[PL] Off'owe WiP'y

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

[PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

tym razem powrzucam troche wipow, moze cos ciekawego podpowiecie co by poprawic ; d
Staralem sie ze zdjeciami, mam nadzieje ze da sie z nich cos odczytac.

Najpierw koles z grupy Black Templarow

Image

http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3038.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3046.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3045.jpg

i lotrowy kasztelan z Dol Guldur. Nie wiem czy moje intencje i plany zostana dobrze odczytane, wiec plan jest taki ze ten plaszcz na samych krawedziach ma byc czarny czarny jakby powiazany jeszcze z jakas eteryczna nicoscia ; p taka mam fantazje : D

Image

http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3055.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3052.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3051.jpg

Licze na jakies komentarze i wyrozumialosc ; D
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Ana »

Cześć na moje oko Black Templar powinien być mocniej rozjaśniany, bo póki co jest nuuuuudno :( można np. czerwień na broni obkrawędziować na rantach, dałabym tez punktowe rozjaśnienia w jednej linii na zielonej rurce. To oczywiście moje propozycje :) a Ty spójrz na to swoim okiem.
Nie nudne i przyjemne dla oka miejsca, to nagolenniki z tyłu, szkiełko na broni, naramienniki i oczy ... no właśnie - oczy - choć nie chcę brzmieć impertynencko to dodam, że zastanawiam się na ile je pomalowałeś pędzlem, a na ile pomogłeś sobie programem graficznym. Sorki, jeśli Cię ubodło, ale te oczy na razie bardzo odstają jakościowo od reszty malowania.

Co do czarnego, powiązanego z jakąś eteryczną nicością płaszcza, to trudno mi to sobie wyobrazić w połączeniu z groteskowością tego modelu - bawi mnie ta pozycja z palcem "chodź no tu do mnie" :mrgreen:

Wydaje mi się, że rozjaśnienie jest dobrze rozmieszczone ... zastanawiam się tylko nad trafnością wyboru kolorystycznego. Wiem, że chodziło Ci, żeby nie była to świeżo wyprana eteryczność ;) ale płaszcz na obecne dwa kolory wygląda na ubrudzony. Na moje oko w przejścia między rozjaśnieniem a cieniem dodałabym z 2 warstwy granatowego laserunku. Jeśli stosujesz inną technikę, to sam pokombinuj jak złamać ten kurzowy kolor i dodać mu niezwykłości.

Ale przede wszystkim jestem ciekawa, czy zastanawiałeś się nad centralnym punktem skupiającym uwagę, bo póki co takiego nie ma a przy tak ciemnych i monochromatycznych modelach trzeba malować mocniejszy kontrast niż zwykle i takie centralne miejsce rozjaśnić wtedy można najmocniej. Dzięki temu model staje się czytelniejszy.
Mam nadzieję, że się ze mną zgadzasz i coś takiego już obmyśliłeś ^^

Powodzenia :) Jestem Ciekawa co z tego wszystkiego wyjdzie.
-- Ańa

Image
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

Na pewno bede jeszcze rozjasnial te czerwienie u BT'ki bo widze wlasnie tez ze na zdjeciach tak srednio sie prezentuje.
no właśnie - oczy - choć nie chcę brzmieć impertynencko to dodam, że zastanawiam się na ile je pomalowałeś pędzlem, a na ile pomogłeś sobie programem graficznym. Sorki, jeśli Cię ubodło, ale te oczy na razie bardzo odstają jakościowo od reszty malowania.
Wrecz przeciwnie, jestem mile zaskoczony, bo jedyne co zrobil program graficzny to balans bieli i kolorow (wiecej w PSie nie umiem robic : D). Tak tez bardzo dziekuje za ten wbrew pozorom pozytywny koment : D

Kasztelanowi chyba gorne partie ciuchow splaszcze troche cienie, tak myslalem bynajmniej na tym. Ale granatowy laserunek wydaje sie dobra opcja i pewnie tak zrobie, ty ; D
Co do elementu z przedostatniego akapitu, spod helmu z oczodolow i geby poleci bardzo mocna czerwien, mysle ze da w miare rade jako taki punkt skupiajacy uwage. I wtedy wspominane zmniejszenie cieni na szatach w okolicy glowy, mocniejsze rozjasnienie potem moze w miare sie skomponowac. Co sadzisz?
Jeszcze co do jego gestu, mi to sie skojarzylo z czyms innym:

ImageClick to see full-sized image

Dzisiaj bede pracowal, wiec jak jutro pogoda dopisze to beda i focie.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Nameless »

Off wrote:Wrecz przeciwnie, jestem mile zaskoczony, bo jedyne co zrobil program graficzny to balans bieli i kolorow (wiecej w PSie nie umiem robic : D). Tak tez bardzo dziekuje za ten wbrew pozorom pozytywny koment : D
no i brawo za oko w takim razie :)
to teraz pomaluj reszte na ten poziom i bedzie git!
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

Ania Ci wszystko w sumie ładnie wyłożyła.

Ja bym dodał tylko od siebie uwagę nt. metalików u upiora. Skoro chciałbyś nawet mieć ciemny model, to blacha mogłaby się mocniej błyszczeć, wtedy na pewno całość nie będzie aż tak bardzo szaro-bura i ponura :)

Dawaj dalej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

Slawol wrote:to blacha mogłaby się mocniej błyszczeć
Ale osiagnac to w jaki sposob? Porozjasniac bardziej, na wiekszych plaszczyznach?
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

To zależy od końcowego efektu, który chciałbyś uzyskać :)

1. Jasna blacha - zaczynasz od czystego metalu, a potem robisz sobie jakieś washe i inną rdzę, czy zabrudzenia. Wtedy możesz mieć przyciemnioną zbroję, która wciąż będzie jaśniejsza, niż ta obecnie.

2. Możesz zacząć od ciemniejszej mieszanki, np. Tin Bitz albo jakiś metal z czarnym, a potem dodawać jaśniejszych odcieni lub też starać się dążyć do rozjaśniania tylko samych okolic krawędzi i samych krawędzi czystym metalikiem. Wtedy dostaniesz ciemną zbroję, ale z jasnym podkreśleniem, co sprawi, że będzie bardziej widoczna.

Jest jeszcze parę innych sposobów i w sumie z 1 możesz uzyskać 2 i odwrotnie, ale chodzi tutaj mi o to, żebyś sobie podwójnej roboty nie robił, kiedy łatwiej będzie zacząć od innej bazy :)

Pamiętaj tylko, że po każdej płukance z normalnego koloru błyszczący metal zmatowieje, więc możesz sobie mieszać kolory albo nakładać delikatny wash lub glaze. Albo też poprawiać wybrane fragmenty czystym metalikiem po zalaniu innym kolorem :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Ana »

Dobry pomysł Sławol!
-- Ańa

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

Myślę, że fotki będą najlepszym przykładem :)

Metoda pierwsza:

ImageClick to see full-sized image

I druga:

ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by mahon »

Slawol wrote:Pamiętaj tylko, że po każdej płukance z normalnego koloru błyszczący metal zmatowieje
jak nałożysz tusz, to wręcz się wyświeci :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply