[PL] Malunki i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Taa, kok jest świetny teraz :)

Gratuluję umiejętności.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Pracuję nad figurką wampirzycy w Warhammerowej skali.
Napiszcie co wam się podoba a co nie.
W tej chwili wygląda tak:

Image
Image
Image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Na chwilę obecną to myślę, że głowa jest ciut za duża, ale może tak mi się tylko wydaje...

Poza tym proporcje znośne, płaszcz z nietoperzami wygląda nieźle, ale całość jest zielona, toteż nie do końca wszystko widać dokładnie :)

A co będzie miała w rękach?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by ARBAL »

ooo fajnie, że pracujesz nad czyms mniejszym tak jak rozmawialismy ostatnio na warsztatach.
Z nietoperzami dobry pomysł.
Też podpytam co będzie miala w rekach?
Czekam na postępy!
Image
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Zabrałem się za malowanie odlewu mojej figurki Ashley.
Jestem ciekaw waszych opinii.

Image
Image
Image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Nie wiem, na ile model jest skończony, a na ile tylko się przymierzasz do poszczególnych efektów, ale na chwilę obecną mogę powiedzieć tyle, że kolory są nałożone nie dość estetycznie, zwłaszcze brudny niebieski, który nie pokrywa dokładnie powierzchni. Widać mocno to, co się dzieje pod spodem. Kilka warstw by się jeszcze przydało, odpowiednio rozwodniona farba załatwi sprawę. Pamiętaj, by nie pozostawiać smug po pędzlu i jeśli widzisz jakieś zamazane miejsca, to dopóki farba jest mokra, rozcieraj i wygładzaj powierzchnię z dodatkiem wody :)

Co tam dalej... Aha, twarz. Dla mnie jest bardzo męska, a to przez brwi, które są krzaczaste, a nie starannie i delikatnie zaznaczone. To samo tyczy się rzęs. Zrobiłeś kobietę oficera w sumie, która ma starannie upięte włosy, a na twarzy ślady walki w pożarze ;)

Do tego dołożę jeszcze zamglone oczy bez wyrazu. Włosy wyglądają w tej chwili jak wylany asfalt, błyszczą się mocno i sprawiają wrażenie lepkich (nawet nie mokrych), więc przede wszystkim matowy czarny i potem dopiero budowanie rozjaśnień na kosmykach.

Za to malowanie skóry na policzkach mi się nawet podoba :)

Rzeźba modelu jest udana, ale malowanie musisz koniecznie poprawić :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Dzięki za komentarz.
W tej chwili pomalowana jest tylko twarz, reszta... to tylko wstępnie założony kolor, nic więc dziwnego, że wymaga wiele pracy :D
Właściwie sam jestem sobie winien, że tego nie napisałem od razu. :mrgreen:

Co masz na myśli, pisząc o śladach pożaru?

Brwi do poprawki, czy wystarczy wygładzić krawędzie? Oryginał:

ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Ogólnie mówiąc - chodziło mi o to, że teraz twarz wygląda jak po ciężkiej walce i skojarzyło mi się to z człowiekiem, którzy jest rozczochrany, brudny i musi się doprowadzić do porządku. Stąd ten przykładowy pożar, ale może to też wina koloru twarzy ;)

Wiem, że namalowanie brwi jest trudne, wiem. Inaczej to zresztą wygląda, gdy masz gotowe brwi, a inaczej, gdy model jest gładki i trzeba sobie poradzić samą farbą. Nie można "przerzedzić" farby, tak jak włosy się przerzedzają, dlatego też trzeba delikatniej zaznaczać krawędzie, żeby uzyskać efekt "zanikania" i delikatności. Rzadsza farba albo delikatniejsze, cieniutkie kreski. Ale "włoskowatość" mimo wszystko zachowaj w kształcie, nawet na podanym przez Ciebie zdjęciu widać łagodne kobiece łuki, zwężające się na końcach. Widać, że to włoski, a krawędzie są zachowane równe, no może bliżej nosa nieco bujniej się zaczyna dziać :) Na pewno nie są tak mocno i grubo "szarpane", jak u Ciebie. Twarz figurki w sumie nadaje jej całego charakteru, a w przypadku popiersia to już chyba oczywistość :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Takie coś sobie aktualnie dłubię - Lady Elisabeth Victoria Hunt :D
Super Sculpey Firm, skala 1:9

Image
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by juszczynk »

Witaj . Szykuje się zacnie . Oglądając ostatnio rzeżbiarza z miniature mentor ( uncle meat ) nie zostało pokazane jak utworzona została piła. Czy wszystkie elementy sam tworzysz i potem odlewasz czy to są części z rupiercanii modelarskiej . Kolecjonuj wszystko zawsze się przyda :) .
Post Reply