[PL] Galeria Saulota

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Osetin

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Osetin »

Paniusia bardzo fajnie zaczęta, podoba mi się , ale czekamy na więcej :D
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Morze już jest, zaczątki rudości, cieniowanie tu i tam. Ten niebieski na kiecce wyszedł mi jakiś meganasycony. Mam nadzieję, że to zejdzie później jak zrobię dalsze rozjaśnienia.
Ma ktoś może jakieś przepisy na rudy? Ja zrobiłem podkład z ciemno brązowego, teraz na pierwszą warstwę zmieszałem vermin fur garmażerki z burnt cad red vallejo(ciemno czerwony). Tylko jak to rozjaśnić, żeby fajna marchewka była? :?:
Fale już takie zostaną, na końcu mam w planach pomalować je lakierem odblaskowym.

Image
Czuprynsky

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Czuprynsky »

A czemu by nie zostawić włosów takich, jakie są (w sensie kolor)? Dobrze jest.

Niebieski jest fajny.

Czekam na więcej :D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Slawol »

Ten kocur zawsze mnie rozśmiesza :lol:

A drugi model póki co ma równo i porządnie nałożone kolory, dobra baza do dalszej zabawy :)

A w sprawie rudego, to podrzucę Ci swój stary przepis:
Slawol w innym temacie wrote:Malowałem kiedyś takiego irokeza - też nie chciałem, żeby włosy były zbyt czerwone i ostre... Wbrew pozorom rudy zarost ciężko zmalować, bo albo polecisz w czerwień za mocno albo w marchewkę albo w żółty... Sam wiele razy poprawiałem odcień i gasiłem, bo nie od razu się udawało. Dawno to było, ale ze strzępów pamięci mogę podać kilka detali: baza była na pewno czerwona (chyba Red Gore, nawet mieszanka z czernią wcześniej), później dodawałem pomarańczowego odcienia, no i żółtego. W sumie taki "półsuchy pędzel" to był... Chyba tyle, reszta to operowanie odcieniami, żeby nie przedobrzyć w żadną stronę. Dzisiaj pewnie zrobiłbym to zupełnie inaczej :) Teraz myślę, że do stworzenia zgaszonego koloru rudego trzeba by chyba dodać jakiegoś brązu po drodze, np. Graveyard Earth lub może cieplejszego - Snakebite Leather... :think: Myślę niedługo zmalować coś rudego znów, to zobaczę, jak mi to wyjdzie...
A tutaj jeszcze przepis Ani: http://paintingmum.blogspot.com/2011/02 ... -54mm.html
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

ok, wipów ciąg dalszy. Żeby nie było, że się obijam ;). Zrobiłem pierwsze rozjaśnienia na skórze, bluzce, rękojeści itp. Bluzka miała być transparentna, ale nie wyszło(w filmach instruktażowych wszystko wygląda tak prosto). Jutro pewnie pociągnę temat dalej, bo o tej porze nic nie widzę.
Ze skórą mam jeszcze jeden plan, tj. pogłębić delikatnie cienie. Z lewej zrobić zimne(z zielonym), z prawej bardziej ciepłe(z lekkim kolorem pomarańczowym). Mam nadzieję, że nic nie popsuję.

Image
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Maru »

to tak skóra rzeczywiście lepsza niż wcześniej ale jeszcze daleko ;)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by mahon »

na chwilę obecną: dobrze zacząłeś. ale póki co - ciągle płasko...
pewnie dlatego, że to wczesny WIP
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

W pierwszym rzędzie to prośba do moderatora o przeniesienie tego wątku do WIPów, z góry dzięki.

Moderator says:
Ależ proszę.
Sławol.
Ok,
to kolejna praca, która się robi. Miała być na Hussara, niestety źle wyestymowałem czas na jej skończenie(myślę że jakichś dwóch, trzech dni roboczych mi zabrakło). Teraz robię ją bardziej do gabloty niż na konkurs.

Wykopałem mój wynalazek do zdjęć (patent Corvus'a w mojej interpretacji), więc mam nadzieję, że trochę więcej teraz widać niż na ostatnich fotkach w gotowych pracach. Co prawda lampa bezpośrednio w model nie pomogła i niektóre tony są niewidoczne :/.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Jak ją skończę to w sumie będzie nawet fajna "szprycha" 8)

Podstawka na razie wygląda tak:
ImageClick to see full-sized image

Trochę pusta jak na razie i czeka na podmalowanie.
Last edited by mahon on 2 Nov 2011, o 21:46, edited 4 times in total.
Reason: Temat przenesiony z "Gotowych prac".
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Maru »

zakładasz na za lampę folie bombelkową - i mniej ostro świeci (tylko niech nie dotyka żarówki !!! )
to samo robisz z fleszem i mas już światło z 2 stroni obydwa rozmyte

o znowu rude włosy - tym razem z światłem poproszę :D
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

może udałoby się zdobyć podobny materiał jak mają normalne blendy fotograficzne lub użyć nawet takiego papieru śniadaniowego.
Co do włosów rudych to postaram się o to światło tym razem (będzie łatwiej, nie ma tylu loków). :)
Post Reply