[PL] WIP'y Lemartesa

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

[PL] WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

W końcu chwytam za pędzel na poważnie. Długo czekałem na ten moment, więc jestem podekscytowany, zwłaszcza że mam co malować : oto moje najbliższe 2(a w zasadzie 3) modele :)

Image

Pierwszy na odstrzał idzie archon - jak tylko wyjdę z szoku jak g..nianej jakości dostałem model, obrobię go w pełni razem z łataniem dziur greenstafem to zacznę malować - mam nadzieje że na bieżąco uda mi się wrzucać tutaj zdjęcia :) Aha, i kupiłem parę nowych farbek cytadeli :

Image

Podobno świetne, zobaczymy - wiem że ten czerwony kryje już za 2gim razem po czarnym podkładzie bez rozwadniania!Dla mnie to szok, bo jeszcze w pamięci mam ile warstw nakładało się blood redem :D Więc farbek też jestem ciekaw. Mam nadzieje że się wam spodoba.
Last edited by Slawol on 10 May 2012, o 22:18, edited 1 time in total.
Reason: A o [PL] to się zapomina? :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: WIP'y Lemartesa

Post by Slawol »

Lemartes wrote:Podobno świetne, zobaczymy - wiem że ten czerwony kryje już za 2gim razem po czarnym podkładzie bez rozwadniania!Dla mnie to szok, bo jeszcze w pamięci mam ile warstw nakładało się blood redem :D
Widziałem kolory na żywo już, ale jeszcze nie używałem. To nie jest konsystencja Blood Red, ani odcień nie ten moim zdaniem. Farby Base to raczej odpowiednik Foundation i tak jak one, mają w założeniu szybko kryć. Dopiero zakupię niedługo parę sztuk, ale żeby otrzymać Blood Red, to mówią, żeby najpierw tę bazę Mephiston Red nałożyć, a potem Layer z tego jaśniejszego czerwonego - jak mu tam, Evil Sunz Scarlet, który mi wygląda na żywo podobnie do Blood Angels Red z epoki dinozaurów ;) Niech będzie w skrócie "szkarłat" ten nowy. Zwariować z tymi nazwami można teraz, trzeba się nauczyć i przyzwyczaić. Za to sam Layer jest za rzadki do szybkiego pokrycia, no ale o tym to się sam pewnie przekonam, na razie tylko słucham opinii innych :)

Daj znać, jak się farby sprawują! 3mam też kciuki za powodzenie z malowaniem! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

Nie powiedziałem że to dokładnie blood red :P Jest ciemniejszy, taki pomiędzy starym Red Gore i właśnie Blood Red. Ale z niego po dodaniu żółtego/czegokolwiek co komu przyjdzie na myśl można dostać to co się chce :) Mi się podoba, bo nie trzeba go mieszać z czarnym tylko od razu ma się te 2 tony ciemniej niż kolor docelowy który i tak się jeszcze potem rozjaśnia ;)

A z Archonem mam sajgon - właśnie zobaczyłem że na ręce która trzyma ten Kryształ fajny jest jedna wielka dziura zamiast palców :cry:
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

Ok, Archon połatany, green stuff sobie wyschnie i mogę malować :) Dużo roboty było, spędziłem 3 godziny na łataniu rąk, nóg, peleryny a nawet dorobiłem oczy, które "o dziwo" nie odlały się... ;) Jutro (albo dziś w nocy) wrzucę pierwsze zdjęcia paćkania farbą :) Parę zdjęć :

Image Image Image Image
Image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: WIP'y Lemartesa

Post by Nameless »

no to powodzenia :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: WIP'y Lemartesa

Post by Slawol »

Lemartes wrote:Nie powiedziałem że to dokładnie blood red :P
Ja też nie :P

Współczuję walki z FC, ale widzę, że sobie poradziłeś :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: WIP'y Lemartesa

Post by przemo »

O fu! Ja bym nie miał cierpliwości jakbym dostał tak odlany model :doh:

Jak już go sobie naprawiłeś to teraz czekamy na malowanie :)
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Gazza »

Wiele już napisano o FC ale widzę, że GW wciąż sprzedaje buble. Współczuję tych dodatkowych godzin poświęconych na łatanie modelu.
Z drugiej strony - klienci głosując portfelami tylko umacniają GW, że nawet takie niedoróby przejdą.
Pzdr!
Cold "Strobe Light Network"
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

Fiu, weekend zapchany atrakcjami, nic mi się nie udało pomalować. Ale za to dzisiaj, jak tylko wróciłem z uczelni, to od 14 do teraz (z przerwami) malowałem...Z efektu jak na razie jestem zadowolony - wygląda kodeksowo, udało mi się uzyskać nawet gładkie przejścia na pancerzu i reszcie elementów,no i pelerynie, do tego wszystko jakoś tak kolorystycznie mi fajnie wygląda...dodatkowo mocno wyciągnięte niebiesko-zielone krawędzie wyciągają zieleń z pancerza...piszcie co sądzicie - jakość zdjęć kiepska, trochę kolory zakłamane przez światło, mam nadzieje że po jutrzejszym malowaniu podeśle coś lepszego :) Tymczasem :
Wersja z samym niebiesko-zielonym pancerzem :
Image
Wersja ostateczna na dziś :
Image Image

EDIT : nie sądziłem że wrzucenie fotografii dużej rozdzielczości jest oznaką braku szacunku dla innych...Trochę to dziwne. Ale proszę bardzo,następne będą mniejsze
Image
Maryjusz

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Maryjusz »

Już słyszę tłumaczenie szefów GW. Oczy nie zostały odlane, bo taki był zamiar, żeby ich tam nie było, gdzie być powinny :). Shitcast nas nie rozpieszcza a miało być tak pięknie. Na szczęście dwa kolejne modele są plastikowe, więc odpoczniesz :). Z malowania Archona najbardziej podoba mi się nakolannik, bardzo rzeczowy NMM.
Post Reply