[PL] BoB Miniatures - WiP

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

Na chwilę obecną to jest jeszcze niemalże ciasto, ale podobają mi się śruby :D

Nie wiem, czy na nogach nie ma zbyt grubych tych elementów pancerza (nie widzę kolan dokładnie), ale może mi się wydaje. Poza tym dla mnie noszenie takich stalowych kaloszy za kolana albo na wysokości stawu kolanowego byłoby dość niewygodne, poza tym górna krawedź powodowałaby usztywnienie całej nogi i obijanie kolan. Ale może mi się wydaje :mrgreen: Wolałbym płytę na piszczel i nakolannik oddzielnie, a między nimi przestrzeń do swobodnego ruchu np. podczas biegu ;)

W widoku od przodu zgubiłeś za to chyba fragment bioder, bo pod majtkami jest spora szpara, a potem od razu udo (mowa o części w pancerzu), po prawej na tym samym zdjęciu widać za to brak ciągłej sylwetki, udo jest wcięte pod majtkami. Może się mylę, ale mam wrażenie, że niewłaściwie podszedłeś do rzeźbienia i robiłeś brzuch razem z majtkami (w ogóle cały model od razu z nałożonym pancerzem), a potem dorobiłeś pod nimi nogi. Tak mi to wygląda po łączeniu brzucha z metalową osłoną. Sam bym najpierw zrobił całą proporcjonalną nagą kobietę, a potem na wierzchu doklejał pancerz, żeby nie zgubić ani sylwetki ani proporcji. Ewentualne różnice w nałożonym pancerzu spiłowałbym, żeby nie odstawało za mocno wszystko, no bo zbroja może trochę ciało dopasowywać w niektórych miejsach (spłaszczyć), bo inaczej to wygląda luzem przecież, ale sama linia sylwetki powinna być zachowana, jeśli są miejsca odkryte. Całość zakrytą łatwiej usprawiedliwić kosmiczną zbroją ;)

To samo tyczy się biustu, chyba też od razu z pancerzem go robiłeś. Może i tak wygodniej, nie znam się, ale dla mnie jest kwadratowy i za duży :)

Nie wiem też, czy wcięcie w talii nie jest nieco za wysoko, co prawda powyżej linii pępka, ale chyba za bardzo w górę poszedłeś...

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.we-dwoje.pl/miec;talie;osy,a ... 10353.html

A ta poprawiona noga w łydce w poprzednim modelu wciąż jest zbyt obła, pod kolanem jest prosta strzała i wklęśnięcie, więc wciąż przydałoby się ją przypiłować. Poza tym rzeźba zapowiada się ciekawie.

Ogólnie mówiąc, to w każdej Twojej pracy widać mniej lub bardziej brak poprawnie odtworzonej anatomii. To na pewno trudne, ale musisz się bardziej do tego przyłożyć. Skoro zaczynasz model od szkieletu z drutu, a nie od razu od lepienia gotowego kształtu, to nakładanie dodatków na ciało zacznij do zrobienia poprawnej sylwettki, etapami :) Od ogółu do szczegółu, ja przy rysowaniu szkicu najpierw, zamist tworzyć np. gotową rękę od razu z pancerzem.

I tu jeszcze pierwsze lepsze zdjęcia:

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.inmagine.com/ik0922/ik0922027-photo

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://pl.depositphotos.com/2889242/sto ... -Legs.html
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Slawol wrote:Na chwilę obecną to jest jeszcze niemalże ciasto, ale podobają mi się śruby :D

Nie wiem, czy na nogach nie ma zbyt grubych tych elementów pancerza (nie widzę kolan dokładnie), ale może mi się wydaje. Poza tym dla mnie noszenie takich stalowych kaloszy za kolana albo na wysokości stawu kolanowego byłoby dość niewygodne, poza tym górna krawedź powodowałaby usztywnienie całej nogi i obijanie kolan. Ale może mi się wydaje :mrgreen: Wolałbym płytę na piszczel i nakolannik oddzielnie, a między nimi przestrzeń do swobodnego ruchu np. podczas biegu ;)

[...]
Zanim to napisałeś pancerz był już zdarty, i walczyłem z tym raz jeszcze. Poprawiłem to i później leżało czas jakiś w szafce. Ale po kolei:

W chwilach wytchnienia od centaurów i odpoczynku po szkole, dłubię sobie dla zabawy w sumie modele 54mm.

Pierwsza figurka, zupełnie nowa, to Survivor, postapokaliptyczny cyborg. Niedługo dorobię mu mechaniczne oko, ucho i nogę. Dostanie także karabin, katanę, płaszcz i kilka innych, małych szczegółów.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Druga z nich to figurka, którą możecie pamiętać jako kobiecą wersję SM. Jednak jakiś czas temu stwierdziłem że nie będę się aż tak wzorował na oryginale, i będzie to raczej produkt mojej wyobraźni. Twarz i tak jest do wymiany, więc zakryłem ją, żeby uniknąć głupich komentarzy na jej temat :D

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

A tutaj możecie zobaczyć porównanie wielkości z około 35mm Bretońskim wieśniakiem.

ImageClick to see full-sized image

Więcej fotek jak zawsze na blogu, a dokładniej tutaj: http://bobminiatures.blogspot.com/2013/ ... n-wip.html
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Gildor »

Coś jest nie tak z tą kobietą bo nie wygląda jak kobieta. Nie znam się na proporcjach ale czy nie powinna mieć szerszych bioder?
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Nameless »

facio mi sie podoba na razie :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by smok »

cos z cyckami ma nietak, ale nie wiem co
biodra mogly by byc troche bardziej zarysowane ale sa tez takie kobialki ;P
no i jeszcze ten brzuch, ja bym go troche bardziej wyciagna, bo zdaje mi sie byc za plaski, az wcisniety ale nie tak jak powinien byc wychudzony
facet ciekawie sie zapowiada, tutaj jesli chodzi o brzuch i miesnie bardziej bym wszytko zaokragli bo jest tak jak orki gw, kwadratowe plaskie miesnie
ale widze dobre postepy (na facecie) :) byle tak dalej
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

No ta zamazana twarz na pewno nie jest kobieca... ;)

Gość w masce wygląda spoko, ale brzuch na mój gust to znów kostki czekolady bez grama tłuszczu :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Slawol wrote: bez grama tłuszczu :)
Ejj, to postapokalipsa, tam nie mają tłuszczu, mac'ożercy nie przetrwali :p
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

Niech Ci będzie :D
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Witam Panowie i Panie :)
Nie wiem czy to się zalicza do działu wip, ale co tam. Wrzuciłem dzisiaj na bloga pełny making of / step by step/ tutorial, jak zwał tak zwał, mojej ostatniej figurki, Angel Knighta. Zapraszam :)

http://bobminiatures.blogspot.com/2014/ ... night.html

Image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by sea.man »

to sie nazywa postep, gratuluje!
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply