[PL] Malunki i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Maru »

"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by KedzioR_vo »

Widać, że znasz się na rzeźbieniu - popiersie wygląda naprawdę zacnie. Świetna, gładka robota i wspaniałe zróżnicowanie materiałów, na co już zwrócono uwagę :) Mnie szczególnie rozczuliły uszy i zszokował zamek - cudna pierdółka ;)
Tylko mam pewne uwagi znów w kwestii proporcji - mam wrażenie, że znów głowa nieco za duża w stosunku do reszty. W porównaniu z ręką wygląda nienaturalnie. A sama prawa ręka tej pani bardzo chuda, zwłaszcza, że ma coś na sobie.
Poza tym genialnie :)


PozdRawiam
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

przemo wrote: A jak robisz takie elementy jak ten karabin lub naramienniki? Naramienniki to plasticard, a karabin też? Plasticard ma różne powyginane kształty - sam tak wyginasz? Jak? Czy masz juz takie kształty o różnych kątach i zaokrągleniach? Jak tak, to skąd wciąć w jakiejś rozsądnej cenie? :)

A ta siateczka na boku tułowia? Jest świetna, skąd takie elemeciki bierzesz?:)
Zarówno karabin jak i naramienniki są z plasticardu, ale i jedno i drugie jest z płaskich płytek (tylko końcówki luf, celownik i te okrągłe elementy na łożu są z rurek)

Jeśli chodzi o karabin, znalazłem w necie rysunki w kilku rzutach, wydrukowałem rzut z boku we właściwej wielkości i na jego wzór wyciąłem uproszczony "szkielet" następnie oklejałem go kolejnymi warstwami (żeby uzyskać "panele"). Potem, po osiągnięciu odpowiedniej grubości zeszlifowałem narożniki, bo Avenger jest w końcu opływowy.
Elementy takie jak szynę przyspieszającą, chwyt i kabłąk spustowy, tę skrzyneczkę pod kolbą czy celownik doklejałem w następnej kolejności.

Siateczka jest z plastra. Jest na części z opatrunkiem, dlatego trzeba go było najpierw delikatnie zeskrobać. :D
Maru wrote:
wyposażona w multi wymiarowy kok - mieści sie pod Hełmem ale po zdjęciu takowego jest na miejscu :roll:

- trzeba przyznać że usta pontony wyszły ci nieźle i postać jest rozpoznawalna - ba jestem wręcz pewien że gdyby poszukać znalazł bym dokładne takie ujęcie w grze :P
Dodajmy, że w miejscu gdzie jest ten kok, do hełmu dochodzą jakieś rurki czy przewody.

Ujęcia z gry nie znajdziesz, bo niestety w ME3 nie ma już koka (a strój jest z trójki) :D
KedzioR_vo wrote:W
Tylko mam pewne uwagi znów w kwestii proporcji - mam wrażenie, że znów głowa nieco za duża w stosunku do reszty. W porównaniu z ręką wygląda nienaturalnie. A sama prawa ręka tej pani bardzo chuda, zwłaszcza, że ma coś na sobie.
Nie sadzę, żeby było coś nie tak z proporcjami (przynajmniej z mojej strony). Wydrukowałem arkusz modelu z gry w kilku rzutach w odpowiedniej wielkości i na nim sprawdzałem proporcje. Więc jeśli ktoś namieszał to autor modelu postaci. :)

Ręce już są pogrubione w stosunku do modelu. Jest w trójce scena w której Ashley jest w szpitalu. Ręce ma tak chude, jakby była anorektyczną modelką a nie sierżantem piechoty morskiej :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Podwójny post usunięty, zgodnie z prośbą ;)

A odnośnie popiersia, to przede wszyskitm duże uznanie dla Twoich umiejętności :) Dość wiernie odwzorowałeś postać z fotek, więc jak dla mnie, to wszystko jest w porządku - poza włosami. Myślę, że wyglądają trochę jak taki podziabana maska, a nie włosy. Trochę mi się to na czwartym zdjęciu w oczy rzuciło. Wiem i rozumiem, że zrobienie dobrych włosów to wyzwanie, ale miejscami mam wrażenie, że to bardziej przypomina płaską powierzchnię z nieregularnymi rowkami, zamiast takich ściągniętych długich włosów (długie pociągnięcia dłutka). Może to tylko takie wrażenie i po pomalowaniu zmienię zdanie :)

Ust bym się nie czepiał, zwłaszcza że fotki jasno pokazują, jakie miały być. Jedyną uwagę mam jedynie do ich brzegów, a właściwie ich braków. Usta wchodzą od razu w brodę i pod nose gładko i płynnie, jak taki "balonik", a mógłbyś je lekko "odciąć" od reszty twarzy krawędziami. Na zdjęciach to dobrze widać.

Natomiast użycie różnych materiałów świadczy o dużej wprawie u Ciebie i tutaj jestem pod wrażeniem ich wykorzystania odpowiednio do danego elementu i ostateczny wygląd jest świetny :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Maru »

a swoją droga co zamierzasz zrobić z tym pocyckiem ?? (Ash cyckiem)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Jak słusznie zauważyliście włosy wyglądały tak sobie, więc zrobiłem je od nowa. Wciąż nie jestem zadowolony, mam wrażenie, że coś w geometrii fryzury "nie leży" ale trudno dojść co, kiedy nie da się prześledzić przebiegu włosów w modelu 3D.
Oprócz tego wiele drobnych poprawek i uzupełnień, a przy okazji mały eksperyment - kucyk zamiast koka. Wiem, że sam kucyk nie jest szczytem artyzmu :lol: ale chciałem zobaczyć jak by to wyglądało
ImageClick to see full-sized image
Maru wrote:a swoją droga co zamierzasz zrobić z tym pocyckiem ?? (Ash cyckiem)
Oprócz pomalowania? 8)
Zobaczymy, być może zdecyduję się zrobić kilka kopii, choćby po to, żeby mieć obie wersje kolorystyczne (zwykłą i z DLC). Tylko najpierw musiałbym się nauczyć jakiejś lepszej metody niż ta, którą stosowałem do tej pory, bo z kołnierzem i zamkiem raczej nie da sobie rady.
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by ARBAL »

Widziałem dzisiaj, na żywo na festiwalu w Toruniu i naprawdę to jest kawał dobrej roboty. Ogólnie Twoje umiejętności rzeźbiarskie robia ogromne wrażenie no i Ci ich zazdroszczę :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Włosy lepsze, ale powiem Ci szczerze, że w tym przypadku kok chyba pasował mi bardziej :think:

No nic, zobaczymy na koniec :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Witam po dłuższym czasie.
Powoli zbliżam się do końca pracy przy figurce Ashley, poniżej fotki. Poprawiłem nieco geometrię twarzy, zrobiłem wreszcie właściwy kok (ostatnie zdjęcie) i generalnie zostały co najwyżej drobne poprawki.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by ARBAL »

Kok wyszedł super.
Image
Post Reply