[PL] Warsztat ARBAL'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
ARBAL

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

DOOM, Pegaso Models, 70mm, cały pomalowany farbami akrylowymi.
Więcej zdjęć na blogu:http://coloureddust.blogspot.com/2012/07/doom.html

better picture:
[rimg]http://img15.imageshack.us/img15/2364/dsc08499g.jpg[/rimg]
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Nooo, już tak nie narzekaj, nie jest źle wcale :)

Jak na pierwszy model w dużej skali, to poradziłeś sobie naprawdę dobrze!

Twarz nie wyszła źle, ale jednak cienie wokół oczu ta taka panda bardziej ;) Okolice ust już dużo lepiej i jeśli się przyaptrzeć, to podobieństwo do aktora można zauważyć jak najbardziej. Owszem, rzeźba figurki jest świetna, ale nawet samo malowanie oczu musi być dobrze wykonane, żeby się z tym spojrzeniem kojarzyło. A oczy są moim zdaniem właśnie takie.

Żeby uniknąć efektu pandy, to po prostu przydałoby się więcej warstw i płynnych przejść międzi cieniami a rozjaśnieniami. Taka to bolączka dużej skali: tu trzeba już więcej przysiąść, bo jest na to więcej miejsca. W małych modelach wystarczy parę kresek na kantach i jest dobrze. Więcej czasu poświęcać na przejścia, poprawiać, wygładzać, poprawiać, wygładzać, poprawiać, wygładzać...

Sam odcień skóry wyszedł trochę inny, niż ma Jones, ale nie przejmuj się tym. Technika to jedno, a odwzorowanie koloru to drugie. Z czasem się dojdzie.

Ciuchy też wyszły nieźle. Dobrze udało CI się zaznaczyć te załamania wszystkie. Mi tam się podoba, bo od razu załapałeś o co chodzi w takich modelach.

Najgorzej wyszły metaliki. Są zwyczajnie dość jednokolorowe, bez żadnego cieniowania, bez dodatkowych przebarwień. Stanowią sporą część modelu, więc wpadają w oko i nie da się nie zauważyć ;)

Krew na mieczu trochę mazana, ale na śniegu dobra! Sam śnieg na nogach i płaszczu wyszedł także naturalnie :)

Czyli co? Nie łamać się, bo wyszło nieźle, głowa do góry i następny model!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice

Post by Nameless »

ja do Slawola dodam tylko brak ostatecznych rozjasnien - praktycznie wszedzie. zbuduj ten kontrast odwazniej, z cieniami niewiele juz zrobisz na tak ciemnym malowaniu, wiec zostaje ci rozjasnianie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ARBAL

Post by ARBAL »

Dzieki za uwagi panowie

@Slawol
Tak jak wiesz, ciemną twarz robiłem 1 raz, myslę, że ponioslo mnie z cieniami czarnym washem za abrdzo. Co do przejsc to sporo sie tu nauczyłem pracy z Vallejo Glaze Medium i robieniem łagodniejszych przejść, szczególnei na płaszczu (musze zrobić foto od tyłu).
Metalici, gdzieniegdzie starałem się je przybrudzic brązowymi washami, troche sie boje tu nie przesadzić ale myślałem o niebieskim delikatnym glazie...

@Nameless
Starałem sie jeszcze porozjasniac bardziej, ale nie chcialem przesadzić, musze przyznać, że zabawy z tym na takim duzym modelu jest naprawde przyjemna...

Osobiście jestem vardzo zadowolony z tej figurki i naprawde malowanie było przyjemnością. Przygotowuje juz Krzyżowca z Nocturne Models 70mm do malowania :)
Image
ARBAL

Post by ARBAL »

70mm, Nocturna Models, pomalowane jako "historical art", a nie jako model w pełni odwzorowujący historyczna postać. Pomalowany całkowicie farbami akrylowymi.

Image
Image
Image
Image

CMON: http://www.coolminiornot.com/311922?browseid=2447662
Image
ARBAL

Post by ARBAL »

Andrea Miniatures
Mila Kusanagi, Firereach Commando (DN-04)
65mm 1/32
Wszystko malowane akrylami.

[rimg]http://img198.imageshack.us/img198/3095 ... lllogo.jpg[/rimg]
Image
ARBAL

Post by ARBAL »

Complete silence seized the battle field. Before our very eyes the enemy troops withdrew leading their way to something even more obscure powerful and terrible.I understood then what the word fear really meant. The huge warrior that rose up from the lines depicted the coldest death a man can imagine.

Scale 75
ABYSSAL WARLORD
83mm
Wszystko pomalowane akrylami, true metalics + AK INTERACTIVE products:
AK046 Light Rust (WASH)
AK013 Rust Streaks
AK711 Chipping Color

[rimg]http://img708.imageshack.us/img708/7273 ... ordall.jpg[/rimg]
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile

Post by Slawol »

Pamiętaj o wrzucaniu także polskiego tekstu :)

No to ocenimy ten model <zaciera ręce i strzela kostkami>

1. Gdzie jest płaszcz? Miało go nie być? Szczerze mówiąc, mi się bardziej podoba kobfiguracja modelu z tarczą i płaszczem, ale rozumiem, że tak Ci lepiej pasuje, czy coś w tym stylu :) Dla mnie jednak model jest dość pokraczny z wyglądu (zwłaszcza tył) i "pusty" taki...

2. Foty są mocno za mocne, przez co kolory wywaliło w kosmos do bieli.

3. To model w dużej skali, więc na zbliżeniach wyłażą wszelkie pośpiesznie i niedokładnie zrobione detale. Duża skala ma to do siebie, że się obroni samym weyglądem i poprawnym malowaniem, ale jeśli mówimy o rozwoju, to krytyka zaczyna się wraz z dokładnością wykonania :)

4. Głowa ma dziwny kolor. OK, może i miała być blada i taka jasna, ale nie wiem, na ile to wina zdjęć. Widać tam jakieś zabawy kolorem, ale to jednak ciut za mało do efektu. Pomijam fakt, że warga mogłaby być inna, nos inny, na czole coś mogłoby się dziać wokół tej blizny i takie tam. Sama głowa mogłaby zająć sporo dnia.

5. Zbroja jest niezła, ale brakuje jej więcej zabawy światłocieniem, zwłaszcza przy obłościach na ramionach, czy na brzuchu. Same "wżery" też można by mocniej zaznaczyć, żeby uatrakcyjnić wygląd. Paytna na naramienniku nie jest taka złwa, a przede wszystkim nawet dość przemyślana, bo nie widzę tam zbytniej przypadkowośći w paćkaniu. Ale to tylko jeden kolor, a można tam dać kilka wariacji, operują odpowiedni zielenią i niebieskim. Rdza za to wyszła dobrze, a przynajmniej kolor mi się podoba :)

6. Kły na naszyjniku są znów dość jednokolorowe. To samo tyczy się łańcucha poniżej - też jest jednokolorowy, w dodatku ciemny i niewidoczny. A to przecież detale, mają łapać wzrok :)

7. Tył jest dość nudny, ale za to zbroja na łydkach jest dobrze wyprowadzona. To Ci wyszło, wyżej wszystko jest po prostu szare... :(

8. Podoba mi się bordowa szmata, ładny kolor i dobrze się komponuje z modelem. Ale brakuje mi jednak czegoś bordowego u góry modelu.

9. Ostrze miecza znów dość jednokolorowe, a można by tam dać więcej cienia, nawet sam kształt Ci to umożliwia poprzez załamania. Runy ładnie się świecą.

10. Krew na ostrzu jest niezła, w łapie może być, ale to wiszące coś, to nie wiem, co to za bardzo... Chciałbym, żeby to było jakieś oko :D

11. Podstawka to dobry chodnik, podobają mi się płyty! Krew nieźle nakapana i widać, że próbujesz podnosić poziom.

Ogólnie widzę, że raczej (może nie trafię teraz) preferujesz taki spokojny styl, bez szaleństw i jeśli tak, to model wyszedł dobrze, a jeśli nie - no jeszcze trochę pracy przed Tobą jest :)

P.S. Poprzednie modele są także niezłe, laska ma ładnie zrobioną twarz i dobrze dobrane kolory, za to krzyżowiec, czy kim on miał tam być - dobry! Płaszcz najlepszy, skóry dość płaskie, foty znów wyjarane, a twarz blada :) Uwagi techniczne byłyby, jak wyżej w sumie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL

Post by ARBAL »

Dzięki Slawol, jak zawsze wszystkei uwagi biorę sobie do serca i brałem prędzej.. wniosek mam jeden, musze jeszcze bardziej poprawić robienei zdjęć.

Co do ostatniej pracy, płaszcz mi się nie podobał, dokładnietaki jak jest odpowiada mi najbardziej, krew na dłoni poprawiłem, i dodałem kawał mięsa naniej, żeby pusta nie była...
Image
ARBAL

Post by ARBAL »

Image
Post Reply