[PL] Struniaste WIPy

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

[PL] Struniaste WIPy

Post by Struna »

Po roku (tak, wiem szybki jestem :D ) odświeżam swój warsztat- WIPów i gotowców jeszcze w 2011 roku. Na razie w tym temacie wrzucam chaos lord na juggerze, czeka go jeszcze kilka poprawek min. NMM i czerwień w niektórych miejscach. W najbliższym czasie coś tam dodam ;)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image




Pozdrawiam :angel:
Last edited by Slawol on 2 Jan 2012, o 00:36, edited 1 time in total.
Reason: Wstawiłem "[PL]" w temacie.
Pozdrawiam
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Gazza »

Mimo fajnej podstawki i słabości do tego modelu ciężko coś napisać przez te ... rozmydlone fotki. Ale ogólnie fajnie, choć te kopyta w powietrzu słabują! :D
Cold "Strobe Light Network"
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Maru »

to może spróbujmy inaczej :
masz: Canon PowerShot SX120 IS
i jest to aparat który powinien dać ładne i wyraźne zdjęcia modelu, niestety wyszły ci bardzo popartowe zdjęcia i trochę trudno ocenić
bo chyba złoty NMM jest fajny podobne cieniowane na czerwonym .. tyle że chyba bo nie wiem czy to tak pomalowane czy zdjęcie
- założyć należy że w tym wypadku skrzywdziłeś sie zdjęciami

a wiec Try again :)
Wyłącz auto ISO i ustaw jakieś niskie (100, 200) - inaczej kolory poszybują w sztukę nowoczesna jak na 1 i ostatniej fotce

ustaw model na jakimś neutralnym tle (szare) nie białe i nie czarne to wymaga pewnej wiedzy - szare - jest bezpieczne i Aparatry je dobrze rozpoznają nie myląc z nocą ani z źródłem światła - podobnie niebieski gradient

jeśli masz manualny Balans bieli - niech aparat pobierze sobie takowy z przygotowanej "sceny" (wstawiasz biała kartkę by mógł określić ja jako białe )

wstawiasz model i cykasz :)
- powinno wyjść lepiej

acha jakiego oświetlenia używasz ?

- naprawdę warto spróbować jeszcze raz bo nie dostać opinii konstruktywnej przez nieczytelne zdjęcie to szkoda :D
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Flameon »

Na tyle na ile widzę czerwienie prezentują się bardzo ładnie, przydało by ci się teraz poćwiczyć robienie zdjęć abyśmy mieli większe szanse na sypanie radami z naszej fontanny mądrości ;)
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Struna »

Maru- wszystko co opisałeś zrobiłem wcześniej, tyle tylko, że nie zastosowałem ciemnego tła -,- Tu fotki nowe, mam nadzieję, że jest lepiej ;)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image


Wgrałem sobie wczoraj na aparat CHDK, żeby robić sobie zdjęcia w formacie .raw, niestety nie zdążyłem jeszcze ogarnąć jakie opcje ustawić, aby wszystko było OK. Juggernout malowany od kwietnia, wychka malowana od 2 dni.
Pozdrawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Maru »

Zaraz mi sie mod bez imienia zdenerwuje ale co tam :)
tym razem lepiej tylko ze w druga mańkę :)
pierwsza fotka najlepsza - i jest na ISO 100 - reszta gorzej - i iso 400
- ustaw na stałe (do modeli ) iso 100
- kolory wyglądają chyba dobrze - ale fotki są za ciemne w cieniach - tzw próg odcięcia jest za wysoki (to można ładne skorygować w RAW - taki suwak z AV (i może nawet mieć dodatkowe suwaki z nazwami - light / shadow )
teraz jeszcze inna sprawa - jak robisz na białym to korygujesz AV ma "+" a jak na czarnym to "-" - (całkowicie odwrotne niż przy kliszy -_- - zawsze mi sie myli przez to :P)
tyle że trzeba sprawdzić przy czarnym ile tego minusa bo zazwyczaj jest od 0 do -2 w skokach o 0.3 (prawidłowe ustawienie tego w RAW albo od razu da ci właśnie efekt odcieca prawidłowy - model będzie widoczny w cieniach ale potem juz nie - u ciebie jest za wcześnie "odcięty" )

a co do malowana widać teraz zże się skrzywdziłeś poprzednimi fotkami :)
- dobra ja nabazgrałem o fotkach - zostawiam miejsce do popisu innym o malowaniu :P
bo widać o wiele więcej i można już coś napisać (jeszcze nie jest idealnie :P)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Wojteq »

Te drugie zdjęcia dużo lepsze.

Chaos Lord:
Czerwony wyszedł fajnie. Jest intensywny, ale nie nie zaszkodzilyby mu jeszcze jaśniejsze krawędzie.
Złoto natomiast nie wyszło gładko. Może to wina źle rozcieńczonej farby? Kontrast na nim jest ok.

Czy podstawka nie jest za mała do tego modelu?

Dark Eldar:
Tu mimo, że model jest mniejszy przejścia są gładkie. Kontrast też dobry. Na razie mi się podoba. czekam na więcej zdjęć.

PS: Na przyszłość napisz co już uważasz za skończone, to będę bardziej wiedział czego się czepiać. 8)
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Rentall »

jak dla mnie zdjecia sa zdecydowanie za ciemne, zeby moc skomentować faktyczny wyglad figurek. Wrzuc lepsze fotki !
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Struna »

Spokojnie...
Przecież nie zostawię takich fot, zwłaszcza jak udzielacie porad jak wykonać lepsze ;)

To max co się da wycisnąć z tego aparatu, w przyszłości foty będą już w raw, niestety mam problem z wgrywaniem zdjęć na komputer, ale mam nadzieję, że to rozwiążę.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Figurka najprawdopodobniej zostanie już odłożona na półkę i uznana za skończoną. Nie chce mi się już nad nią siedzieć. Była malowana przez 1,5 roku i mam jej serdecznie dosyć :doh: Tak dla kontrastu tamtą Dark Eldarkę pomalowałem w 2 dni (foty w odpowiednim dziale wkrótce), a że faza na malowanie jeszcze nie zgasła to może wkrótce wrzucę więcej rzeczy, a może nawet regularnie ;)
Pozdrawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Struniaste WIPy

Post by Maru »

jak ci wyjdzie fotka taka jak ta nr 4 - wyprana z koloru - po prostu dodaj saturacji (nasycenia) masz to w prawie każdym programie do obróbki i jest też w programie do RAW

co do malowania - najsłabiej wyszła tarcza - taka "wyprana" - złoty element nie wygląda jak złoty tylko jak ścierka
co do obroży wiem co miało być i założenie jest słuszne tylko przejście między kolorami powinno być gładsze (obroża i grzebień )
na czerwonym widać dokładnie miejsce gdzie nałożyłeś fiolet - odcina sie - żeby temu zaradzić bierzesz fiolet i mieszasz z czerwonym - na palecie - i nakładasz jako kolor pośredni - znika wtedy efekt granicy koloru - szczególne widoczny na tylnej nodze

dobra niech ktoś inny sie wypowie bo ja mam spaczone poczucie estetyki :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply