[PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Marta »

przemo wrote:może i mam farta :)
albo ja niefarta:D

no i coraz bardziej sie nakrecam na aerograf:D
czekam juz w sumie tylko na info od ainuina jak sie kompresor sprawuje... a potem wracamy do nauki podstaw
nie wiem tylko co zrobic z tymi litrami sprayow ktore mi sie walaja po domu, chyba ze zaczne je wykorzystywac do robienia faktur scian na dioramkach:D

pzdr
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Zahor
Posts: 184
Joined: 18 Oct 2006, o 09:43

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Zahor »

Nie jestem w stanie ci powiedzieć czy można go dostać w Anglii , ale mogę ci go tam wysłać jak potrzebujesz. Choć może tu uda ci się zakupić.
http://www.krusz-pol.pl/product,12.html
http://www.szal-art.pl/idea-spray-200-ml_206_628/
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Marta »

Zahor wrote:Nie jestem w stanie ci powiedzieć czy można go dostać w Anglii , ale mogę ci go tam wysłać jak potrzebujesz. Choć może tu uda ci się zakupić.
no wlasnie z wyslaniem to bedzie ciezko, chyba ze znasz jakiegos mega taniego kuriera:D to koniecznie daj namiary;]

m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Zahor
Posts: 184
Joined: 18 Oct 2006, o 09:43

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Zahor »

Masz PW Marta
ainuin
Posts: 63
Joined: 11 Feb 2009, o 14:51

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by ainuin »

Poniżej to co wyszło mi Gunze Mr. Surfacer 1200 - mix 50% farba 50% rozcieńczalnik. Dysza 0.4 wysokie ciśnienie około 50 psi (muszę przetestować na ciśnieniu o połowę mniejszym i mixie 30:70)
Farba się "skurcza".
Platforma testowa Rackham the crow - wielokrotnie zmywany, nie piłowany, nie polerowany.
Około 20:00 minie 12 godzin od położenia farby i zobaczę co da się zdziałać papierkiem p2000

* zdjęcie ma rozmiar 1.76 MB

http://img202.imageshack.us/img202/1610/podklad.jpg

edit :Jak nie będzie efektu pójdzie figs pod zmywak i zamieszczę fotkę po malowaniu mixem 30:70 i 20 psi
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Marta »

No to tutaj mnie zdziwiles powaznie. Do tej pory Surfacer 1200 byl jedynym sprayem, oprocz czarnego GW, ktory mnie nie zawiodl.
Ten z buteleczki w sumie tez sie super naklada, po rozcienczeniu thinnerem do akryli tej samej firmy (tamyia mi warzyla strasznie do takiej gumowej postaci).
Pamietam, ze czytalam gdzies na forum modelarskim, ze ludzie sobie chwalili surfacera z aero, nie jestem tylko pewna czy nie rozcienczali bardziej niz 50/50. Sprobuje zaraz poszukac tego linka.

pzdr
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ainuin
Posts: 63
Joined: 11 Feb 2009, o 14:51

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by ainuin »

Właśnie dawali więcej rozcieńczalnika

cytuję
Mr Surfacer can work on a 50/50 mix of primer and thinners but will have a rough texture when it dries. I use a 30/70 mix of primer/thinners at 18 psi to ensure I get a smooth finish...
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] W poszukiwaniu Swietego Graala... tfu, Primera.

Post by Marta »

ainuin wrote:Właśnie dawali więcej rozcieńczalnika

cytuję
Mr Surfacer can work on a 50/50 mix of primer and thinners but will have a rough texture when it dries. I use a 30/70 mix of primer/thinners at 18 psi to ensure I get a smooth finish...
No wlasnie.
Ja znalazlam tak na szybko tylko wzmianke na polskim forum tutaj.
Nie ma zbyt duzo szczegolow, ale kilka osob chwalilo sobie, ze nie ma efektu 'pajeczynek' - to chyba to co tobie udalo sie uzyskac w zalomach.

Edit:
poza tym surfacer ma to do siebie, ze jak powierzchnia nie jeste wyszlifowana i gladka, moze uwypuklac te nierownosci (tak jak wydaje mi sie stalo sie na brzuchu figsy u ciebie), ale to mozna spokojnie przeszlifowac po wyschnieciu i nalozyc jeszcze jedna cieniutka warstwe podkladu.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply