[PL] W sprawie farb

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] W sprawie farb

Post by Slawol »

Grish wrote:Znacie może jakiś dobry przelicznik farb Citadel/Vallejo na Tamiya?
I czy farby Vallejo Air są na tyle dobre, aby zastąpić nimi Tamiyę?
Był kiedyś taki przelicznik ColorMatch 1.0 online, ale adres umarł... Musisz chyba szukać w instrukcjach albo innych zestawieniach modelarskich.

O Vallejo była mowa też wcześniej w tym temacie, można się cofnąc i poczytać :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] W sprawie farb

Post by Grish »

Już mam :) Okazało się, że w modelarskich szpargałach mam dwa papierowe przeliczniki, które Vallejo zdaje się dodawało do jakichś zestawów farb. Gdyby ktoś był zainteresowany, to mogę trzasnąć fotę i wkleić/przesłać na PM. Tych przeliczników mam dwa, bo chyba w jednym są VGC+VMC, a w drugim farby Vallejo do aerografu.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] W sprawie farb

Post by Gildor »

Hej!
Ostatnio zauważyłem farbkowe braki i rozglądam się za czymś nowym.
Trochę już maluję, mniej więcej wiem co chcę. Zależy mi na zakraplaczu jednak Vallejo są dla mnie zbyt oleiste. Napotkałem się jednak na farbki Army Paintera. Kolorki mi się podobają,są jasne. Poczytałem trochę recenzji na ich temat i z reguły są one pozytywne.
W jednej recenzji ktoś się powoływał na rekomendację studia McVey ale wiadomo,pic to pic.

Najlepiej wygląda ten zestawik:
http://www.bard.pl/15196,oferta,army-pa ... ga-set.htm
Zakraplacz to wygoda jeśli chodzi o używanie ich pod aerograf i na tym mi tutaj również zależy.
Czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Mógłby podzielić się wrażeniami?
Image
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] W sprawie farb

Post by juszczynk »

troche mala paleta farb podobno wzorowana na gw . Malo kolorow wiec ciezko ci bedzie chyba ze starczy ci 31 kolorow . MSP byloby lepszym pomyslem
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] W sprawie farb

Post by Gildor »

To akurat nie problem. Jestem kolorooszczędny, zawsze mieszałem farbki i dalej zamierzam. Aktualnie mam około 25 i w zupełności mi taka ilość wystarcza ;)
Image
Post Reply