[PL] Brushlicker

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Brushlicker

Post by Maru »

pozostaje pytanie : które zdjęcie pokazuje model bardziej prawdziwie
górny jest "mleczny"
a dolny: hym to space wolf grey prosto z słoika, Dwarwen gold , enchanted blue
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Brushlicker
Posts: 31
Joined: 23 Oct 2012, o 20:42
Location: Gdynia
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Brushlicker »

Górny jest "mleczny" i ma mega niebieski pancerz, tak jakbym robił zdjęcie z lampą.
Dolny jest znacznie bardziej realistyczny, choć złota rzeczywiście nie łapie
Brushlicker
Posts: 31
Joined: 23 Oct 2012, o 20:42
Location: Gdynia
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Brushlicker »

Witam

Dziś mój skończony, choć malowany bez większych aspiracji model Włodka Wąpierza. W założeniu miał to być solidny TT, a jak jest w istocie, to do oceny pozostawiam wam :)

ImageClick to see full-sized image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Grish »

Bardzo spoko, szczególnie zbroja, miecz i twarz. Przydałoby si jedynie ciut więcej rozjaśnień na płaszczu (czy to to tam jest z tymi głowami).
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Nameless »

na stol jak najbardziej. pare rozjasnien tu i tam dodalyby mu wiecej charakteru :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Brushlicker

Post by Slawol »

Podoba mi się dobór kolorów i to bardzo. Brakuje paru rozjaśnień, jak to wyżej już wspomniano. Dla mnie twarz jest zbyt ziemista, a rogi na ramieniu są koloru jelca miecza...

No i krew na mieczy byłaby dla mnie radością ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Brushlicker
Posts: 31
Joined: 23 Oct 2012, o 20:42
Location: Gdynia
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Brushlicker »

Krew dodałem na życzenie klienta na kose i ciągnącą się paćkę w ręku. Clear reda nie mam , więc robiłem kilka odcieni czerwieni + klej i nakładałem. Wyszło pół bidy.

Rozjaśnienia na płaszczu dodałem , za wasza poradą :angel:

Fotek nie będzie bo już w drodze do klyenta :bonk:

Mam na biurku kilku pomalowanych marines, niebawem spróbuję wrzucić

@Sławol
Ten róg jest fragmentem złotego pancerza, jeśli wierzyć interpretacji tej figurki dokonanej przez chłopców z "eavy metalu. Sam nie wiedziałem jak to zmalować , a i się trochu spieszyłem tak więc rypnąłem na złoto :D
Brushlicker
Posts: 31
Joined: 23 Oct 2012, o 20:42
Location: Gdynia
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Brushlicker »

Naprawdę ostro wziąłem się dziś za trening techniczny pędzlowania i pomalowałem główkę marina na bodajże 100% moich umiejętności - zajęło mi to jakieś 3-3,5h (z tym że z przerwami)

ciota jestem że wybrałem taki schemat, w czymś bardziej kolorowym łatwiej byłoby pokazać kontrasty itp itd.

Niektóre miejsca podobają mi się bardzo (soczewki, ten pionowy wylot na głowie) a inne zwaliłem (miejscami lining, miejscami battle dmg)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Brushlicker

Post by Slawol »

Brushlicker wrote:Naprawdę ostro wziąłem się dziś za trening techniczny pędzlowania i pomalowałem główkę marina na bodajże 100% moich umiejętności - zajęło mi to jakieś 3-3,5h (z tym że z przerwami)
Masz najlepszy przykład i dowód na to, ile czasu potrzeba, zwłaszcza na początku. I to jeszcze z przerwami. Potem, jak już się wprawisz, to taki hełm zajmie Ci dużo mniej czasu i to bez przerw.

A wyszło Ci to całkiem całkiem, tylko nieco zgaszone jako całość.
Brushlicker wrote:ciota jestem że wybrałem taki schemat, w czymś bardziej kolorowym łatwiej byłoby pokazać kontrasty itp itd.
Nieprawda, to znaczy niezupełnie.

Kontrast możesz uzyskać na kilka sposobów, a najczęściej na 2:
- kolorami,
- światłocieniem.

Kolorami łatwo uzyskać, wystarczy, że pomalujesz czarno-biały model albo żółto-czerwony ;)

Światłocieniem już trudniej, bo oprócz malowania odpowiednim kolorem - trzeba ten kolor jeszcze oświetlić, czyli dołożyć odcienie w zakresie jednej barwy.

U Ciebie kontrast jest między soczewkami i kolorem pancerza, czyli kolorowy. Ale za to same soczewki też cieniowałeś, dzięki czemu nadałeś im głębi i wyglądu "3D". Jest to już jakiś konrast w odcieni czerwieni. No nie?

Teraz brakuje gry świateł na samym pancerzu. A przy SM to niestety, ale żmudne wygładzanie pancerza. Możesz też spróbować jasnego krawędziowania, to jest łatwiejsze i nieco poodcina Ci detale. Mógłbyś też mocniej zaznaczyć zagłębienia i dzięki temu szary pancerz zaraz się wybije mocniej.

Zobacz tutaj na GW:

ImageClick to see full-sized image

Nie ma wielu przejść na pancerzach. Ale za to są jasne krawędzie i mocne rowki. I tyle. Jest to jakiś tam kontrast pomiędzy ciemnym a jasnym? No jest, mimo że pancerz sam w sobie jest płaski.

Na poprzednim modelu wampira miałeś konrast między złotem a czernią, ale złoto samo w sobie pomalowałeś dość płasko. Owszem, model wygląda ładnie, ale jeśli mówimy o samym tylko kontraście - to tam jest z tym gorzej i tak.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Brushlicker
Posts: 31
Joined: 23 Oct 2012, o 20:42
Location: Gdynia
Contact:

Re: [PL] Brushlicker

Post by Brushlicker »

Hej
Wracam po chwili przerwy, nie znaczy że nie malowałem :)

Image
Image

I armijka do WM , stricte do gry

ImageClick to see full-sized image


Dajcie proszę znać, co myślicie :)

PS: więcej zdjęć modeli do warmachine jest na blogu :P
Post Reply