[PL] Galeria Saulota

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

ok, ale to wina koloru czy kształtu zacieków (będę je jeszcze poprawiał). Odnośnie krwi na mieczu nikt nie składał wcześniej zażaleń. To jaka ma być, może jakieś przykłady?
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Lemartes »

Tzn specem od malowania krwi nie jestem, ale jak dla mnie to porzeba tam troche innego koloru, cos w stylu rubinowego, czy bordowego zmieszanego z jasnym czerwonym. Poza tym to ksztalt chyba ok, moze troche wiecej krwi blizej jej dloni :) Jeżeli chodzi o kolor to masz chociażby poradnik Gildora właśnie :
http://www.mitril.pl/malowanie-makiety/ ... -Krwi.html - mozesz zrobic tą krew zamiast mieszając z czarnym to z jakimściemnym czerwonym, albo dokladniej mowiac to rozjasnic ciemna czerwien :)
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

ok dzięki za uwagi, zrobiłem kilka drobnych poprawek:
Image

Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Nameless »

nie za pozno na uwagi? jesli nie, to ja doloze do pieca ;)

tez nie ogarniam tego zacieku na mieczu. ksztalt ok, ale kolor? no to na pewno nie jest krew. a jak nie krew to co? rdza? bloto? ale po co mialaby zlizywac bloto czy rdze? ;)
wlosy ma troche skoltunione. moze pojedyncze pasma bys troszke rozdzielil cieniem i dodal pare ostatecznych mocnych rozjasnien w strategicznie wybranych miejscach?
dlonie zlewaja sie z mieczem, szczegolnie ta na rekojesci. moze kolor uchwytu zmienic? dla obydwu dloni by sie przydal darklining dla oddzielenia od "tla".
szmatek tez nie ogarniam. czern czasem przechodzi brazowe rozjasnienia, czasem w szare. balagan tam panuje.
a na zlotym NMM brakuje mi bialego na krawedziach.

skorzystasz z czego chcesz :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Slawol »

Do tego, co Nameless powiedział, to dodałbym tylko parę słów:

- foty strasznie przepalone, więc biją po oczach niektóre momenty,
- nie przekonuje mnie niebieski kolor na mieczu. Zbyt niebieski, przez co z NMM zrobiło się mangowo nieco, zwłaszcza przy rękojeści :) Chyba że takie było założenie, to OK :)

Ale za to podoba mi się skromna, ziemista podstawka z dodatkami.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Dzięki za komentarze. Nie machnąłem jeszcze całości lakierem, więc jeszcze nic straconego.

nameless: co do krwi na mieczu to może jest to wina oświetlenia, według mnie to wygląda ok na żywo. Może masz inną percepcję barw co ja. Dodatkowo te zdjęcia są zażółcone trochę i mój aparat dowala więcej czerwieni niż normalnie (fuji s7000).

Dłonie ok, zgadzam się. Z tą na rękojeści jest mały problem, bo odlew jest tak słaby, że momentami nie wiem co maluję i zastanawiam się miejscami czy to w ogóle jest w ogóle dłoń. Włosy ok, można by było coś jeszcze wyciągnąć.
A kiecka i rozjaśnienia? W malarstwie chyba nie ma jakichś reguł, więc nie widzę z tymi rozjaśnieniami specjalnego problemu. Eksperymentowałem, ale widzę, że się jednak to nie podoba. Kombinowałem, żeby był kontrast między dołem, a górą modelu.

slawol: fotki zgadzam się, że są słabe. Pod koniec projektów robię się bardzo niecierpliwy, robię wszystko w pośpiechu i taki efekt. Postaram się wrzucić lepsze zdjęcia następnym razem z jakimś sensownym tłem i oświetleniem. Popsuła mi się lampka i ostatnio maluję przy zwykłej żarówce.
Co do barwy miecza to nie wiem co mi z tym kolorem strzeliło do głowy (nie chciałem używać jakiejś standardowej barwy, tak pomalowałem i zostało :)). Na pewno nie chciałem jakichś mangowych klimatów.. Chciałem gotyckie, a wyszło tak jak zawsze ;).

Ale dobrze, że chociaż podstawka daje radę. Chyba najmniej czasu nad nią spędziłem ;P.
Post Reply