[PL] Malarska Aktywacja 2013

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Post Reply
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

[PL] Malarska Aktywacja 2013

Post by sea.man »

Fireant wrote:ImageClick to see full-sized image

Witam pięknie w przedsłowiu do pierwszej edycji długoterminowego konkursu, zabawy i wyzwania jakim docelowo ma być Malarska Aktywacja. Co skłoniło mnie do zorganizowana tego wydarzenia? Cóż, jak stali czytelnicy mojego bloga z pewnością wiedzą, staram się dość aktywnie uczestniczyć w życiu naszego bitewniakowego fandomu, a tworzenie konkursów i wydarzeń zrzeszających hobbystów pod jednym sztandarem to – jak dla mnie – najlepsza metoda na rozwój naszego hobby na poziomie lokalnym. Jak bywalcy Gloria Victis wiedzą, jestem też znany ze swojej absolutnej niezdolności do ukończenia projektu malarskiego, skacząc między modelami z entuzjazmem, w tym momencie mając już chyba z dwadzieścia jak nie więcej napoczętych modeli. Uznałem, że potrzebny jest mi motywator, coś, co popchnie mnie do pomalowania chociaż jeden z moich armii! Nic tak bardzo nie popycha mnie do malowania jak inspiracja czerpana z obserwowania postępów innych, więc pomysł narzucił się praktycznie sam z siebie… A powiedzmy sobie szczerze, nie jestem jedynym, który po stołach popycha figurki z ledwo nałożonym podkładem, więc może wielu z was zyska na udziale w tej zabawie! Bez dalszego przedłużania, weźmy się za regulamin, zasady i wszystkie paragrafy potrzebne, by to śmigało. Miłej zabawy!

Pozdrawiam,
~Fireant


-> Zapraszam do zapoznania się z aktualnym regulaminem konkursu <-[/size]

-> Zapraszam na oficjalną stronę konkursu, na której znajdziecie wszystkie aktualności i informacje z nim związane <-[/size]

Jeżeli powyższy link nie działa, regulamin zgłoszeń można pobrać bezpośrednio TUTAJ.

No, to ruszamy Panie i Panowie, ruszamy z kopyta - klasycznie, musicie mi wybaczyć ewentualne potknięcia; Kiedy organizuje się coś dużego po raz pierwszy ciężko zrobić wszystko idealnie od razu, więc jeżeli gdzieś jest błąd, o czymś zapomniałem lub macie pomysł, który może pomóc, uderzajcie na PM bez zwlekania! Z chęcią odpowiem na wszystkie wątpliwości i mam nadzieję, że dopracuję koncept tak, by chodził gładziutko i jak po maśle.

Proszę również... O wsparcie! Tak, wiem, raczej nikomu w sensie konkursowym nie zależy na powiększeniu puli potencjalnych konkurentów, ale nagroda to zaledwie zachęta - co się liczy, to wyciągnięcie jak największej liczby hobbystów na malarskie stoły! Tak więc jeżeli jesteście rezydentami innych Hobbystycznych Miejsc Internetu, nie bójcie się tam to wszystko podlinkować - im nas więcej, tym weselej!

A teraz, czekam na wasze zgłoszenia! ;)

ImageClick to see full-sized image

Dziękujemy firmie Vanaheim.pl za wsparcie inicjatywy i za sponsoring
wspaniałych nagród dla zwycięzców!

I miejsce - Pudełko wypełnionie po brzegi figurkami, farbkami, narzędziami i innymi dobrami modelarskimi o wartości 1000 zł.
II miejsce - Dowolny Battalion / Battleforce / Starter wybrany przez zwycięzce drugie miejsca.
III miejsce - Dowolne pudełko z oferty sklepu o wartości do 150 zł.

Jak widać, jest o co powalczyć!

Patronat Medialny:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Przydatne Linki:
>>> Najczęściej Zadawane Pytania
>>> Regulamin i Zasady – PDF
Fireant wrote:Dzięki za wszystkie komentarze!

Problem z balansem punktowym figurek niestety jest bardzo ciężki do rozwiązania - zunifikowana punktacja nie uwzględnia wyjątków (jak opisane dla przykładu porównanie przeciętnego Solosa do Troll Whelpa w warmachine czy Goblina do wojownika chaosu) i w następnej edycji zrobimy to z pewnością przejrzyściej, zwyczajnie określając sztywny próg dla każdej jednostki i bohatera z każdego armybooka / kodeksu. Na dzień dzisiejszy wszystkie tego wyjątki są brane pod uwagę po wysłaniu zgłoszenia, gdzie po prostu sami liczymi co jest ile wartę, a listy podane w pliku są orientacyjne.

Względem 'nagrody dla manufaktorzystów' - fakt. Pierwsze trzy nagrody są zdecydowanie dla tych, którzy zakasają rękawy i wytworzą całe stosy nawet przeciętnie pomazanych figurek; Ktoś może powiedzieć, że to nie jest dobry patent, ale przecież dla widowni malowanie może być przeciętne, ale dla uczestnika zabawy może to być kres jego możliwości. Nie będziemy karać tych, co nie mają malarskiego zacięcia czy talentu, albo dopiero co uczą się tego aspektu hobby, tak więc nagrody głównie nie uwzględniają poziomu malowania, który jest tylko dodatkowo nagradzany punktami w samym konkursie.

Ale...

Cóż, powiedzmy, że udało mi się znaleźć trochę więcej nagród. Poza trzema głównymi nagrodami za pierwsze trzy miejsca będą jeszcze 2 nagrody dodatkowe!

1. Za najlepiej wykonaną armię - nagroda za najlepiej pomalowane / najbardziej oryginalny pomysł i ogólnie najlepiej przemyślaną i wykonaną armię. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach walczyć w masie, nie ma na tyle modeli albo w ogóle, bardziej interesuje go piękne pomalowanie swoich modeli czy też skonstruowanie ciekawej, oryginalnej i unikalnej dla niego armii, to to jest nagroda o która może poważnie powalczyć. Najlepszy projekt i jego wykonanie wybiorą nasi jurorzy. Nagroda? 500 zł do wydania w sklepie Vanaheim!

2. I coś małego, drobnego - 150 zł do wydania w sklepie Vanaheim dla osoby, która będzie prowadziła najciekawszego Paintloga; Oczywiście całkowicie subiektywnie oceniane - liczyć się będzie częstotliwość dobrych aktualizacji, solidne opisy poszczególnych etapów, werwa, język...

Są to nagrody dodatkowe Mam nadzieję, że złagodzą one napięcia pośród tych uczestników i potencjalnych uczestników, którzy obawiali się, że mogą nie mieć żadnych szans!
Last edited by Slawol on 26 Feb 2013, o 12:30, edited 1 time in total.
Reason: [PL]
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: Malarska Aktywacja 2013

Post by Nameless »

o, to moze rusze z tymi nurglami swoimi, zawsze to jakas motywacja :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply