[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzięki Chopy za komentarze!

@mahon
Tak grywam. Średnio co 2 tygodnie udaje nam się spotkać na 2-3 potyczki, co jest całkiem niezłym wynikiem w starciu z 'życiem' ;)
Spotkania ułatwiło nam też otwarcie klubu/sklepu 'Inny Wymiar' w Katowicach na ulicy Dębowej (polecam) w którym łatwiej się umówić na granie niż po domach. A w związku z powyższym może uda mi się też reaktywować raporty bitewne.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Turniej turniejem (przy okazji zapraszam) ale jak szanowne państwo-draństwo Figurkowy Karnawał Blogowy sam się nie zrobi tym bardziej, że Sławek z Paint-Forge wysoko postawił poprzeczkę. Przynajmniej dla mnie, bo efektem wody jeszcze się nie bawiłem.

I znów wymyśliłem sobie, że przy okazji FKB zbuduję kolejny element terenu do Oldenlitz, miasta w którym kiedyś toczył będę kolejne potyczki na zasadach Warheim FS.

Możliwości było kilka, między innymi kanały, studnia i fontanna. Pierwszy wybór póki co jest zbyt duży, drugi z kolei zbyt mały. Wybrałem więc fontannę Drętwej wody, której pierwsze zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Podstawa to pokryta gipsem płyta pleksi, na której naniosę fakturę bruku. Najszerszy element fontanny to plastikowa zakrętka ze słoika, kolejne elementy to plastikowe narzędzie dołączone do barierki Patrull z IKEA. Kolejny dowód na to, że zbieranie różnych różności się opłaca. W graniach rozsądku oczywiście.

Szkielety, to stare plastikowe modele od GW. Z tego samego zestawu pochodzą symbole czaszek, które umieściłem na drugim elemencie fontanny.

Ściany fontanny pokryłem masą modelarską w której za pomocą kamienia odcisnąłem fakturę... kamienia.

Szanowne państwo-draństwo zwróciło uwagę, że każdy element wykuty został w jednym bloku kamienia? Brawa dla mistrzów kamieniarzy z Oldenlitz. O ich kunszcie nie raz już pisałem we fragmentach fluffowych...

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Witam was w nieco spóźnionym wtorkowym wpisie modelarskim. Wszystko wskazywało na to, że w tym tygodniu nie uda mi się wygospodarować czasu na pracę nad Fontanną Drętwej Wody, którą przygotowuję do grudniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, którą prowadzi Sławek z Paint-Forge ale stało się inaczej.

Po pierwsze udało się nam przetrwać ostry nieżyt żołądka, który przetoczył się przez nasz dom w minionym tygodniu, a wierzcie mi było naprawdę ostro - Papa Nurgle z pewnością by się ucieszył, a po drugie kierownik postanowił dać mi świąteczny prezent i z nadgodzin wybrałem sobie wolny dzień, a właściwie noc, bo na trzecią zmianę pracuję w tym tygodniu.

I tak mam dla was kolejne zdjęcie makiety, która będzie elementem Oldenlitz, miasta w którym kiedyś toczył będę potyczki na zasadach Warheim FS.

W poprzednim wpisie pokazałem wam z czego i jak zrobiłem fontannę, dziś kilka słów o malowaniu i dodatkach.

Zewnętrzną część fontanny pomalowałem metodą suchego pędzla, nanosząc kolejne warstwa coraz jaśniejszej farby od ciemnoszarego do białego. Cienie w zagłębieniach podkreśliłem ciemnymi washami.

Wnętrza kielichów fontanny pomalowałem na czerwono, ponadto w najszerszym umieściłem także zrobione z GS-s złote monety, które mieszczanie wrzucali do wody by odpędzić zły urok.

Stojące na szczycie szkielety, symbole czaszek i płyty okalające najszerszy kielich pokryłem brązem i patyną, podobnie jak w przypadku innych pomników zdobiących Oldenlitz.

Kolejny krok to wylanie efektu wody.

Podłubałem także trochę w bruku na którym stać będzie fontanna ale tego elementu raczej nie skończę do końca miesiąca.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Pora na wtorkowy wpis modelarski, a jako że zbliża się koniec miesiąca jednocześnie jest to post publikowany w ramach grudniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, którą prowadzi Sławek z Paint-Forge.

Tak jak zapowiedziałem w poprzednim wpisie wypełniłem Fontannę Drętwej Wody efektami wody Still water od vallejo oraz water effect od Faller.

Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej makieta nie jest jeszcze skończona. O ile udało mi się pomalować i napełnić fontannę wodą, o tyle sama podstawa jest daleko w tyle.

Podczas używania w/w efektów wody sporo się nauczyłem.
- Po pierwsze potrzeba czasu, każda warstwa powinna schnąć 24 godziny, a ja tyle czasu nie miałem stąd widoczne na zdjęciu mleczne kolory - to chemia jeszcze nie wyschła.
- Po drugie trzeba lać naprawdę cienkie warstwy, jeśli na raz wyleje się więcej niż 2 mm efekt wody będzie pękać, tak jak u mnie ale mam nadzieję, że uda mi się to zamaskować.
- Po trzecie wydaje mi się, że póki co woda wygląda na zamarzniętą ale poczekam jeszcze trochę aż chemia wyschnie. Później w zależności od efektu albo zrobię jeszcze trochę piany, mieszając water effect od Faller z białą farbą, albo dodam trochę śniegu i lodu...

Na chwilę obecną makieta, która będzie elementem Oldenlitz, miasta w którym kiedyś toczył będę potyczki na zasadach Warheim FS prezentuje się następująco.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Na początku marca Pepe na łamach swojego bloga Fantasy w miniaturze ogłosił temat #19 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, czyli w moim przypadku - znaczniki kosztowności.

W odróżnieniu od pierwszego zestawu, który możecie zobaczyć TUTAJ, drugi postanowiłem wykonać z gotowych elementów, czyli zestawu Cursed Fantasy Treasure Terrains od Ristuls Extraordinary Market.

Poniżej zdjęcie wersji WIP, skończone jest złoto i klejnoty. O ile ze złota jestem zadowolony, to z kamieni szlachetnych już nie - niestety nie mam czasu na kolejne poprawki i klejnoty zostaną tak, jak widać na zdjęciach.

Natomiast, jeżeli już poruszyłem kwestię zdjęć, to szanowne państwo-draństwo wybaczy, ale nie mam obecnie dostępu do namiotu bezcieniowego i fotografie są, jakie są. Muszę w końcu dokończyć przeprowadzkę i przenieść warsztat, niestety wciąż brakuje na to czasu.

Przepraszam również za mało gustowne pudełko po owocach, które na chwilą obecną pełni rolę stojaka dla znaczników kosztowności, które to w celu ułatwienie malowania nadziałem na wykałaczki.

Trzymajcie kciuki aby udało mi się wygospodarować jeszcze jeden wieczór i skończyć malowanie na czas!

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło powoli zbliża się koniec miesiąca, a więc najwyższa pora zabrać się za kwietniową edycję Figurkowego Karnawału Blogowego.

Gdyby ktoś z was, drodzy czytelnicy, nie wiedział to gospodarzem #19 edycji FKB jest Czaki z Codename: Wargaming, a jako że tematem jest magia to postanowiłem zbytnio nie kombinować i wymyśliłem sobie, że pomaluję widoczną na zdjęciu poniżej scenkę rodzajową.

ImageClick to see full-sized image

Głównym bohaterem jest Leisynn, Mercenaries Mage, którego ustawiłem wśród utensyliów pochodzących z zestawu Wizard and Apprentice całość została wyprodukowana przez Reaper Miniatures.

Chciałbym wypróbować tu kilka nowych technik, których do tej pory nie używałem podczas malowania ale jak zwykle wszystko zależy od ilości wolnego czasu, który uda mi się wygospodarować na malowanie.

Tak więc trzymajcie kciuki!
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Przygotowania do czerwcowego turnieju Warheim FS idą pełną parą i niewiele czasu zostaje na malowanie. Mimo wszystko udało mi się znaleźć godzinę na namalowanie rdzy na orężu Zielonoskórych, którzy staną na dioramy Strażników dróg z Averlandu, których zdjęcia możecie zobaczyć między innymi na fanpage Warheim FS.

ImageClick to see full-sized image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

Ty to masz ciekawe pomysły. Zieloni fajowi :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Slawol wrote:Ty to masz ciekawe pomysły. Zieloni fajowi :)
Dzięki. Już pomalowani!
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Po trzech latach przerwy wracam do Sióstr Sigmara do Warheim FS. Po ostatniej aktualizacji podręcznika w szeregi Cór Młotodzierżcy można wcielić trzech Rycerzy Zakonnych.

Modele templariuszy można będzie także wykorzystać podczas gry Łowcami czarownic.

Do złożenia modeli użyłem głównie bitsów produkcji GW oraz kilku pieczęci od Anvil Industry.

Przy okazji robienia zdjęć zauważyłem kilka linii podziału formy, które usunę przed malowaniem.

Dziś mam dla was zdjęcie pierwszego Rycerza Zakonnego.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Post Reply