[PL] Master of Imagination 2011

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Rakso the slayer
Posts: 109
Joined: 8 Oct 2010, o 13:15

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Rakso the slayer »

Otrzymaliśmy informacje na temat statuetek, które dotarły do zwycięzców, część z nich była uszkodzona. Jest nam strasznie przykro z tego powodu. Wykonawcą statuetek była firma SPELLCROW/TEMPLI (dwie firmy, ci sami właściciele), która podjęła się odlania, pomalowania i montażu. Uzgodniony był termin przed Master of Imagination w którym statuetki miały być gotowe, okazało się, że mieli trudności z wykonaniem formy oraz odlewów (rzeźba z fimo przyklejała im się do silikonu i nie mogli wyjąć z formy bez uszkodzeń :banghead: ) i jak wiadomo nie wyrobili się w terminie. Zadeklarowali się, że statuetki będą wysłane tydzień po konkursie, jak się okazało zajęło im to ponad trzy tygodnie. Statuetki zostały wysłane Pocztą Polską, zwykłym listem poleconym, bez odpowiedniego zabezpieczenia czego efektem było to, że do Sławola i Jerzyka doszły w kawałkach. Co więcej samo wykonanie nie jest takie jak się umawialiśmy. Wszystkie statuetki miały mieć stalowy pin/śrubę do mocowania w postumencie. Jak się okazuje nie mają tego elementu, są jedynie kiepsko klejone i wszystkie odpadły. Żywica, która nie miała prawa się złamać w grubszych miejscach jak przedramiona, okazała się słabej jakości (za dużo wypełniacza?). Malowanie miało być zrobione z cieniowaniem - nie było.

Ogólnie jesteśmy bardzo zawiedzeni na firmie SPELLCROW, która okazała się niekompetentna w tym co robi, a wszelkie opóźnienia i błędy tłumaczyła złym wykonaniem rzeźby statuetki (którą wykonał Eliash, a którą oni zniszczyli podczas robienia formy więc nawet nie mamy jak jej odzyskać).

Chcielibyśmy bardzo przeprosić wszystkich, do których dojdą statuetki w takim właśnie stanie. Zapewniamy, że w przyszłości nie będziemy już korzystać z usług firmy Spellcrow / Templi przy przygotowaniu statuetek. W zależności od tego na co pozwolą finanse znajdziemy innego wykonawcę lub kupimy gotowe statuetki.

Proszę o wiadomość od osób, do których również statuetki doszły w złym stanie lub jeszcze ich nie otrzymały.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Nameless »

jak pech to pech :(
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Rakso the slayer
Posts: 109
Joined: 8 Oct 2010, o 13:15

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Rakso the slayer »

Swoją drogą już wiem czemu nie chcieli podpisać się jako firma na wysyłanych paczkach...
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Nameless »

a w ogole to jakos polskie konkursy maja pecha do tych statuetek :(
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by mahon »

już od czasu GD... :roll:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Ignis »

Dla mnie to jest w ogóle niepojęte że Ta firma nie poczuwa się w najmniejszym stopniu do odpowiedzialności za to wszystko. W głowie mi się nie mieści że można się tak zachować, teoretycznie poważna firma... Przykro mi przez to wszystko i głupio wobec uczestników MoI.
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by przemo »

Spoko, różnie to bywa z organizacją. A nie statuetki są najważniejsze. Fajnie, że komuś chce się organizować konkursy w Polsce, to mnie najbardziej cieszy.

Ja jakby co jeszcze nic nie dostałem - kazaliście się zgłaszać to mówię :P

Ja tam od razu jak się okazało, że statuetki będą szły pocztą pomyślałem, że w całości to pewnie nie dojdą :roll: Zobaczymy co tam do mnie dojdzie :)

A może jakoś reklamujcie te statuetki skoro SPELLCROW tak się nie wywiązali z umowy? Czy już po ptokach?
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Slawol »

Nameless wrote:a w ogole to jakos polskie konkursy maja pecha do tych statuetek :(
Grey Seer nie ma pecha, dechy się trzymają! :mrgreen:

No to skoro poszło już w PM i publicznie info, to oprócz głaskania za dobre rzeczy - wykładamy także kichy na widok.

No cóż, firma Spellcrow w Lublinie zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale jeśli chodzi o statuetkę i pakowanie - sami wiecie...

@Iguś, Rakso, nie martwcie się tym, to nie Wasza wina :hug:

Podkleiłem ręce lekko do fotki tylko, potem i tak to rozkleję, napinuję, zalepię i podmaluję, a samą statuetkę przytwierdzę jakimś grubszym drutem lub śrubą od spodu. A postumencik wypoleruję ile się da i powinno być w miarę, bo też nieźle oberwał - rysy i obicia.

Kilka kawałków gazety (słownie: trzy luźne zgniotki), kawałek styropianu i to wszystko. Już jak niosłem, to czułem, że się coś przewala w środku i lata. Te fotki dostali Ignis i Rakso ode mnie, a dla wszystkich zainteresowanych - moja przesyłka odebrana w dniu dzisiejszym:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by Nameless »

wenus z ... lublina?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Master of Imagination 2011

Post by przemo »

nieźle :lol:

Ja wiem o co chodzi! Przecież to jest zestaw "zrób to sam - statuetka MOI" :) Skoro jesteś na tyle dobrym modelarzem, że zdobyłeś miejsce na pudle, to znaczy, że sam możesz zrobić i pomalować także i ten model :) Czyszczenie, pinowanie, malowanie, cieniowanie... eh... Aż się boję co znajdę w swoim pudełku niespodzianek :doh:
Post Reply