[PL] Metaliki VGC...

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
piotrtom

[PL] Metaliki VGC...

Post by piotrtom »

Proszę o pomoc w sprawie metalików ZŁOTYCH Vallejo Game Color. Wiem że srebrne z tej palety to shit i nie warto sobie głowy zawracać ale o złotych słyszałem kilka dobrych opinii i zarówno kilka złych... I już sam nie wiem. A te metaliki GW nowe są inne niż stare (odcieniowo) nom i są layer i boje się że nie będą kryć... Proszę o response na ten temat jeżeli byłby ktoś łaskaw byłoby mi bardzo miło.

pozdrawiam
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Metaliki VGC...

Post by mahon »

rewelacja to to nie jest.
nie wiem jak nowe GW, ale stare metaliki GW pasują mi bardziej niż Vallejo.

a próbowałeś P3? bo jeśli nie te farby metaliczne na bazie alkoholu (choć i tu srebro jest lepsze od złota) z Vallejo, to P3 ma całkiem niezłe metaliki moim zdaniem
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Metaliki VGC...

Post by KedzioR_vo »

Z Vallejo miałem tylko srebrny i był słaby.
Natomiast od kilku lat używam farb Reaper Master Series, w tym kilku metalików, i jestem z nich bardzo zadowolony. Dobra konsystencja, krycie i kolory - także polecam :)
Przykład starego już figsa malowanego metalikami RMS to choćby Erestor. Na nim dobrze widać, jakie mniej więcej kolorki można wydobyć z 3 złotych odcieni RMS.


PozdRawiam
piotrtom

Re: [PL] Metaliki VGC...

Post by piotrtom »

Liquid Gold'y Vallejo odpadają bo chcę się nauczyć malować zwykłymi metalikami... P3 nie próbowałem ale słyszałem dużo opinii że są "gumowate" i lepsze GW ale starych GW juz nie kupie, a nowe to layer i ponoć nie kryją za dobrze. Dlatego skłaniam się co do VGC (mówie cały czas o złotych) bo podobno jest to niezła alternatywa dla między starymi a nowymi GW... Co do RMS to nie miałem nigdy z nimi styczności i nie mam ich jak kupić nawet :P
Dlatego chyba wypróbuje złoto z VGC a srebro wezme Model Air... Widziałem kilka filmików jak kolesie malują tymi VGC i nie wydają się złe... Wiem że się strasznie separują ale podobno jak się dobrze wstrząśnie to krycie jest porównywalne do GW a kolory tez mi pasują strasznie bo są odpowiednikami GW... Nowe GW bym wział ale normalnie się boje kupić Layera bo miałem z tym do czynienia i nie są za fajne...
Post Reply