tam potrzebny? Luneta, która bije w oko światłem? ;),
- spodnie. Gościu z lunetą ma nogawki rozjaśnione od góry, natomiast pozostali mają jaśniejsze kolana... Trochę mi tu brakuje konsekwencji w oświetleniu..., Poza tym w widoku od tyłu "lunetowemu" szkieletowi świeci się kolano nie wiedzieć czemu... ;) Od przodu ma światło przy biodrze, a z boku zupełnie inaczej.,
- najlepiej wygląda gość przy armacie, rozjaśnienia na całym modelu ma od góry do dołu, czyli jeśli światło pada od góry, to i najwyższe/najbardziej wysunięte elementy w górę i od góry - są najjaśniejsze. Myślę, że tutaj wyszło to najlepiej.

Sam nie jestem wielkim zwolennikiem ostrego oświetlania modeli, ale tutaj jak na nie patrzę, to takie wrażenie właśnie odniosłem - że każdy szkielet jest malowany oddzielnie, bez zwracania uwagi na padające światło.

- samo działo jest trochę słabiej pomalowane, niż modele, widzę tam jedynie parę metalików i turkusu :) Trochę bieda :twisted:

Poza tym kolorystyka i spójność malowania sprawiają dobre wrażenie i przyjemnie się to ogląda :)

Teraz o wampirze:

- nie podobają mi się łokcie od przodu. Walą jak żarówy albo efekt zabawy w PS-ie :) Zupełnie odstają, a skoro mają być takie jasne, to uważam, że zbroja na klatce piersiowej także powinna być taka ostra. Zwróć uwagę na złote metaliki od przodu, reszta jest ciemna, podczas gdy tylko łokcie i złoto się wybijają,
- złom na podstawce może być, chociaż zupełnie mi do tematu modelu nie pasuje,
- skrzydła mi się podobają, twarz mroźna i blada, podoba się,
- ostrze topora super, bardzo ciekawy efekt Ci wyszedł!,
- skarbonka na plecach jest spoko :)

I to chyba tyle.
Co do szkieletów to one są kiepskie, średnio miałem na nie pomysł, właściwie otworzyłem blister i je po prostu pomalowałem bo potrzebowałem do mojej armii czegoś co może miotać na odległość. W zasadzie jakoś specjalnie się nimi nie przejmowałem, wręcz je olałem :D A co do światła na lunecie to dokładniej jest światło z jedynego oka tego trupiego pirata a nie z lunety, mieli być pomalowani szybko bo średnio mi się te figurki podobają a wiem, że jakbym je zostawił to pewnie odleżałyby swoje kilka miesięcy zanim bym się za nich zabrał :doh:

Co do aniołka to zgadzam się z tobą w 100%, ale dopiero teraz to zauważyłem, że naramienniki tak walą czerwienią, już po ptokach jak to mawiają..
To jest taki mega czysty czerwony na białym podkładzie nasycony tuszem, rozjaśniany pomarańczem, w końcu udało mi się osiągnąć efekt "pure red" jak ktośtam kiedyśtam powiedział. Za niedługo zabiorę się za Lorda Khorna na Juggernaucie, tam też będzie ostro czerwono :)

Nameless wrote:
Ctan wrote:Dobra, żeby nie było przestoju, dziś dokończyłem aniołka.
:doh:

zabije goscia :D
dead wrote:On jest robotem ;) ...
Malować, malować, malować, malować.... W poniedziałek pewnie będą jakieś nowości, bo przez weekend mam zajęcia... Kiedyś nawet myślałem, żeby zabrać sobie mini paletkę na wykłady... bo i tak tam nuda jak cholera :lol:

Image
Image Image
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

no to dalej z figurkami....
To taka mała dioramka z Kemmlerem. Fajnie się to robiło i jestem w pełni usatysfakcjonowany efektem końcowym!

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Image Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by quidamcorvus »

Nooo... :clap: Robi wrażenie. Całość podoba mi się bardzo. Zarówno pod względem klimatu jak i wykonania :clap: Świetny OSL :clap:
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Nameless »

nawet mi sie nie chce baboli szukac
brawo :clap:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Flameon »

Świetna dioramka, moim zdaniem fajniejsza od poprzedniej :mrgreen: ten osl fajnie się też prezentuje. A pochwaliłbyś się skąd masz takie elementy jak żelazna brama? :)
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

faller iron fence with gate (19,50 zł)

mozna to kupic w sklepach kolejkowych

ImageClick to see full-sized image

dodam jeszcze że te dymki są półprzeźroczyste zrobione z wyciąganego na gorąco plexi i fajnie świecą pod światłem :)
Image Image
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by loler »

:clap: Genialne! mi też się jeszcze bardziej niż poprzednia podoba:) super klimat i mega wykoanie, trzymaj tak dalej:)
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by sea.man »

:clap: rewelka!
gdyby tylko nie blad w pisowni imienia na plakietce. Heinrich, nie Heimrich :doh:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

czlowiek.morze wrote::clap: rewelka!
gdyby tylko nie blad w pisowni imienia na plakietce. Heinrich, nie Heimrich :doh:
A jednak to zrobiłem :lol: hahahahahahahahahahah, sprawdzałem 2 razy czy jest przez "M" czy "N"... a i tak napisałem przez "M".... trudno. Tak już zostaje ;)
Image Image
Post Reply