[PL] i po wyborach ...

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
Kyrielejson

Post by Kyrielejson »

Witajcie w normalnym kraju. Też jestem zadowolony, że kaczki już nie pokwakają, a wstając rano nie zastanawiam się, która to jest Rzeczpospolita aktualnie.

Zobaczymy, jak sobie poradzi PO. Chciałem emigrować razem z dziewczyną za 3,5 roku. Może Tusk skłoni mnie do pozostania?

Tak jak Irkucka, również mnie cieszy fakt pożegnania panów Andrzeja i Romana - myślę, że dosyć napsuli i zasłużyli na to, żeby ich partie nie przekroczyły 5%, a nawet 3% - bez pieniędzy z koryta Samoobrona i LPR powinny szybko zdechnąć. Trochę żal UPRu i Korwina-Mikke, ale tak się kończy odwalanie niesamowitych cyrków.

Czego oczekuję od Platformy?
*kultury politycznej, odrzucenia kamer i dyktafonów
*proeuropejskiej postawy i mądrego wykorzystania funduszy unijnych
*zaniechania dopłat dla rolników (choć to byłoby w koalicji z PSL niewykonalne)
*walki z papierkowością i ogólnie biurokracją
*mądrej polityki zagranicznej i nieumierania za pierwiastki, potęgi tudzież całki
*prywatyzacji, walki z debilizmami typu Poczta Polska, PKP, TP SA
*zamordowania ZUSu
*żeby Polska nie szła w stronę teokracji i państwa religijnego, tylko żeby KK było możliwie daleko od stołków, Rydzyka należałoby uświadomić, że jego celem w życiu są misje do Ameryki Łacińskiej i tak dalej. Przecież bez przesady, żeby Bóg miał tyle do powiedzenia w 38-milionowym państwie
*sensownej reformy szkolnictwa, zorganizowania Euro 2012, nie hamowania gospodarki i tak dalej, i tak dalej.

W skrócie - wizja drugiej Irlandii podoba mi się, myślę, że mamy na to szansę dzięki pieniądzom z UE (bylebyśmy ich nie zmarnowali na podwyżki, jak Grecy, co jest możliwe przy obietnicach podniesienia płac lekarzy i pielęgniarek...). Dlatego też zagłosowałem na PO, mam nadzieję, że się nie przejadę.

Pozdrawiam,
Kyrie.
DiaCon

Post by DiaCon »

to że wygrało PO to źle(w końcu pracuję w budżetówce ;P) , dobrze że PIS spadł(chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego :D ) no i najlepsze że andrzeje i romany się stoczyły :D








p.s.rzygam już swoja magisterką :(
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

Kyrielejson wrote:nie zastanawiam się, która to jest Rzeczpospolita aktualnie.
przez caly czas trzecia. zauwazyles jakies historyczne wydarzenie, ktore usprawiedliwiloby wymiane cyferki na '4'? ja nie.
*kultury politycznej, odrzucenia kamer i dyktafonów
jestesm przekonany, ze tak bedzie
*proeuropejskiej postawy i mądrego wykorzystania funduszy unijnych
mysle ze to tez
*zaniechania dopłat dla rolników (choć to byłoby w koalicji z PSL niewykonalne)
bedzie koalicja z psl, dla po doplaty beda czyms o co nie warto sie bic, wiec bedzie to "czesc zaplaty"
*walki z papierkowością i ogólnie biurokracją
*mądrej polityki zagranicznej i nieumierania za pierwiastki, potęgi tudzież całki
*prywatyzacji, walki z debilizmami typu Poczta Polska, PKP, TP SA
*zamordowania ZUSu
oby tak bylo. rychlej walki ze wspomnianymi instytucjami, glownie zus-em bym sie nie spodziewal
*żeby Polska nie szła w stronę teokracji i państwa religijnego, tylko żeby KK było możliwie daleko od stołków, Rydzykanależałoby uświadomić, że jego celem w życiu są misje do Ameryki Łacińskiej i tak dalej. Przecież bez przesady, żeby Bóg miał tyle do powiedzenia w 38-milionowym państwie
chcialbym, ale nie wierze. konserwatywno-chrzescijanski nurt w po jest mocny, nawet bez rokity. jesli chodzi o rydzyka, to politycy niewiele zrobia bo niewiele moga. to kosciol musi definitywnie rozwiazac ten problem.
*sensownej reformy szkolnictwa, zorganizowania Euro 2012, nie hamowania gospodarki i tak dalej, i tak dalej.
oby :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Kyrielejson

Post by Kyrielejson »

Nameless - też nie jestem zwolennikiem liczenia Rzeczpospolitych. Termin 'IV RP' kojarzy mi się z dążeniem do socjalizmu, pozostaje dla mnie chorą ideą, w imię której Polska straciła 2 lata.
Tak więc nie działają na mnie komentarze - czy Polska wróci do trzeciej, pozostanie w czwartej, a może dążyć będzie do piątej RP. Jest trzecia jak była, przy cyferkach majstrowały Kaczorki, ale już nie majstrują. Zostawmy cyferki w spokoju. Tusk sobie darował liczenie Rzeczpospolitych, zasłużył tym na mój szacunek.

W koniec dopłat dla rolników też nie bardzo wierzę, ale to moje pobożne życzenie, żeby w końcu sobie to odpuścić. Francja ma ten sam problem i myślę, że jeszcze za Sarkozy'ego go rozwiążą.

Co do sprawy monopolistów państwowych - mimo wszystko ufam PO, że coś z tym zrobi. Poczta Polska zdechnie za kilka lat, PKP wystarczy podzielić na konkurencyjne spółki (prywatne! - to jest możliwe, żeby kolej też konkurowała o klienta, na Zachodzie tak jest). TP SA rozleci się lada chwila. Myślę, że to już agonia.

A ZUS? Kolejny zgniły pniak postsocjalistyczny. Jak PO kopnie, to się rozleci. ZUS już wybitnie się nudzi i nie ma co robić - dosyć często dostaję listy o treści np. 'proszę podać swój adres, bo nie mamy'. W liście zaadresowanym do mnie...
Jakby to mądrze rozwiązać, to i z ZUSem, i z NFZem nieszczęsnym można coś zrobić.

Sprawa KK a państwa - no jasne, w końcu PO jest w Europarlamencie w bloku partii chadeckich. Z tego też powodu miałem spore obawy z głosowaniem na nich... ale myślę, że tego nie skopią. Jak na chadeków to całkiem mądrzy ludzie są. A Rydzyk nie jest nietykalny, można go usadzić. Chociaż faktycznie, KK ma z nim duży kłopot i śmieszy mnie fakt, że Ojcu Dyrektorowi wszystko przebaczają, a w sprawie oceny z religii niewliczanej do średniej wszyscy oburzają się jak jeden mąż i grożą wojną. Zabawne.

No. Jestem dobrej myśli po mocnym zwycięstwie PO. Zresztą - pożyjemy, zobaczymy.
Galharen
Posts: 1031
Joined: 25 May 2005, o 10:28
Location: Poznań / Poland
Contact:

Post by Galharen »

Ja jestem bardzo zadowolony, nie ma pisu, andrzeja i romana tak więc czekam na poprawę choć minimalną wizerunku tego kraju :)
Image
Kyrielejson

Post by Kyrielejson »

Ha! NFZ do likwidacji, news z dzisiaj. Brawo! Widać, że PO nie odbija szajba i nie zamierzają tego czasu stracić. Wygląda na to, że mamy przed sobą co najmniej 4 lata lepszej administracji państwem.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

jako ze watek polityczny to wrzucam tu :) http://www.tvn24.pl/1576,1,szklo_kontaktowe.html
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Post Reply