[PL] Warsztat Grisha

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Grish »

W ramach oddechu od Slaughterera pomalowałem kolejne mini - Nurgle Lord. Model oklepany, ale świetny i paskudny przy okazji ;) Do skończenia róg na hełmie, pas skórzany od naramiennika, topór i szmata pod brzuchem. Na butach i naramienniku próbowałem sił w rozjaśnieniu ich przy świetle padającym z góry i prawej strony - dajcie znać co myślicie.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Slawol »

Ogr od Ścibora wyszedł nieźle, ale trochę monotonnie - jak już wspominali wcześniej :) Nagadali się, to w sumie ja nic więcej do dodania nie mam.

Za to tego plastikowego nurglaka to też miałem przyjemność zmalować. Bardzo udany model, jak na plastik, a i spasowanie części dobre. Trochę szpar trzeba było tylko pozalepiać.

Malowanie uważam za o wiele lepsze, niż przy ogrze, a to głównie za sprawą bogatszej kolorystyki i zabawy światłem. Kolorystyka dość standardowa, ale to najmniej ważne.

Odnośnie tego oświetlenia z góry i z prawej: naramiennik w ogóle nie wygląda na oświetlony, bo masz tam tylko krawędzie zaznaczone w sumie. Zauważ, że takie powierzchnie najlepiej rozjaśniać płaszczyznowo, pamiętając o ich kształcie. Na bucie za to wyszło Ci to o wiele lepiej (prawy but na zdjęciu, tylko kolano), bo zobacz, że masz tam połowę pancerza ciemną, a drugą połowę jasną, a dopiero potem krawędzie dodane. Naramiennik jest wypukłą skorupą, więc przydałoby się zaznaczyć najjaśniejszy punkt (np. wokół kolca takie jasne gniazdko) i od niego sobie iść do ciemniejszych odcieni, wygładzając po drodze przejścia.

Co bym podkręcił według swojego widzimisię:

- na skórze znów za mało się dzieje, znów jest trochę monotonna...,
- hełm jest tylko metalowy, dla mnie to w sumie tylko kolor bazowy,
- flaki i wszystkie dziury w ciele - są jednakowe, wszystkie czerwone. Nie uważam tego zaraz za minus, ale za monotonię :),
- kolce na naramienniku mogłyby przy korzenie dostać też odrobinę cienia/brudu,
- wisząca czaszka (ta między nogami) jest blada i troszku nudna,
- zmieniłbym kolor szmaty na tyłku i z przodu, między nogami ;)
- mocniejszy cień na dłoniach między palcami,
- staranniej bym zaznaczał krawędzie, równymi kreskami, bo niektóre są takie paćkane. Warto spokojnie i dokładnie takie rzeczy malować :) Ponadto myślę, że jeśli zaznaczasz np. same narożniki, to postaraj się, by ta linia nie kończyła się nagle tak ostro "na grubo", tylko żeby się zwężała, aż zaniknie na krawędzi danego elementu :)

A co mi się podoba?

- naramiennik - bogaty w detale i efekty, ładnie wyszedł,
- kolczuga,
- buty i w ogóle ten odcień zieleni,
- staranność malowania,
- pryszcze - bleeeee, lekko ruszysz, to zaraz wystrzelą, takie realistyczne są :D Ale w temacie modelu jak najbardziej udane!
- fotki dobre, tylko trochę za dużo tła naokoło :)

Chyba tyle póki co :think: Dawaj dalej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Grish »

Dzięki za mega posta ;)

Dziury i sposób łączenia poszczególnych części zostały chyba tak zaprojektowane, żeby modelarze jak najwięcej się urobili przy ich klejeniu ;) A już w ogóle naramiennik na stałe przytwierdzony do tułowia i składający sie z dwóch części to szczyt. No ale sama bryła i koncepcja Lorda super :)

Co do tego naramiennika i jego rozświetlenia to pierwotnie było mniej więcej tak, jak napisałeś, tylko po przyciemnieniu i dodaniu rdzy trochę się to rozjaśnienie zatraciło. Spróbuje potem zrobic zdjęcia z góry samego naramiennika, bo te trochę nie oddają, jak wygląda w rzeczywistości.

- skórę faktycznie może troche 'obrzydzę' ;)
- hełm ruszę, ale jeszcze muszę się zastanowić, po po głowie mi chodzi duuuużo rdzy na nim.
- przy dziurach i flakach akurat monotonia mi się podoba. Na brzuchu jest taki bąbel duży, może jego ruszę.
- kolce rozważę :)
- czaszkę może i przybrudzę :)
- jaki kolor masz na myśli? Bo IMO taki czerwień/róż sie fajnie kontrastuję z resztą.
- do kresek się przyłożyłem, ale chyba jeszcze trochę trzeba poćwiczyć :)

Dzięki za wskazówki :)
Last edited by Grish on 30 Apr 2012, o 15:52, edited 1 time in total.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Slawol »

Grish wrote:- jaki kolor masz na myśli? Bo IMO taki czerwień/róż se fajnie kontrastuję z resztą.
Nie wiem, ale pewnie jakiś neutralny: brązowy, szary... Spoko, to Twój model i baw się tak, jak lubisz, ale ja jestem po prostu uczulony na różowy i okolice w większości przypadków :D
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Grish »

Uff, nurglowy lord znalazł nowy dom, temat zamknięty :)
Aktualnie na tapecie 8 magów imperialnych od GW (poniższe zdjęcia oczywiście poglądowe, aby pokazać wzory) malowanych wespół z kolegą:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image


oraz poniższy jegomość:
ImageClick to see full-sized image

Będzie srogo, życzcie szczęścia! :D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Slawol »

Z tych magów to podoba mi się tylko ten pierwszy model, za to ten drugi oszołom w masce jest super :D To ten z Ultraforge, aye? Lord of Pestilence, czy jak mu tam?

Życzę szczęścia ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Grish »

Akurat tego pierwszego maga oraz z lewej na drugim zdjęciu będę ja malował. Kumpel dostanie jakiegoś maga światła i ognia. Te fiolety wyglądają na niezłe wyzwanie. Zobaczymy, spróbuje się zastosować do Twoich rad pisanych wcześniej :)

Tak, to on. Zamówił go człowiek, który zakupił Ogre Slaughterera :) Spodobał mu się na tyle, aby powierzyć mi pomalowanie grubasa z Ultraforge właśnie :)

Nie dziękuję! ;)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by sea.man »

widze, ze sie zaczynasz specjalizowac w nurglowo-zombie klimatach? :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha

Post by Grish »

Wiesz co, nawet nie tyle specjlizować, co maluję akurat to, co klienci zamawiają :) Lord nurglowy i Lord of Pestilence idzie do człowieka z USA, który tworzy projekt makiety/dioramy z postaciami zjadającymi ludzi :D Jednakże nie będę ukrywał, że leży mi "brudne" malowanie, z rdzą (którą mam nadzieję kiedyś dopracować), flakami, krwią, zgnilizną itd. Dlatego aż sam się zastanawiam, jak mi wyjdą ci magowie.
Post Reply