[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Rentall »

pomysly na te makiety bierzesz z głowy, czy wzorujesz się na czymś ? i jeszcze jedno, czy przez przystąpieniem do prac, rozrysowujesz sobie co gdzie ma być umiejscowione, jaki wymiar itp ? Jakies male projekty uskuteczniasz ?
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

quidamcorvus wrote:Zapraszam, zapraszam :)
gdzie, kiedy? :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Rentall wrote:pomysly na te makiety bierzesz z głowy, czy wzorujesz się na czymś ? i jeszcze jedno, czy przez przystąpieniem do prac, rozrysowujesz sobie co gdzie ma być umiejscowione, jaki wymiar itp ?
Z głowy, choć pewnie jakieś inspiracje w pamięci zostają.
Niestety, jestem zbyt leniwy i nie chce mi się rysować planów - co pewnie znacznie ułatwiłoby pracę, bo moje makiety mają tendencje do własnego życia...
Rentall wrote:Jakies male projekty uskuteczniasz ?
W sumie to zależy od podstawki, stół do Warheim podzieliłem na moduły 30x30 cm, 30x15 cm i 15x15 cm - i od tego zależy rozmiar projektu.

Nameless wrote:gdzie, kiedy? :)
PW.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzisiaj dzień odpoczynku od pracy nad makietą.


Piraci z Sartosy to kolejna kompania, którą rekrutowałem do Warheim Fantasy Skirmish. Złożona z bezwzględnych Tileańczyków (choć nie tylko) kompania piratów siać będzie strach na wodach i wybrzeżu Starego Świata.

Do złożenia drużyny Piratów z Sartosy użyłem modeli firmy Privateer Press: Mr. Walls (Kapitan), Doc Killingsworth(Czarownik), Master Gunner Dougal MacNaile(Bosman), Bloody Bradigan(Łowca niewolników), Sea Dogs(Niewolnicy), Press Gangers(Piraci), Rifleman Sea Dogs(Pirat), Croe's Cutthroats(Żołnierze okrętowi), Bosun Grogspar(Ogr) oraz Dirty Meg(Bombardier - Najemne Ostrze), Sea Dog Deck Crew(Drużyna Obsługi) i Lord Joln Rockbottom(Kapitan*).

*Choć jest szansa, że model będzie reprezentował Najemne Ostrze.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Modele różnią się od figurek GW są bardziej dynamiczne i ok 2 mm większe oraz, o ile potrafię to ocenić, bardziej proporcjonalne i co dla niektórych ważne, nie mają czaszek.

Konwersji było niewiele, właściwie to jedynie oddział Żołnierzy okrętowych (Croe's Cutthroats) dorobił się Imperialnego oręża oraz tarcz. Poza tym jeden z Żołnierzy okrętowych został Sygnalistą, zaś Chorążym został jeden z Piratów.

Natomiast piątym bohaterem - Matem - została panna z zestawu Press Gangers.

Dylemat miałem z modelami reprezentującymi Niewolników, zastanawiałem się czy nie pozbawić Sea Dogs pistoletów, jednak ostatecznie stwierdziłem, że szkoda niszczyć metalowe modele, a pistolety w końcu nie muszą być nabite.

ImageClick to see full-sized image
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Rentall »

wszystko fajnie z wyjatkiem tego tragicznego sztandaru, tragicznego zwazywszy na jego przeczenie siłom grawitacji
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Rentall wrote:wszystko fajnie z wyjatkiem tego tragicznego sztandaru, tragicznego zwazywszy na jego przeczenie siłom grawitacji
Zapomniałem. Miałem mu nieco wyprostować rękę. Poprawię.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Wyprostowałem nieco rękę Chorążego, o której zapomniałem wcześniej. Teraz model wygląda tak:

ImageClick to see full-sized image

Już nie zadaje pchnięcia drzewcem sztandaru, choć (mam nadzieję) model wciąż wygląda dynamicznie (o ile to możliwe przy połączeniu modelu PP z bitsami GW).
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Marta »

Chyba jeszcze musisz troche wygiac szmate sama, tak zeby lezala na drzewcu i opadala po bokach, Bo na razie troche to jeszcze sztucznie wyglada.
Ale wielkosc bandy robi kolosalne wrazenie:)

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

Powiem Ci, że bandę piracką to wybrałeś super, podoba mi się cały komplet :clap:

A sztandar sztywny, bo wykrochmalony :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

No, trzeba to jeszcze pomalować.

Skoro szanowne państwo-draństwo twierdzi, że sztandar nie pasuje, to wprowadzam kolejną zmianę (ostatnią już). Sztandar od imperialnych żołnierzy, zwieńczenie to bits z krasnoludzkich Long Drong's Slayer Pirates.
ImageClick to see full-sized image

A teraz biorę się za usuwanie linii podziału i nadlewek.
Image
Post Reply