[PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

[PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

Zakladam topik ktory jest na FALI :D. Bede w nim umieszczal prace moje oraz moich podopiecznych.

Na pierwszy ogien idzie:
*Elf malowany przez mojego kuzyna (kilka poprawek z mojej strony)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

komenty mile widziane bede wiedzial na czym sie glownie skupic i co mu przekazac.

BTW pierwszy nmm w zyciu ;) i chyba nie taki najgorszy :D.

*No i WIP mojego BSBka Bretonskiego

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Zastosowalem jasniejsze niebieskie na szacie i chyba byl to blad bo powinienem zostac przy ciemnych odcieniach - jak myslicie ?? BTW jakie najlepsze rozblyski dac na pancerzu na lebie pegaza ?? pozdro
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by mahon »

ciemne były lepsze. NMM kuzyna jest niezły (jaki i cały elf) ale nie wygląda na NMM :(
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

espoo

Post by espoo »

Ogolnie fajnie,spoko godła wyszly ale... Nie jestem może znawcą ale NMM na grocie na sztandarze mnie nie przekonuje. to samo helm kolesia na pegazie. brakuje mi tam kontrastu. poza tym te kwadraciki na kropierzu i sztandarze sa IHMO trochę po macoszemu potraktowane.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Przy tylu pierdółkach - kwadracikach oko wręcz wyszukuje dla odpoczynku gładkich powierzchni ... przynajmniej moje :cyclops:
Dlatego moja uwaga jest taka, że takich gładkich powierzchni jest za mało ... np. mogłeś zrobić gładkie tło pod herbami z czerwonymi krzyżami
... poza tym wydaje mi się że między herbem a przyodziewkiem nie ma zbyt wiele wspólnego. Kolorystyka odzieży i jej wzory pochodziły wprost z motywów herbowych i chyba to jest cecha której warto się trzymać, bo pozwala utrzymać spójność zarówno pod względem koloru jak i kształtów.
Komercyjny wzorek szachownicy jest ok ... ale bardziej mi się podobają motywy herbowe - zwłaszcza ten z czerwonym krzyżem :D Ach i jeszcze wyłapałam że dość swobodnie potraktowałeś linię koła na jednym ze sztandarów - myślę że jest to uwaga warta poprawki, bo widzę że nie będzie przy tym żadnej trudności a nie będzie przyciągać wzroku :)

Elf kuzyna jest fajny, ale posiada tą samą cechę co Twoje prace. Za mało przejść rozjaśnień ma złoty NMM. Widzę to i na hełmie u elfa i na Blachach - pancerzu na karku konia. Będziesz mieć z kim ćwiczyć gładsze przejścia :D

No wiesz, nie będę cię chwalić, bo prace nie są z serca i widać w nich ebayowe podejście. Freehandy są naprawdę fajniutkie ale i na nich widać że możesz więcej. Czekam na figurkę pomalowaną z serca i naprawdę dopracowaną do maxa Twoich umiejętności :P Wtedy będę chwalić
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Jakoś te sztandary przytłaczają mi figurki. Może to i komercyjne (nie wiem) ale nie w moim guście, zwłaszcza, że powierzchnię sztandarów można było lepiej zagospodarować.

Wygląda to dość efektownie i kolorowo, ale wolałem chyba dotychczasowe prace. Te są takie trochę "na odwal" - albo ci się spieszyło albo ci się nie chciało.... Zwłaszcza te sztandary - wielkie i zwracające uwagę, ale niezbyt staranne...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

Ja również się podłączę do opinii dot. sztandarów... owszem, ładne są, ale faktycznie trochę giną modele przy nich.

Za to herby/godła są fantastyczne :!: (zwłaszcza ten emblemat z czerwonym kamieniem) Wielkie brawa za te elementy :clap: NMM nie jest moim tematem, raczej sobie ćwiczę od czasu do czasu, ale moim zdaniem złoto jest suche, surowe, za ostre te kreski są na krawędziach i - jak już Ania napisała - trochę za mało przejść.

A tak poza tym to bardzo ładne prace i wyraźne, duże zdjęcia. Łatwiej się komentuje prace, które są dobrze pokazane :) Pozdrawiam!
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

miecz taki no bez fajerwerkow z bliska ale z daleka wyglada dobrze a tak mial byc zrobiony ogolem malo pola do manewrow - nie jest to figs do armi tylko po porstu do innych celow w stylu mordhajma itp. Kolory narzucone hendy tez

troche ciemne foty ale mam nadzieje ze widac cienie na czerwieni bo takie w rezczywistosci one sa - nistety lakier je ciutek przyciemnil.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

Owszem, przeróbkę widać, ale trzeba po prostu dobrze ten model znać, żeby zauważyć kilka różnic, o których mówisz :wink:

A jeśli chodzi o samo malowanie - bardzo oryginalna kolorystyka, najbardziej podoba mi się czerwony płaszcz, właśnie dlatego, że jest taki ciemny, a nie jaskrawy :clap: Świetnie tonuje resztę kolorów na modelu.

Poza tym bardzo ładnie wyszedł Ci ten krzyż, jak i całe naramienniki :) NMM na średnim poziomie, ale prezentuje się bardzo ładnie, co prawda jak dla mnie, to trochę "poplamiony", ale może być :wink: Samo ostrze miecza moim zdaniem jest najsłabszym elementem na tym modelu. Twarz oraz czaszki też są bardzo ładne. Najważniejsze, że całość się ładnie komponuje, dobrze dobrałeś kolory dla poszczególnych elementów, tu nie ma się do czego przyczepić. Podstawka jest nietypowa, bo się przyzwyczailiśmy do okrągłych :wink: Ogólnie 4/5 :D

Dobra robota :)

Pozdrawiam serdecznie! Sławol
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Trzeba cos ruszyc bo mi bandłicz sie wyczerpal na serwerze ;) to przechodze na imageshacka ;)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Smoczysko ktore dostalem do pomalowania ;) Stwierdzilem ze i tak jest malo WE to przynamniej jakos je potne i skrece w cos ciekawszego i tak oto troche sobie brzuchola pocialem conieco podnioslem do gory i dokleilem pare fragmentow ... Smok mialbyc malowany jako TT w sumie dodalem pare elementow ktore go pewnie uplasuja minimalnie ponad to ale zamierzenie - smokdo grania ;) uwagi mile widziane - PS w sumie nawet wzglednie jestem zadowolony z ostrzy srebrnych jakos nie sa tak kiczowate ja kwiekszosc moich srebrnych mieczy ^^"

komenty mile widziane :D
Post Reply