[Pl] Wipy Flameona

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

[Pl] Wipy Flameona

Post by Flameon »

Hejo, w tym temacie będę wrzucał modele nad którymi aktualnie pracuję, poza tajnym projektem który ma swój osobny temat ;)

Na dzień dzisiejszy maluję oddział 10 black templarów w dziwnych zbrojach z forge worlda. Na chwilę obecną mogę zaprezentować pierwszy model, ale wszystkich 10 powinienem skończyć jeszcze w tym miesiącu i wtedy też wrzucę fotki całego oddziału. Mam nadzieję ,że wam się spodoba ;)

Ps. Wiem ,że na purity sealach nie ma napisów, takie detale będę robił na koniec, na wszystkich modelach jednocześnie ;)

Ps2. Modele są malowane na poziom 3

Image

Image

Image

Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Wojteq »

Bardzo podoba mi się czarny pancerz. Jakim kolorem malujesz najjaśniejsze miejsca? (np. z tyłu nóg).

Co do szmatek, to wyglądają bardzo kanciasto. Niby cienie i rozjaśnienia tam gdzie powinny być, ale wydaję sie jakby malowane w paincie (mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi).
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by przemo »

Taki cukiereczek bardzo w Twoim stylu.
Jak dla mnie to czarne elementy się zlewają: pancerz z łańcuchami, bolterem, hełmem. Kiepska paleta. To samo z brązami - szmatka i pasek. Czarne elementy mają za dużo czysto czarnych powierzchni. Już ktoś wspominał o tym błędzie - czarny element zaczyna się malować czarną farbą, rozjaśnia ale już nie ma czym pocieniować, wygląda jakbyś tak właśnie zrobił. Gładkości też brakuje i to bardzo.

NMM spoko świeci.

Na pewno nie pokazałeś na tym modelu maksimum techniki jaką opanowałeś :) Jako oddział myślę, że będzie wyglądało bardzo fajnie. Tylko te powierzchnie żeby jakoś rozdzielić :roll:

Ja bym 10 marinesów chyba nie potrafił pomalować w skończonym czasie :P Więc powodzenia :)
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Gildor »

Ps2. Modele są malowane na poziom 3
A idź Ty :bonk:
Jedynym słabym elementem jest chyba podstawka.
Reszta jest jak dla mnie na prawdę udana :clap:
Image
Mike

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Mike »

Szmaty słabe, pancerz elegancki. Żółty lekko za pomarańczowy.
Ciekawe czy aerografem też się tak da :P
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Gazza »

Tam gdzie pancerz nie zlewa się w jedną czarną masę - jest bajka!
Szmatki może i mają ten nienazwany problem o którym napisał Wojteq, ale nie nazwałbym ich jak Mike. :shock:
Mnie się taki styl podoba, a podstawki skromne bo pewnie modele do grania komuś posłużą. Przynajmniej tak wnioskuję.
Czekam na resztę squadu. :clap:
Pzdr!
Cold "Strobe Light Network"
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Flameon »

Jak mówiłem modele są malowane na 3 poziom. Do grania a nie do gablotki, dlatego nie mogę malować ich lepiej bo kto by wtedy chciał płacić za 4 level jeżeli na 3 było by tak samo? A tego ,że się zlewa w niektórych miejscach nie da się przeskoczyć, czarny kolor właśnie tak wychodzi. I kompletnie nie rozumiem zarzutu co do żółto/pomarańczowego, jak będę chciał to i na różowo pomaluję.

W tym tygodniu chyba uda mi się skończyć już większą część i może w piątek wrzucę już zdjęcia gotowej szóstki ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by przemo »

Wiem, że to 3 level i do grania ale mówię co widzę :)

A co do czerni to gdybyś pomalował pancerz na inny kolor niż łańcuch albo chociaż użył różnych czerni - z różnymi zabarwieniami to byłoby czytelniej. Tak samo te szare purity seale na prawym naramienniku - kolor podobny do pancerza, znowu się zlewa zamiast odznaczać.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by mahon »

jakież to obrzydliwie ładne i świecące. uwielbiam ten twój styl, więc nie jestem obiektywny. podoba mi się to jak radzisz sobie z czarnymi pancerzami i tyle!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Maru »

Uuuuuuuuuuuu ... czysto i soczyście Dee Dee siostra Dextera była by zachwycona :)
- jest dobrze
btw czy to ja czy na kieckach widoczne są warstwowości gradientu (w cieniach)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply