[PL] ebuy - co malowac?

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
espoo

[PL] ebuy - co malowac?

Post by espoo »

Ebuy, ebuy, ebuy... ciągle się o nim słyszy. Ktoś coś maluje na ebuy, ktoś coś już sprzedał.
Ostatnio sam zacząłem się zastanawiać czy by czegoś nie pomalować w celach czysto komercyjnych.(drogie jest to nasze hobby, oj drogie :( ) I tu się nasunęło bardzo ważne pytanie: CO MALOWAĆ?
Zwracam się więc do was, jako bardziej doświadczonych malarzy. Co warto wystawiać na aukcjach? Na co jest popyt? I na co zbyt duża podaż? Czy lepiej malować pojedyńcze modele czy oddziały? Pytam bo przecież jak zainwestuje w figurke/i której nikt nie bedzie chciał potem kupić to co ja z nią zrobie? :behead:
Kolejnym moim pytaniem jest :JAK MALOWAĆ? Co jakiś czas można na forum natrafić na posty w których jest napisane że figurak jest "ebuy'owa" albo "w ebuy'owym stylu". czyli w jakim? czy chodzi tylko o to że te figuri są w przykuwających uwage kolorach?
:help:

EDIT: Mamy taką zasadę, że na polskim forum tytuł zaczynamy od [PL]
Mahoń
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

- kolorowe jest lepsze
- czyste jest lepsze
- freehand jest dobry
- NMM jest dobry
- fajna podstawka jest dobra
- malowanie ktore ktos sobie wpasuje w armie jest dobre
- aktualne armie sa zwykle dobre
- zawsze dobra jest bretonia, hajelfy i marynarze

a i tak ebay to loteria...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

zawsze dobra jest bretonia, hajelfy i marynarze
potwierdzam..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mahon napisał chyba wszystko co potrzeba.. moze jeszcze dodam ze dobrze miec fajne zdjątko figsy na sprzedaż ;)
Galharen
Posts: 1031
Joined: 25 May 2005, o 10:28
Location: Poznań / Poland
Contact:

Post by Galharen »

CO MALOWAĆ?

Cóż - przede wszystkim to, co jest teraz w modzie. Aktualnie duży popyt jest na DA, ale z tego co widze imperium, też się dobrze sprzedaje.
Ogólnie SM się mega dobrze sprzedają, WE też całkiem.
Nastawiłbym się na twoim miejscu na HE, które mają wyjść w wakacje, bo elfy dają duże mozliwości pokazania umiejętności, mozna je pomalować w uwielbiane przez amerykanów oczojebne kolory :P i to jest będzie wszytkim pasować :D
Kotlet_Schabowy

Post by Kotlet_Schabowy »

Tak , ja też zauważyłem ,że amerykanie bardzo lubią jasne i czyste kolorki i równie ekspresyjne freehandy.

Osobiście zauważyłem także ,że Bretonia oraz high elfy bardzo dobrze się sprzedają.

Niemniej jednak rozpoczęcie sprzedaży na ebay`u na własna rękę wiąże się z pewnymi sprawami i pozałatwianie tego wszystkiego absorbuje trochę czasu i pieniędzy...No ,ale jednak warto ciut się pomęczyć.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] ebuy - co malowac?

Post by Slawol »

- kolorowe jest lepsze
- czyste jest lepsze
- freehand jest dobry.......
Mahoń storpedował temat... :D :rifle:

... a potem dowalił dla kontrastu:
a i tak ebay to loteria...
:D

I rób co chcesz :D

Sam nie jestem zbytnio doświadczony, ale jako malarz i "przeglądacz" różnych galerii i stron, sam często się rozglądam za "ebayowymi" trendami, bo zdarzyło mi się coś popełnić ;)

A tak poza tym to dorzucę swoje trzy grosze: uważam też, że szybko idą NOWE modele, czyli takie, które GW dopiero co wypuściło, a czołowe polskie studia (i nie tylko, indywidualni malarze z zagranicy też) zaraz je mają pomalowane :) Tak mi się wydaje (vide nowy speeder z herosem do DA, nowy czempion do DA itd.), potem jak gdyby atmosfera opada, lecą "standardy" (w sumie to ciągle są w użyciu): Bretonnia, HE, SM, różne kolekcjonerskie modele, duże, małe, a także nieszablonowe (winiety, dioramki, no i konwersje)... ledwie pojawił się nowy Priest do Imperium, już go pełno na eBayu :) Jaki szał był/jest z czempionem do HE, tym z tarczą, hełmem z piórami i postawionym mieczem ostrzem w dół.

Limitowane modele też różnie chodzą (cena), z tego co zauważyłem, ale w sumie zawsze się sprzedają.

Maszyny, squady i regimenty też nieźle chodzą, ale dobrze, jeśli są "pod armię", tak właśnie, żeby sobie gracz z USA od razu na stół postawił i grał ;)
A co do malowania, to powszechnie właśnie wiadomo, że ma być kolorowo :) Zdarza się jednak, że realistycznie pomalowana figurka też pójdzie :) No i nie można pominąć malarzy o ustalonej renomie ;)

Pozdrawiam
Sławol
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] ebuy - co malowac?

Post by Ana »

haha :lol: Mahoń tak ma, zwłaszcza jak pisze z pracy ;) Krótko i zwięźle ... urzędowo :trampolin:
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] ebuy - co malowac?

Post by mahon »

ja? nieee.. mam rozlazły i mało treściwy styl ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
espoo

Post by espoo »

Wszystkim dziękuje za porady.

@mahon - trzeba przyznać ze w zasadzie załatwiłeś temat swoim pierwszym postem 8)

Mocno sie teraz zastanawiam nad tym co by pomalować, ale mam już 3 typy:
1)5 dragonprincow(tych zawsze chciałem pomalować)
2)sztandarowy(armii) robiony z dragonprinca
3)pegaz
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

to ja juz sie nie odzywam :oops: :cry:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply