[PL] Pędzle

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Pędzle

Post by Adasko »

Western wrote:Czy jest w Poznaniu jakiś sklep (blisko dworca, na powiedzmy szlaku Dworzec Główny, Stary Browar, Rynek - czyli centrum) gdzie warto by kupić pędzelki?
Jak do amatorskich zastosowań, to polecam zaopatrzyć się w sklepie dla plastyków na Królowej Jadwigi (3 min pieszo od przystanku Półwiejska w stronę AWF) w pędzelki Kozłowski z włosiem z czerwonej kuny, są naprawdę rewelacyjne w stosunku do ceny (5-7 zł, zależnie od rozmiaru, a (z moich doświadczeń) są dużo lepsze niż drogie "modelarskie" pędzle GW). Uwaga - właściciel jako zamienniki często proponuje sobolowe pędzle Kolibri. Jak dla mnie sprawują się gorzej ze względu na dłuższe i rzadsze włosie niż - mam na stanie obecnie rozmiar "2" Kozłowskiego i "1" z Kolibri i ten drugi jest sporo dłuższy, a cieńszy (a wcale nie ma ostrzejszego szpica).
benedykt78

Re: [PL] Pędzle

Post by benedykt78 »

Witam.
Parę postów wcześniej widziałem pytanie dotyczące pędzli Winsor & Newton seria 7, niestety nie znalazłem tam odpowiedzi. Pozwole sobię zadać je ponownie.
W palecie seri 7 mamy dwa rodzaje tzn. normalne i mini, po obrazie i opisie wynika iż w mini jest krótszy włos czyli mniej farby i szybsze wysychanie, więc teoretycznie lepiej wybrać "Standart", bo przy tej jakości włosia i tak będziemy mieli cieniutki koniec.
Czy przy malowaniu figurek wybieracie mini czy też "standart" ?

Pozdrawiam.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Pędzle

Post by Maru »

to zależy od preferencji jedni wybierają krótkie inni normalne, nie mogę decydować za ciebie jakie wolisz
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Pędzle

Post by przemo »

Może krótkie?

Oba są świetne :D

A długość to tylko zależy od preferencji. Ja w sumie sam nie wiem który wolę, kupuję ten który akurt jest w sklepie :) Oboma dobrze mi się maluje.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by mahon »

nikt nie wybierze za ciebie - krótsze włosie trzyma mniej farby, dłuższe więcej, ale też niektórzy nie lubią kontrolować długiego pędzla.

kup oba rodzaje i porównaj sobie :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
benedykt78

Re: [PL] Pędzle

Post by benedykt78 »

Dziękuje za opinie. Oczywiście że na końcu to ja musze podjąć decyzję :>
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Pędzle

Post by Adasko »

Gdzie obecnie warto zaopatrywać się w pędzelki? Korci mnie, żeby dziabnąć sobie w końcu jakiś W&N. Chyba, że Świat Figurkowy ma w dziedzinie pędzli jakieś nowe odkrycia?:)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pędzle

Post by Slawol »

Na przykad www.maluje.pl
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply