[PL] Warsztat ARBAL'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by Flameon »

Ajajaj... Figurka wygląda na bardzo ładnie i czysto pomalowaną, a tu nagle taki wielki cień na nią pada ,że prawie nic nie widać wyraźnie. Ale generalnie prezentuje się naprawdę ładnie.

Ps. Czy on ma dwie pary oczu?
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

Fota kiepsko wyszła ale ta druga u dołu jest już ok.
tak ma 2 pary oczu jak pająk, to jest szaman z Arachanrok Spider (http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod900159a)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by Slawol »

ARBAL wrote:Po pierwsze dzięki Slawolowi za wsparcie w czasie malowania.
Drobiazg, cieszę się, że mogłem pomóc :)
ARBAL wrote:Testowałem Glaze Medium Vallejo i używałem go przyznam się pierwszy raz w życiu. Byłem z figurki zadowolony do momentu, aż rozjaśniłem skórę...
:(
No i? I co? Koniec malowania? ;) Nie, absolutnie nie. Medium to tylko jeden ze specyfików, a nie końcowy efekt.

Dobra, po kolei...

Przede wszystkim już wspomniane fotki, które trochę krzywdzą pracę, zwłaszza pierwsza :) Strasznie żarówa bije i rozjaśnia wszystko. Z tego względu mogę powiedzieć, że się lotki strzały zlewają z czaszką, grotem i kośćmi na lasce... Ale i bez tego uważam, że więcej koloru by się tam przydało, może lotka w innym kolorze i wystarczyłoby.

Pióra - jeszcze na same koniuszki jaśniejszy odcień i mocniejsze rozjaśnienie.

Oczy są spoko! :) Płaszcz też, właśnie o to mi chodziło - proste rozjaśnienie, punktowe, a o ile bardziej uatrakcyjnia detal. Do pełni szczęścia brakuje mi lekkiego zaznaczenia pajęczyny na przecięciach i wtedy byłoby już super. Kolce bardzo udane.

I nie wiem, czego Ty od skóry chcesz... Przecież świetna jest! Bardzo żywa, gładko zmalowana, rozjaśniona też dobrze, ale to wcale niekoniecznie musi hyć koniec malowania :) Nie myśl, że nam wszystko się od razu udaje za każdym razem. Bardzo często jest to ponowny wash, ponowny glaze, ponowna mieszanka, aż dojdziemy do satysfakcjonującego nas efektu. Mało tego - wiele technik polega na takim malowaniu, żeby najpierw coś sobie zaznaczyć na ostro, a potem wygładzać moznolnie przejścia...

Teraz przydałby się wash w kąciki i zagłębienia, a potem - nie ma że boli - kolejne poprawki skóry i rozjaśnień. I tak do skutku :) Na tym to polega. Albo jakieś przebarwienia. Wiem, rozumiem, że może nie chcesz sobie psuć efektu, który osiągnąłeś na jakimś tam danym etapie, ale jeszcze zobaczysz, że tak często malowanie wygląda - to żmudne poprawianie, wściekanie się i znów poprawianie. Dlatego takie ważne jest planowanie malowania i nakładanie kolorów w odpowiedniej kolejności - żeby w danym momencie móc sobie coś poprawić, bez uszkodzenia efektu, którego wolelibyśmy już nie ruszać. inna sprawa, gdy uważasz, że coś jest dla Ciebie gotowe, a przyjdzie taki upierdus Sławol i powie, że to dopiero połowa roboty, bo to, to i tamto ;)

Na tutorialach może to i wygląda tak, że masz 10 fotek i kolejne etapy (nie widzisz tego w ruchu), ale jeśli kiedyś obejrzysz jakieś DVD z mistrzem pędzla (np. z Bonamantem), to zauważysz, że tam jazda jest nawet z jednym kolorem i jak coś się zapaćka, coś zejdzie, to trzeba wyrównać ;) I to najzupełniej normalne.

No. A poza tym podstawka skromna, ale pasuje. Czas na lepszą i bogatszą w detale! Brzegi proponowałbym tylko malować równie statarnnie i gładko, jak skórę ;)

Jak dla mnie to postęp jest i to widoczny. Model całościowo wyszedł Ci bardzo dobrze!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

- spieprzyłem ze zdjęcie, jak zawsze byłem juz nakręcony, że skończyłem pracę i chciałem za szybko pokazać ją światu robiąc zdjęcie wieczorem, w nienaturalnym świetle
- lotki strzały rzeczywiście mogły byc innym kolorem niż białym, jakoś z przywyczajenia są białe
- płaszcza na przecięciach pajęczyny jest wszędzie rozjąsniany jasnym szsrym tylko tego na zdjęciach nie widać
- pióra są rozjaśniane aż do białego na samym szczycie (znowu wina zdjęcia)
- co do poprawiania czasem czegoś co już miało być dobrze to już się przez te pare lat przyzwycziałem :)
- co do podstawki to malując jej brzegi pamiętałem Twoje wcześniejsze uwagi ale ten model będzie głównie siedział na wielkim pająku i wczepiany jest na magnes więc nei wysilałem się, wkrótce wrzucę na bloga "How to.." jak go malowałem krok po kroku to wsyztsko będzie widać, podrzucę to wtedy link

- co do DVD "mistrzów pędzla" to spytam wprost posiadasz oryginalen czy znalezione w internecie? :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by Slawol »

ARBAL wrote:- co do podstawki to malując jej brzegi pamiętałem Twoje wcześniejsze uwagi ale ten model będzie głównie siedział na wielkim pająku i wczepiany jest na magnes więc nei wysilałem się,
A, fakt!
ARBAL wrote:- co do DVD "mistrzów pędzla" to spytam wprost posiadasz oryginalen czy znalezione w internecie? :)
Mam oryginał DVD Jeremiego Bonamanta. Szczerze zachęcam wydać na to pieniądze. J. Haley i N. Melnik też widziałem, ale nie kupowałem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by Slawol »

No na pewno lepsze zdjęcie, choć jeszcze trochę rozmazane.

Tak, teraz widać wszystko dokładnie, co i jak rozjaśniłeś. Płaszcza faktycznie niexle wyszedł! :)

I mogę powtórzyć, że więcej cienia by się przydało całemu modelowi. Nier mówię tutaj zaraz o zenitalnym oświetleniu, ale nawet o równomiernym rozłożeniu cienia w kącikach i zagłębieniach.

Piórka można by zrobić z taki sposób, by były rozjaśnianie dopiero od połowy do samych końców :) Tak samo właśnie kości.

A'propos kości - powtórzę, że jednak czaszka, kości i strzała są wszystkie jasno malowane i mi się to trochę tam zlewa.

Plusy już wcześniej wymieniałem, a teraz mogę jeszcze dodać detale: czerwona czaszka na pasie, pazury z czarną otoczką oddzielającą od skóry (to bardzo ważne przy takich modelach, żeby to odciąć!), nos, pióra, płaszcz... Widać, że widzisz i rozumiesz, co trzeba rozwijać, więc to tylko kwestia czasu, żeby Ci wychodziło jeszcze lepiej.

Oby tak dalej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

Żaden wypas, jakośc "na stół +"

Kupiłem ten model w dniu jego premiera prawie 1,5 roku temu. Pomalowanie tak dużej figurki na średnim poziomie jakości zajęło mi trochę czasu. Prawdą jednak jest, że po pomalowaniu samego pająka zniechęciłem się do dalszej pracy bowiem było to poprostu męczące i mało przyjemne. Nie posiadałem jeszcze wtedy aerografu więc cały pająk pomalowany został pędzlem. Dodatkowo shaman jest przyczepiany za pomocą magnesu neodymowego. Jestem jednak zadowolony z efektu końcowego.

[rimg]http://img525.imageshack.us/img525/3246/dsc07612u.jpg[/rimg]

[rimg]http://img26.imageshack.us/img26/6241/dsc07619d.jpg[/rimg]

[rimg]http://img171.imageshack.us/img171/4783/dsc07628e.jpg[/rimg]

[rimg]http://img651.imageshack.us/img651/4848/dsc07630l.jpg[/rimg]

[rimg]http://img703.imageshack.us/img703/6147/dsc07632uq.jpg[/rimg]

[rimg]http://img135.imageshack.us/img135/8480/dsc07635z.jpg[/rimg]

[rimg]http://img815.imageshack.us/img815/8130/dsc07637l.jpg[/rimg]
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by Slawol »

Ależ późno piszę w Twoim temacie :oops:

Pająk jest spoko, do grania poziom aż nadto. Co mi się podoba, to to, że przy tak dużym modelu postarałeś się o dokładność, bo na fotkach to zawsze widać. A tutaj i krawędzie są dobrze pomalowane i kolory w miarę równo nałożone. Ogólnie wygląda bardzo atrakcyjnie, chociaż sam model mi się za bardzo nie podoba :)

Za to ten goblin szef na samej górze teraz na fotkach jest jeszcze wyraźniejszy. Widać i kości i detale. Super sprawa.ta przebita czacha dobrze wyszła!

Oczy pająka mógłbyś za to potraktować zwykłym bezbarwnym lakierem błyszczącym i tym prostym ruchem otrzymałbyś to:

ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a różności... (dużo zdjęć)

Post by ARBAL »

hej Slawol :)
Oczy pomalowałem lakierme bezbarwnym błyszczącym następnego dnia i wygladają jak na zdjęciu :) Pająk wygrał na festiwalu w Toruniu (http://coloureddust.blogspot.com/2012/0 ... kowej.html)w kategorii Winieta :)
Image
Post Reply