[PL] brudasy od ctana

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Slawol »

Jako że to WIP, to powiem tyle, że nie do końca odpowiada mi kolor płaszcza, freehand dla samego freehandu - nic a nic mi nie pasuje także :) Sam w sobie technicznie jest dobry!

Futro to kijowa rzeźba GW (ale i tak lepsza, niż słynne larwy, których zmienić nie chcą w najnowszych nawet produktach), za to malowanie jest w fazie początkowej chyba... ;)

Do tego nie wiem, jak się ma oświetlenie do stopnia zaawansowania malowania modelu, więc powiem tylko, że od przodu nie do końca jest konsekwentne - jego prawa cześć napierśnika jest mocno oświetlona, za to lewa - prawie w ogóle i jeśli światło jest od przodu (lub bardziej z jego prawej), to nie wiem, co resztę pancerza zasłania. Na pewno nie dwugłowy orzeł ;)

Poza tym papierki na jego prawej nodze są pomalowane tak sobie. Tak naprawdę najlepiej do tej pory wygląda dla mnie ikona na pasie. Płaszcz jest spoko sam w sobie, ale nie do tego modelu.

No ale jak sam mówisz - to model treningowy, więc tak go trzeba odbierać :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

Nie no tutaj nie ma żadnego przekazu, taki model z płaszczem miałem pod ręką to taki wziąłem ;) Ciężko będzie zrobić dobre fotki tym metalikom, bo światło na nich się różnie rozkłada zależnie skąd pada, ale postaram się to jakoś ogarnąć :)
Image Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Slawol »

No to jeszcze podciągając dyskusję, to śmiało już dzisiaj mogę stwierdzić, że najbardziej podoba mi się Twoje malowanie przy ziemistych (i nie tylko) modelach fantasy. Space Marines malujesz oczywiście bardzo dobrze i efektownie, ale powiedziałbym, że idealnie się wpasowujesz w malowanie skór, szmat i toporów, a nie puszek i latających spodków :)

Serio. Nie chodzi mi tu o mój gust (bo sam to lubię i tak też ćwiczę), ale o to, że tak jakby pływasz w takiej tematyce, mimo że bardziej lubisz WH40k :D Kolory, spójność malowania, budowanie klimatu i historii, pieczary i moczary, skałki i trawska.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

Slawol wrote:....mimo że bardziej lubisz WH40k :D...
Właśnie nie do końca, dostaję same takie zlecenia praktycznie, chciałbym o wiele więcej fantasy na swoim stole. 40k może być ale fantasy zdecydowanie na TAK! To dokładnie pokrywa się z tym co napisałeś, uwielbiam brudne kolory, szarobure ludki, krew, błoto, czaszki itp. To jest to.
Image Image
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

robię zlecenie od mojego ulubionego klienta który daje mi zazwyczaj totalnie wolną rękę na realizację jakichś szalonych pomysłów. Oto jedna z nieskończonych figsów dla niego. Co myślicie o takich bazgrołach na chłopku? Gładkość niektórych elementów będzie jeszcze poprawiana, także o to się nie bójcie ;)

ImageClick to see full-sized image
Image Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by sea.man »

kurde, mam mieszane uczucia - z jednej strony wogole do mnie to nie przemawia. Staram sie byc graczem eldarowym i wogole mi to nie pasuje. Dobor kolorow spowodowal, ze od razu pomyslalem - o kurde pierwszy eldar w histori uniwesum z namarszczeniem papy nurgla ;) Podstawka to juz wogole kicha, korek na zakretce od farby... mam nadzieje, ze klient tego nie 'lyknie' ;)
Z drugiej strony duze brawa za odwage i probe stworzenia cos nowe i innego niz typowe malowanie GW! Miecz chyba nie skonczony? Bo cos plasko wyglada.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Maru »

napewno jest oryginalnie - jak dla mnie oczoplons ale to moja opinia - poza tym jest unikatowy
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by quidamcorvus »

Mi się podoba. Kojarzy mi się z grafikami Johna Blanche do WH.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Slawol »

Jup, mi też się kojarzy z szeroką twórczością JB.

Bo jeśli chodzi o ocenę pod kątem armii Eldarów, to nie bardzo mi pasuje ta droga.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

może mało oryginalne, ale nie miało być, chciałem maźnąć płaszcz a nie miałem pomysłu za niedługo może uda mi się skończyć całość (powtarzam sobie to od premiery startera do 40k) :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Image Image
Post Reply