[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Jak szanowne państwo-draństwo widzi w dalszym ciągu pracuję nad makietami, które zostaną wykorzystane podczas rozrywek 'poza murami' w Warheim FS.

Dziś mam dla was zdjęcia makiety Arcane Ruins. Przy okazji kompletowania materiałów znalazłem w szafie fragmenty drugiego zestawu, które postanowiłem wykorzystać do rozbudowania makiety.

Niestety z racji sporej ilości gipsu makieta jest mało fotogeniczna ale mam nadzieję, że coś widać. Jestem z tej pracy o tyle zadowolony, że Arcane Ruins w tym wydaniu jest dużo bardziej grywalna.

Na zdjęcie nie załapały się luźne elementy makiety, takie jak strzaskane kolumny czy stojący osobno portal ale są takowe.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

bardzo pustynnie-egipsko mi wyglada, nie wiem czy to przez piaskowy kolor gipsu czy przez te bramy i obelisk. to nie krytyka, tylko spostrzezenie :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Nameless wrote:bardzo pustynnie-egipsko mi wyglada, nie wiem czy to przez piaskowy kolor gipsu czy przez te bramy i obelisk. to nie krytyka, tylko spostrzezenie :)
W końcu to makieta dedykowana Królom Grobowców, więc powinna kojarzyć się z pustynią ;)
Mam nadzieję, że po pomalowaniu i dodaniu trawek i innego badziewia już nie będzie tak pustynnie :)
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

o, zmylily mnie chaosowe rogate czachy i orkowe ozdobki
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Nameless wrote:o, zmylily mnie chaosowe rogate czachy i orkowe ozdobki
Bo przez lata ruiny stały nieco 'ekumeniczne'. Zamysł mam taki, że zostało to zbudowane ileś tam tysięcy lat temu przez uciekinierów z Khemri, a później przejęte przez staroświatowców.
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Jak zapewne państwo-draństwo się orientuje, obecnie zajmuję się makietami, które będą używane w Warheim FS podczas rozgrywek toczonych poza miejskimi murami. Stąd wśród znajdujących się na stole terenów nie może zabraknąć lasu. Gdyby ktoś był zainteresowany jak makieta wyglądała wcześniej, to może kliknąć TUTAJ.

Powiększyłem podstawkę i dodałem kolejne drzewo. Ponadto pnie z korzeniem łączone są za pomocą magnesu neodymowego, więc w czasie gdy modele będą penetrować las, można zdjąć drzewa by nie przeszkadzały w grze.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

Makiet zapaleńca ciąg dalszy.

Coraz lepsze te Twoje prace są, a kompozycyjnie jak zawsze dopracowane :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzięki :)
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Niedawno obwieściłem radośnie szanownemu państwu-draństwu rozpoczęcie rekrutacji modeli do kompanii Sióstr Sigmara do Warheim FS. Jako, że w minionym tygodniu dotarła do mnie przesyłka z zamówionymi modelami równie radośnie rozpocząłem składanie modeli.

Wstępnie wyciąłem potrzebne części z wyprasek, bądź wyciągnąłem je z foliowych woreczków, bo Mantic różnie pakuje swoje figurki. Państwo-draństwo wybaczy brak zdjęć z otwierania pudełek ale nie miałem wówczas dostępu do aparatu, a na zdjęciach ze smartfonu niewiele widać. Wyciągnąłem także z szafy pudełko z bitsami i wybrałem części, które mogą się przydać trakcie składania Sióstr Sigmara oraz po raz pierwszy użyłem Instand Mold i GSu.

Pierwsza figurka, którą złożyłem to model Przeoryszy.

Nogi i korpus to części z zestawu Basilean Paladins, głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood. Przedramiona to bitsy z wypraski Białych Wilków z kolei młot i pochodnia pochodzą z bitewnego ołtarza Sigmara. Przeorysza otrzymała jeszcze pistolet Long Drongów, relikwiarz (z WH 40k) oraz pieczęcie i naramiennik, które zrobiłem za pomocą Instand Mold.

Choć po drodze pojawiło się kilka utrudnień, to ogólnie jestem zadowolony z efektu.

Tworzywo, z którego odlane są modele Mantica różni się nieco od plastiku z GW, a same odlewy nie są tak ostre. Poza tym, tworzywo Mantica nie reaguje tak dobrze z klejem do plastiku i podczas sklejania modeli trzeba wykazać nieco więcej cierpliwości.

Drugi mankamentem jest powtarzalność wzorów. Basilean Paladins to tak naprawdę dwa wzory nóg i dwa wzory korpusów.

Z kolei same Basilean Sisterhood są bardzo drobne, co jednak uważam za zaletę. Ponieważ Przeorysza ubrana w zbroję płytową, różni od swojej niechronionej pancerzem towarzyszki, a to w przypadku modeli GW już nie zawsze jest takie oczywiste - bowiem często modele w zbroi nie różnią się od tych bez pancerza, a bywa że są mniejsze.

No i ukryta w kapturze twarz Przeoryszy w rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciu, choć z drugiej strony detalom daleko do ostrości z jaką prezentują się współczesne figurki GW czy AoW.

Muszę jeszcze usunąć pilnikiem kilka nadlewek, które widoczne są na zdjęciu.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

mozesz zarzucic linkiem do aktualnej wersji zasad? interesuja mnie "listy armii", wiec jesli masz je osobno w mniejsyzm pliku, tym lepiej :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply