[PL] Galeria Saulota

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Ana wrote:Do tego wyszedł Ci fajny kolor skóry. Atrakcyjnie wyszła Ci dłoń i ta złota osłona na ręce. W ogóle złoto wygląda dużo lepiej niż srebro. Dobrze jak byś jeszcze nad tym popracował. Masz pomysł co jest nie tak?
Tak. Cienie bardziej matowe i lepszy kontrast między krawędziami, a resztą powierzchni. Skóra jest moim zdaniem za blada i powinno być więcej kontrastu między ciemnymi i jaśniejszymi fragmentami. Te metaliki, które użyłem są na bazie alkoholu i jeszcze nie umiem ich obsługiwać. Np. srebrne powierzchnie nie wyszły tak gładko jakbym chciał. Farba dziwnie schnie, ma dziwne krycie i czasami robią mi się grudki na powierzchni.
Brakuje też detali typu 'okablowanie' na rękach i tatuaży (możnaby je pociągnąć na końcu jakimś glazem i rozjaśnić). Czacha według mnie wyszła za czysto, za biało, ale już chyba nie będę jej ruszał.

Ana wrote: (brakuje mi klasycznie głębszego koloru na kamyczkach i bliku)
Bliki chyba są? Odnośnie koloru, to nie wiem czy nie poszedłem na łatwiznę i nie malowałem na czarnym podkładzie (albo częściowo białym) :oops: . To nie są gemy w moim najlepszym wykonaniu. Standardowo maluję na białym podkładzie blood redem, część zaciemniam mieszanką blood red z jakimś ciemno czerwonym i odrobiną czarnego (to potem wykorzystuję jako bazę do rozjaśniania i robienia tych białych blików - dodaję zwykle białego). Jaśniejszą część rozjaśniam blood red + jasno żółty, aż do żółtego z białym. Przejścia jak rozumiem też mogłyby być jakieś ładniejsze.
Jaki to byłby klasycznie głębszy kolor?
Ana wrote: Tekst na papirusie zacząłeś drobno, ale szybko zrezygnowałeś. Co się stało? Pędzel Ci rozlał farbę i się zniechęciłeś? Do takich detali trzeba pamiętać, żeby po namoczeniu w farbie wytrzeć np. o rękę jej nadmiar.
To było pewnie blisko deadline'u ;).
Ana wrote: Noga nie stojąca na podstawce, rzeczywiście razi!!!!!!!!!!!
Tak naprawdę to ona stoi na podstawcę, ale tego nie widać . Stoi, ale piętą :).
Ana wrote: No i zielona maź na kamiennej podstawce ciśnie mi na usta pytanie, czy czasem tam mój synek nie jadł szpinaku? :mrgreen:

Bo to jest snapshot jak ktoś slejerowi miskę wywrócił ;). A na serio to miała być jaskinia, pełno wody, ślisko. Docelowo to jeszcze chciałem na sam koniec maznąć wszystko matowym lakierem i pomalować na błysk skałę lub jej fragmenty oraz części metalowe/kamienie(lub tylko kamienie, nie wiem). To by trochę pomogło.

A tak na marginesie to zdjęcie zrobiłem pierwszy raz pod świetlówką Daylighta - ta nazwa to jest jakaś ściema, bo na wtyku jest OSRAM/DULUX S 11W/860 (sprowadziłem sobie do mojej oprawy (11W), bo ich normalnie nie ma w naszych sklepach internetowych) i jestem bardzo zadowolony. Nie musiałem robić żadnych korekt po zrobieniu zdjęcia (światło jest białe). I nie kosztowało to nie wiadomo ile :). Przy odpaleniu normalnej żarówki i tej nowej naprawdę widać różnicę.
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Rentall wrote:hmmm w 7 dni mozna go bylo troche bardziej podciagnąc, kosztem podstawki wlasnie, a zwłaszcza tych runow, ktor nie pasują moim zdaniem.
Włosy płaskie, metaliki płaskie, poł nogi wisi mu w powietrzu.
Podstawka powstała najpierw, nie było innej opcji. Runy racja też mogłyby być jakoś ładniej zrobione. No nic, trzeba poprawić co się da..
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Rentall »

spoko, nie ma sie co przejmowac. Spojrz w moja galerie, na froda. Tez miałem fajny pomysł z napisem na podstawce.... hahaha teraz sie z tego smieje, ale kiedy to malowałem podobało mi sie :D
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

To i tak nie przebije mojej poprzedniej wersji Alicji (ten sam wzór co wyżej), która miała nogę wpuszczoną w beton ;))). Teraz bardziej uważam ....
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by sea.man »

Wiekszosc juz zostala powiedziana, wiec ciezko cos dodac:)
Patrzac na daty postow to czegos nowego od ciebie mozemy soe spodziewac za jakies 4-5 miesiecy;)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

;) robię za dużo różnych rzeczy na raz, nie tylko malowanie, czasami niektóre projekty czekają na swój 'odpowiedni' czas to prawda...
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Rentall »

cierpliwosc jest cnotą :mrgreen:
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

ok, zmieściłem się w okresie mniejszym niż pół roku, Alicja zmontowana:
Image
Image
Image
Image

Nie wiem czy te foty to nie robię ze zbyt bliska :?:

A tutaj jeszcze jeden WIP:
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Gildor »

Fajne laski.
Na Twoim miejscu zwiększyłbym kontrast na niebieskim poprzez dodatkowy cień (tyczy się spódnicy).
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Gildor wrote:Fajne laski.
Będzie więcej ;>...
Gildor wrote:Na Twoim miejscu zwiększyłbym kontrast na niebieskim poprzez dodatkowy cień (tyczy się spódnicy).
ok, czego to się nie robi dla sztuki, tylko jest mały problem, lalkę pomalowałem już lakierem matowym :( .

Ok, a teraz progress drugiej pani, na razie bazowe kolory:
Image Miała złamaną rękę, mam nadzieję, że nie widać ;). Te kobiety kruche jakieś...
Post Reply