[PL] Filipkowe WIPy

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Marta »

Maru wrote: poza tym nie uczył bym sie stylu GW - zwłaszcza co do białego (tego klasycznego stylu GW )
A niby czemu? Chce chlopak malowac w stylu GW i 'EM to niech maluje, byleby malowal coraz lepiej. To ze Tobie sie taki styl nie podoba i uwazasz ze jset Fe, jeszcze o niczym nie swiadczy...

A szmatka jest calkiem spoko. Szczegolnie tyl:P
To ma byc kolor kremowy, czy bedziesz szedl do bialego?

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Filipek

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Filipek »

Ciekawe, że wszystkim się podoba to co mi się nie podoba :P

Płaszcz ma być jasny kremowy gdzie tylko najbardziej wystające elementy są całkowicie białe, tak jak teraz, tyle że zdjęcie nieco przekłamuje kolory. Musze tylko zmienić kolor cieni
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by przemo »

Kiepsko przygotowałałeś figurkę przed malowaniem - zobacz jak chropowatą masz powierzchnię w zagłębieniach przłaszcza z przodu. Wszystkie powierzchnie powinno się na początku porządnie wygładzić.

Fajnie operujesz farbą, teraz powalcz z przejściami. U Ciebie wygląda to jakbyś zrobił dwie warstwy, bardzo ostro przechodzące jedna w drugą. Postaraj się zrobić gładsze przejścia, pokrywające większą powierzhcnię.

Zrobiłeś mocne cienie w zagłębieniach szmatek. Postaraj się teraz wycieniować wystające fałdy szmatek. Dodaj rozjaśnienia na najbardziej wystających elementach, a resztę trochę przyciemnij.

Kolor Ci na razie wyszedł bardzo jasny i mdły. Możesz potraktować jakimiś glaze'ami - bardzo rozwodnioną farba dodać jakieś przebarwienia - co na jasno pomalowanej powierzchni bardzo fajnie wychodzi.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Maru »

@Marta
źle sie wyraziłem - styl klasyczny EM daje efekt taki że nie jest to biały a brudny kremowy , i jak model nie jest wyrzeźbiony dobrze to wychodzi jak by model sie ufyfłał i miał zacieki z czegoś ... - tak jak z przodu modelu
dlatego zaproponowałem uzyskanie białego zamiast "klasycznego EM"
ich nowe białe jest na Elfach
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Slawol »

Fotki są dla mnie zbyt żółte, poza tym przejarane zdrowo :)

Samo malowanie jak najbardziej przypomina to z 'EM i mi się podoba. Też kiedyś tak malowałem modele Dark Angels :)

Jeśli Ci pasuje taki styl malowania, to jechać w tę stronę i się szkolić!

Te przejścia właśnie tak wyglądają w oryginalnym malowaniu z katalogów, no ale Ty możesz być lepszy i to jeszcze wygładzić, tak jak Ci Przemek radzi ;) Zgodzę się także z Przemkiem odnośnie przygotowania powierzchni do malowania: ten etap zupełnie pominąłeś i zostało Ci pełno dziur, a z tego GW na płaszczach niestety jest znane...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Rentall »

tył duzo lepszy niz przod, szkoda nitro-maluj dalej
Post Reply