[PL] Poczta i wysylanie paczek do usa

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
yaro
Posts: 75
Joined: 24 Sep 2006, o 23:32
Location: pulawy.pl
Contact:

Post by yaro »

dokładnie, przesyłka priorytetowa.
nie wiem dlaczego ludzie wątpią w możliwości poczty polskiej. wysyłam w miesiacu 2-3 takie paczki i praktycznie nie ma problemów (zaznaczam, że do stałych klientów). do UK przesyłka dociera w 3-4 dni robocze, do USA średnio 5 (zdarza się i 4 ;) ). przez kilka lat wcięło mi bodajże dwie paczki - raz nie otrzymałem paczki, po tym jak przeprowadziłem się w warszawie na nowy adres, drugi raz nie dotarla przesyłka ode mnie. co lepsze, wróciła po 3 miesiącach, z innego adresu :)
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

ja również sporo wysyłam i generalnie nie mam powodów do narzekań choć 3 razy przesyłkę wje*ało... :?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

ludzie narzekaja na poczte z powodu terminowosci, nie gubienia paczek.
w calej historii Jamy poczta zgubila jedna paczke. ile opoznila - nie wiem, ale o wiele za duzo.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Miałam okres, kiedy musiałam sama chodzić do sortowni, jeśli chciałam się doprosić o paczkę :D
Trochę poginęło listów, ale to od tych, którzy wysyłają niepoleconymi/ekonomicznymi listami :P

Jakiś czas temu poczta zmiażdżyła puszkę z figurką - uszkodzili moją Ariell.
Odszkodowania nie dostaliśmy, bo koperta nie była uszkodzona.
Stany zwalały rekalamcję na Polskę, a Polska na Stany.

Mam dobre zdanie o moim punkcie pocztowym, ale nie koniecznie o całej firmie.
Z połowy przesyłek za potwierdzeniem odbioru nie dostajemy potwierdzeń, a reklamowanie ich wszystkich, to tona papierkowej roboty.
Masa asystentek pocztowych jest nieprzygotowana. Komuś "pani z poczty" wmawiała, że pudełko może iść jedynie jako paczka; inna, że pudełko musi być w kopercie, żeby był to list. Dlatego, jak już sobie przeszkoliłam swoje "panie z poczty" to do żadnego innego punktu nie chadzam, bo te wiedzą ile za ile i co się opłaca (ale przed wszystkim przyjęcie jednego listu priorytetowego z zadeklarowaną wartością i potwierdzeniem odbioru, nie trwa 20min)

Nigdy nie wiadomo jak paczka będzie traktowana na II końcu sznurka :pirate:
W USA rzucają paczkę, czy list pod drzwi jeśli się do skrzynki nie mieści, więc wiele też zależy od siły rzutu i sąsiadów klienta :mrgreen:

List Priorytetowy leci oficjalnie do 10 chyba, ale zwykle w przeciągu tygodnia już jest.
Paczka priorytetowa idzie dłużej zwykle maksymalny czas wydłużony jest dwukrotnie, czyli skoro po Polsce to tydzień, to na zagranice pewnie dają sobie 2 tygodnie.
Część ludzi wierzy, że paczki są lepiej traktowane ... ja w to nie wierzę, ale nie odbieram nikomu złudzeń.

List do 300g polecony, priorytetowy za potwierdzeniem odbioru, kosztować Cię będzie 21,80,-
powyżej 300g pewnie pod 30,- (jakieś 28??)

Kuriera za podobne pieniądze nie znajdziesz.
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

ale wykład dałaś :oops: podziwiam...
ale tak poważnie to trudno się nie zgodzić. w Polsce radzą sobie dobrze, choć zdarzają się opóźnienia - z tego co wiem głównie z powodów braków kadrowych/zastępstw/urlopów. ale się zdarzają.

nie bójmy się polskiej poczty - na tle innych krajów wypada naprawdę nieźle.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

nie wiem jak wypada na tle innych krajow.
wiem, ze regulamin poczty mowi o terminowym dostarczaniu 85% (jakos tak) paczek. terminowo dochodzi wg badan jakies 50-60%.
cennik tez pozostawia wiele do zyczenia ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Koshal

Post by Koshal »

A wiecie jak to wygląda z PayPalem i Polską?

Założyłem sobie konto mieszkając za granicą, ale wróciłem i chciałem zmienić sobie nr konta, wrzucić nową kartę itp, ale widzę, że jedyne kraje do wyboru to US i UK. Da się to jakoś obejść?
Wielu polskich artystów sprzedaje poprzez PayPala właśnie, jak to jest?
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

no tak, możesz mieć problem, jeśli wszystkie dane masz zagraniczne.
Załóż polskie konto z polskimi danymi, to pewnie problem sie rozwiąże :roll:
-- Ańa

Image
Koshal

Post by Koshal »

Miałem właśnie edytować poprzedni post. Znalazłem polską stronkę i zakładam nowe konto. Dzięki :)
Post Reply