[PL] Hussar 2012 - Warszawa

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by kacpero »

Nameless wrote:czego jeszcze chcesz, Kacpero? bedziesz drazyl temat, az napisze ze sedziowie *** sprawe?
Nameless, dziękuję za Twoje odpowiedzi ze swojej strony napisałem już w poprzednim poscie że dla mnie wszystko jest jasne i cieszę się że weźmiecie przemyślenia z tego wątku pod uwagę, więc proszę nie sugeruj tu wypowiedzi które nigdy nie padły(by) z mojej strony..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Nameless »

dobrze, skoro sprawa jest wyjasniona (przynajmniej miedzy nami), dla mnie jest EOT.

jesli ktos ma jakiekolwiek inne uwagi/zastrzezenia, zapraszam do zglaszania ich tu, w PM, czy prosto do organizatora. Wierzcie mi, ze wszystkie sa milo widziane i analizowane bo najzwyczajniej w swiecie przydaja sie w poprawianiu jakosci konkursu.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Maru »

@Marta ... sama przyznałaś że cie nie było czyli nie byłaś uczestnikiem a zakładasz że jak by byłaś to było by słabo i w ogóle nie fajne. To jakieś nie logiczne :bonk: albo tak nisko cenisz swoja osobę że uważasz że było by niefajne z twojego powodu :roll: (tyko mi się tu nie obrażaj to ironia ;) )


Imprezę odwiedziło sporo ludzi z czego narzekają ci którzy nie byli i to w kwestiach odnośnie których niema znaczenia czy "impreza się udała"
przypominam że udana impreza to ocena za całość
za konkurs za warsztaty za pokazy za organizacje i inne sprawy
i podejrzewam że 95% uczestników było i jest zadowolonych z tego

co do regulaminu samego konkursu:
może warto się zastanowić nad rozluźnieniem ??
bo tworzenie restrykcyjnego ale nie przestrzeganego prawa jest bezcelowe
dać więcej "woli twórczej" sędziom i więcej odpowiedzialności za decyzje - zakładając że wiedzą co robią

polska to taki dziwny kraj gdzie tworzy się miliony bardzo konkretnych i restrykcyjnych przepisów których potem nikt nie przestrzega bo są głupie, oderwane od rzeczywistości, chybione - może by tak sędziom dać więcej wolności i więcej odpowiedzialności ??

i przypominam że ja nie wystawiłem żadnej pracy nie dlatego że byłem rozeźlony na sędziów czy cuś - tylko po prostu nie miałem nowej pracy i ja "jako ja" nie lubię wstawiać starych rzeczy - ale prawda jest taka że gdybym wstawił w każdej kategorii 1 model to przybyło by kilka prac i ci którzy mierzą sukces imprezy po ilości prac a nie jakości mogli by powiedzieć że było ponad 80 zgłoszeń a nie tylko 75 .... (oczywiście czuł bym się głupio gdybym nie daj boże coś wygrał .. raczej by mi to nie groziło - ale zawsze - to kwestia Moralności a nie miara udanej imprezy - powinniście widzieć reakcje Phila jak wygrał nagrodę i co z nią zrobił )

ponadto porównując sędziowane u nas vs GD to tu było mega uczciwe :roll:

a i do kwestii Moralnych - nie mam pojęcia jak sędziowie mieli by sprawdzić czy modele były "legalne" czy nie - to jak z aborcia - powinna być to sprawa danej kobiety i jej moralności i jej decyzja(i odpowiedzialność) a nie decyzja 480 pacynek w cyrku na Wiejskiej (tak sam,o malarz jest odpowiedzialny przed samym sobą za swoje "czyny"- jakie by one nie były )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Slawol »

Powiem Ci, Maru, że jak się z Tobą często naparzam, tak teraz w większości sie zgadzam :)

Powiem tylko tyle, że kurczę ten regulamin jednak nie jest oderwany od rzeczywistości, bo ma za sobą godziny, tygodnie i ba - lata duskusji i wrzucania pomysłów tutaj na forum :) Owszem, możemy powiedzieć, że są 4 kategorie, a rzeczywistość woła o więcej, ale nie o to mi teraz chodzi. Chodzi mi o to, że znikąd się nie wziął.

Raczej skłaniam się do tego, co powiedziałeś o jego przestrzeganiu. Bardziej tutaj wyszła interpretacja poszczególnych punktów, niż twarde trzymanie się założeń. Ale OK, zostawmy to naprawdę już, bo kręcimy się w kółko niepotrzebnie, a wyżej już zostało powiedziane chyba wystarczająco o tegorocznym ocenianiu. Wspominałem wcześniej o tym, że każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Dodam jedynie, że to rywalizacja też, zasady są równe i każdy chce być tak samo potraktowany, przynosząc swoją pracę :)

Zgadzam się, że zasady oceniania i sam regulamin można przetrawić na nowo, a przede wszystkim powiedzieć wprost (jejku, jak ja kocham to słowo), że ma być przestrzegany. I jeśli taki nakaz da organizator, to trzeba się tego trzymać. No nie ma że boli, no :D

Widzisz, ja muszę stanąć z boku, bo byłem organizatorem i sędzią w jednym, ale uważam, że jury to moja pomoc, która bierze na barki ustalone czasami wspólnie zasady i w razie czego - może powiedzieć, że "tak kazał regulamin, a my wypełniamy wolę organizatora, bo on tu rządzi." I to mnie urządza, bo gdyby ktoś po wyjaśnieniu przez jury miał jeszcze jakieś sprzeciwy, to wtedy ja biorę to na siebie i biedni sędziowie są kryci :) A ja chętnie pociągnę dalszą rozmowę. Mogę ją także uciąć tym, że decyzja jury jest ostateczna i jeśli była podjęta zgodnie z ustalonymi i zatwierdzonymi zasadami - nie ma dyskusji, bo ja pani czy panu powiem TO SAMO, co jury. Nie możemy dopuszczać, by ktokolwiek myślał, że Orwell się wkradł z równymi i równiejszymi. Nawet jeśli to niesłuszny osąd, a z reguły taki jest. Cięzko się odkręca takie szumy.

Ale jeśli sędziowie się nie dostosują, to już mamy źródło problemu, który dopiero wyjdzie potem... Przyklepałem regulamin, zgadzam się z tym, to i ciągniemy zasady, tak jak je widać.

No ale to ja jako ja i tylko moje podejście. Ogólnie lubię, gdy nie ma niedomówień i kogo by nie zapytać - wersja będzie taka sama. Wtedy jest spójność.

Spokojnie, mamy kolejne doświadczenia, kolejny rok na zmiany - działajmy, żeby było lepiej.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Nameless »

a propos zmian (a i dla zmiany tematu) - tegoroczne oblozenie kategorii prawdopodbnie pozwoli na zwiekszenie ich ilosci na Hussarze 2013 :) jest na to zielone swiatlo od organizatora :)
single pewnie zostana jak sa, ale bedziemy myslec nad rozbiciem i modyfikacja Dioramy i Duzego Modelu :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by mahon »

... których nie rozbijałbym bardziej niż każdą na 2.
ale to temat na osobną dyskusję. :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by sea.man »

Organizator juz potwierdzil impreze na przyszly rok?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Nameless »

no raczej nie przeskoczymy z 4 kategorii na 8 ;)
ale chetnie poslucham pomyslow innych osob.

@sea.man - wstepnie tak. bez konkretnej daty i szczegolow na razie. pewnie pazdziernik, pewnie DK Rakowiec. pewnie ewolucja, nie rewolucja.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by sea.man »

Dzieki, dobrze wiedziec.
Jedyny moj apel to :
1. jak najszybciej oglosic date
2. z momentem ogloszenia konkursu umieszczac regulamin
3. niech stronka konkursu zyje caly rok

dziekuje za uwage :mrgreen:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Slawol »

:mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply