[PL] Warsztat ARBAL'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

MARÉCHAL NEY, RUSSIA 1812
Alexandros Models
www.alexandrosmodels.com
Scale: 75mm

Tylko akryle + pigmenty.
Mam nadzieje, że fotki sa lepsze niz zazwyczaj. Kupiłem nowy aparat ale obsługa lustrzanki nie jest taka prosta jak myślałem...

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Więcej zdjęć u mnie na blogu bo nie chce tu zaśmiecać: http://www.coloureddust.com.pl/2013/08/ ... -1812.html
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

ARBAL wrote:Mam nadzieje, że fotki sa lepsze niz zazwyczaj.
Nie, nie są.
ARBAL wrote:Kupiłem nowy aparat ale obsługa lustrzanki nie jest taka prosta jak myślałem...
To nie jest kwestia sprzętu, lustrzanki, czy bezlusterkowca i musisz to sobie uświadomić. Najpierw wiedza o panowaniu nad światłem i ogólna o fotografii, a potem dopiero zmuszanie aparatu do robienia zdjęć. Sama obsługa nie jest trudna, bo masz od tego instrukcję i czas na wprawianie się. Problemem jest wiedza, co i dlaczego ma być tak, a nie inaczej.

Odnośnie tych zdjęć - słabe, serio. Dla mnie są słabe. Jakąś tam GO widać i czystość ogólną zdjęcia. Ale to koniec plusów.

Poza tym:

1. Ostrość. Nie wiem, ile masz punktów AF i jaki masz obiektyw i aparat. To mi akurat do niczego niepotrzebne, ale widzę, że nie wiesz, co i do czego. Pierwsze ujęcie przypadkowe tak samo jak drugie. Model w różnych miejsach jest ostry, więc konsekwencji w ustawieniu nie widzę. Jak się trafiło, tak się złapało.

2. Przepały na śniegu i na jasnych elementach. Albo bite światło albo nie dość rozproszone albo źle dobrane parametry ekspozycji. Albo wszystko naraz ;)

3. Brak panowania nad światłem, o czym wspominałem wyżej. Mocno bite światło przekłamało i wypaliło kolory.

I znów mogę powiedzieć, że zdjęcia WIP są lepsze, niż końcowe. Poważnie.

Za to sam model na pewno jest nieźle zrobiony, bo i na wcześniejszych zdjęciach chwaliłem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Generalnei dzisiaj kminiłem czytałem i wiem już jak to powinno wyglądać. Jendo jest pewne, że kolory są znacznie lepsze niż poprzednio.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Mówisz zapewne o balansie bieli. Ale i tu się nie zgodzę, biorąc pod uwagę fotki warsztatowe tego modelu. Chyba że tam było źle, a tu jest dobrze. Ale to Ty wiesz, jak wygląda Twoja praca :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Nameless »

Arbal, dopadnij jakiegos szpeca w okolicy swojej, niech wezmie twoj aparat i pokaze ci chocby jedno dobre ustawienie (figsa, oswietlenie, aparat) - a potem to kopiuj samodzielnie. Mam wrazenie ze bedzie ci latwiej w ten sposob. Mnie bylo. Tyle ze ja mialem cierpliwego Mahonia, ktory mi odpisywal i pomagal :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

DOVE
75mm
Tartar Miniatures
Więcej zdjęc lepszej jakości na blogu: http://goo.gl/GRcCNC
ImageClick to see full-sized image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

O zdjęciach już wiesz.

Model na pewno ciekawy i naturalnie pomalowany. Podstawka tym razem nudna dość... Taka zwykła ulica/beton z drutem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Nameless »

spodnie - ile z tego swiatlocienia to malowanie, a ile rzeczywiscty cien od oswietlenia?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Leciutki cien jest ale spodnie są tu pokazane dokładnie tak jak live, sa tak wycieniowane.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Nameless »

to sa fajnie wycieniowane :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply