[PL] Różne malowanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Się okaże czy nie za duża, dół mam w planach zalać wodą, będzie pełnił rolę klocka podstawkowego. O ile mi wyjdzie zalewanie, nie kombinowałem z żywicami póki co. Góra jest zdejmowalna, więc jak spie... to tylko dół będzie do dorobienia :)

Zrobiłem coś bez urżniętego rogu :D
Image
Image
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by LONGER_TOM »

Wow, fajny kontrast - aż mnie oczy bolą od tej zieleni i żółci xD. Podoba mi się. Ej ... wydaje mi się, czy trawa jest przyklejona bezpośrednio na plastikową podstawkę :ppp
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

LONGER_TOM wrote:wydaje mi się, czy trawa jest przyklejona bezpośrednio na plastikową podstawkę :ppp
Cholera wie, napaćkałem tam piasku, potem trawy nieco, moze to tak wyglądać :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Slawol »

Reynevan wrote:Zrobiłem coś bez urżniętego rogu :D
"...ale znów specjalnie dla Sławola wstawiłem fotkę z modelem tylko od przodu, poza tym lekko przepaliłem żółtawe zdjęcie." :P

No cóż, ocenimy to, co widzimy ;)

Topór mi się bardzo podoba. Kolorystyka też dobrze dobrana. Przyczepiłbym się do krwi - jest zbyt matowa i wygląda jak farba. Przydałoby się tam dać trochę lakieru błyszczącego chociaż i ciemniejszego odcienia czerwieni miejscami lub Tamiya Clear Red/ GW red Ink, ale ten drugi już jest chyba niedostępny...

Poza tym spodnie od przodu mogłyby mieć więcej rozjaśnień, chociażby na kolanach. I więcej cienia w zagłębieniach.

I bardzo mi się podoba rdza na łańcuchu :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Dzięki za opinie, w sumie mogę poprawić, co mi tam ;)

Drednota wysmarowałem - pierwszy warhammerowy pojazd w karierze. Jedno ujęcie nie wynika - jak możnaby podejrzewać - z chęci zrobienia Sławolowi na złość, a jest efektem padnięcia aku w aparacie. W ciągu paru godzin podmienię fotkę na zdjęcia z każdej strony ;)
edit - fotki podmienione :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by Reynevan on 5 Jun 2012, o 21:22, edited 1 time in total.
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Różne malowanki

Post by przemo »

Podoba mi się :)

Nudna, niefajna podstawka, trochę niedomalowań - np. te wstązki na prawym ramieniu... OSL też nie wszędzie przekonuje.

Ale ogólnie praca ma klimat, spójna kolorystykę, spoko zniszczenia. Fajna :)
Orion_pl
(Forum newbie)
Posts: 5
Joined: 5 Jun 2012, o 16:15

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Orion_pl »

Prace prezentują się naprawdę dobrze tym bardziej jak na kilku miesięczną przygodę z figsami w tej skali. Oby więcej takich prac więc maluj, maluj i jeszcze raz maluj :-)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Slawol »

Reynevan wrote:edit - fotki podmienione :)
To teraz już mogę wyjść z nory i oficjalnie pominąć tę kwestię ;)

W sumie to najlepiej wyszło Ci brudzenie i niszczenie. Sam kolor także bardzo zgaszony i naturalny taki, dobrze rozjaśniony.

Ogólnie to mam wrażenie, że - poza tym, że to pierwszy model tego typu - trochę na nim ćwiczyłeś i widać bardzo modelarskie podejście do tematu, bo kolorów jest po prostu mało :) Cały model jest praktycznie niebieski. nie, nie wygląda to źle, ale tak mi się skojarzyło, jakbyś malował kolejnego pustynnego Panzera IV ;)

Podoba się:
- kolor,
- zniszczing, zdraping i brudzing,
- detale,

Co bym dodał/zmienił:
- na pewno więcej metalu na nogach, a niebieskie zostawił tylko osłony i palce. Reszta to mechanizmy, siłowniki i takie tam,
- bogatszą podstawkę, niekoniecznie terenowo, ale więcej dodatków środowiskowych by się przydało, bo tak to nudą trochę wieje,
- rury rydechowe mają dziwny dla mnie kolor. Tak po prostu. technicznie ładne, ale nie pasują mi do zniszczeń na modelu, wolałbym stalowe z okopceniami chociaż,
- freehandy jakieś, bo pancerz Drednoughta z podstawki jest po prostu biedny i goły...,
- mocniej bym nawiercił lufy w broni,
- OSL, jak już wspomniano, jest niezbyt wiarygodny, zwłaszcza ten na jego lewym ramieniu (jest tam krawędź, która na pewno przysłania lampkę, więc u góry nie widziałbym takiego blasku, raczej na dole prędzej). Poza tym myślę, że mocniej powinno być przy źródle światła, niż w dalszej odległości (sarkofag przy lampie na prawym ramieniu). Najlepiej wyszło tylko pod największą latarą.

I to chyba tyle. Styl widać, wykonanie też bardzo dobrze, ale mało różnych różności. Jak na pierwszy kosmiczny model, to i tak bardzo dobrze :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Dziękuję za krytykę uzasadnioną :)

Część farfocli wynika z niewiedzy i rozpędzenia się (choćby nie zrobienie mechanizmów na metalowo - jakoś tak pomalowałem na niebiesko, nie myśląc, i nie przyszło mi do głowy że powinno być inaczej :)), część z naleciałości pancerno-modelarskich - na dakkadakka marudzili że za mało kolorowy, a mi jakoś nie mogło "przejść przez pędzel" że pojazd bojowy może wyglądać jak choinka :D
A ubogość podstawki wynika z prozaicznej przyczyny - nie mam póki co w zasadzie żadnych bitsów, a na lepienie od podstaw czaszek czy innych badziewi tom leń za wielki :)

Jak nie pójdzie na ebaju to domaluję jakieś godłą czy oznaczenia i zmetalizuję tył, bo póki co mnie jeszcze ten modelik nie znudził :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Slawol »

Reynevan wrote:...jakoś tak pomalowałem na niebiesko, nie myśląc, i nie przyszło mi do głowy że powinno być inaczej :)), część z naleciałości pancerno-modelarskich - na dakkadakka marudzili że za mało kolorowy, a mi jakoś nie mogło "przejść przez pędzel" że pojazd bojowy może wyglądać jak choinka :D
No i ja tak też uważam i nie trawię choinek. Może tak zostać, oczywiście, ale jeśli już modelarsko, to także z zachowaniem kolorystyki poszczególnych materiałów, żeby było po prostu wiarygodnie i nie tak monotonnie ;)

Zresztą - co kto lubi przecież.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply