[PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by Ana »

Dobrze gada!
"Obciach" i "nie do wyegzekwowania".
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by mahon »

Choć sam nie jestem zwolennikiem pirackich odlewów, jestem przeciwnikiem wprowadzania takiego zapisu do regulaminu. A oto dlaczego:

1. Nie widzę praktycznych możliwości realnego egzekwowania. Nie chodzi mi o deklaracje, ważenie, pokazywanie paragonu - po prostu nie wyobrażam sobie tego. Już sam podałem przykład: "to nie piracki odlew, tylko odlew mojej rzeźby inspirowanej oryginałem. czy scratchbuilt jest zabroniony?"

2. Nie oceniam materiału jaki został wykorzystany tylko twórczość. Nie interesuje mnie czy ktoś farby ukradł, inspirował się oglądaną piracką kopią filmu, lub malował podróbę modelu - tak jak nie interesuje mnie czy prochy jakie brał sportowiec kupił czy ukradł.

3. Kwestie moralne niech ocenia sobie środowisko, policja, ksiądz, historia, bóg taki czy inny, albo jakiś wyrzut sumienia. Na konkursie ocenia się pracę modelarsko-malarską, a nie moralność.

4. Jurorzy i tak mają dość roboty, odpuśćmy niepotrzebne kombinowanie.

5. Jestem przeciwnikiem martwych zapisów w regulaminach - tworzą niepotrzebną fikcję, a rzeczy niepotrzebne należy moim zdaniem eliminować.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by Marta »

A wracajac do poruszonego przez Ignis tematu golych dup, to mam pytanie wlasnie do niej.
Jaki jest stosunek organizatorow MOI do tego tematu? Moge wystawic sukkubke z JMD? Dla przypomnienia ta panie ma na widoku doslownie wszystko.
Pytam jak najbardziej serio, bo chcialam ja w koncu zmalowac i wystawic.

Edit: dla tych co pani S nie pamietaja foty gdzies tutaj
Bezposrednio nie zamieszcze, bo golizna swieci, moze ktos sie poczuc zgorszony albo cus.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by Ignis »

Nie przewidujemy żadnych restrykcji w stosunku do gołych figurek samych w sobie. Przypuszczam że zastanawialibyśmy się gdyby przedstawiały jakieś obsceniczne sceny ;) Ale w innym wypadku nie ma przeciw wskazań. Także zapraszamy :)
Image
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by Reynevan »

Ze swej strony uważam, że uczestnik wystawiający gołą figurkę powinien występować w takim samym stroju - konsekwencja musi być! ;)
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Podróbki modeli w konkursach - dopuszczać czy nie?

Post by Nameless »

Reynevan wrote:Ze swej strony uważam, że uczestnik wystawiający gołą figurkę powinien występować w takim samym stroju - konsekwencja musi być! ;)
Mahon i The Mini :shock:
Moderator says:
ale za daleko juz odchodzimy tematu! Marta, pytaj Ignis w temacie jej imprezy, a tu odpowiadac prosze na pytanie Slawola
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply