[PL] Różne malowanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Adasko »

Doskonały jest ten spychacz. Zarówno model, malowanie i dioramka.
Swoją drogą 150zł za model tej wielkości... wow! Ale jakoś rzeczywiście rzuca się w oczy.
Cały Twój temat to miód dla moich oczu. ;)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Różne malowanki

Post by sea.man »

czy ten sam model jest dostepny rowniez w skali 1:35?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Dzięki za miłe słowa :)

W 1:35 jest, robi go hiszpańska firma Vajra Miniatures. Ciut droższy, jedyne 189USD ;)
http://www.vajraminiature.com/PRODUCT/35005.html
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Różne malowanki

Post by sea.man »

WoW faktycznie cena jest niezla. Ale tobie wyszedl bardzo realistycznie!
Przyznam sie szczerze, ze po obejrzeniu fotek z Model Show we Wroclawiu troche sie podpalilem i zakupilem sobie jeden model co by sil sprobowac z czyms nowym :D
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

sklejaj, doświadczenie z fantasy pomaga (odwrotnie też zasadniczo) :)

Wspomniany wcześniej hitlerowiec 120mm się ukończył:

ImageClick to see full-sized image
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Różne malowanki

Post by sea.man »

Interesujacy, detale wygladaje super! Jakiej farbki uzyles na mundur?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

sea.man wrote:Interesujacy, detale wygladaje super! Jakiej farbki uzyles na mundur?
Senkju :)
Otóż, wymieszałem w vallejowskie reflective green (70.890) z szarym, potem rozjaśniałem bielą i base skintone. Drugi raz bym pewnie nie powtórzył tego odcienia :)
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Maru »

tak samo miałem z "moim" Niemcem - nie mam pojęcia jak ponownie uzyskać takie kolory :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Różne malowanki

Post by przemo »

Uboga ta podstawka. Twarz za to bardzo przypadła mi do gustu! :)

A z kolorami to chyba większość tak ma :P
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Slawol »

A ja ponarzekam za to :)

1. Czapka jest trochę płaska, sucha i zamszowa, a jako najwyżej umieszczony element - powinna być chyba najjaśniejsza, najmocniej oświetlona. A tak to jest ciemniejsza, niż mundur na ramionach, a to moim zdaniem błąd.
2. Daszek czapki można by lakierem przejechać, żeby się błyszczał. Albo chociaż czarnym półmatem olejnym.
3. Dół munduru (kurtki/bluzy, pod paskiem), jest ciemny, bo w cieniu i OK, ale widać tam jednak jak gdyby dwa kolory: ciemny i jasne szerokie kreski. Trochę jak niedokończone to wygląda, z jednej strony (nad kreskami) chyba bym wyprowadził płynne rozjaśnienia (od "dołków"), a ostrą krawędź zostawił od drugiej strony.
4. Na spodniach za bardzo widać pociągnięcia pędzla (są pomazane wręcz), a wyżej na bluzie pokazałeś, że umiesz gładko farbę rozetrzeć i zrobić płynne przejścia.
5. Czarne buty znów zbyt matowe dla mnie, a to skóra przecież i mogłyby być bardziej błyszczące, żeby łapały refleksy z otoczenia (np. znów półmat jakiś, niekoniecznie lakier).
6. Tłuczki mogłyby mieć jakąś fakturę drewna - w tej skali to już chyba mus, skoro w 28mm dajemy radę przy toporach ;)
7. Broń matowa, zamszowa, ginie i ledwo ją widać.
8. Twarz jest dobra, ale jednak skoro pod nosem ma ogolone, szare miejsce, to broda też mogłaby być rozjaśniana od szarego, a nie w kolorze skóry. Albo chociaż jakiś lekki, szary glaze sugerujący ogoloną twarz ;) Po bokach trochę taki opalony za mocno na policzkach, ale rozumiem, że to cienie.
9. Podstawka niezbyt bogata, faktycznie, poza tym trawa rzucona jak siano (widzę tam też jakąś trawę czerwono-zieloną, to ta GW?).

Poza tym ogólnie model udany i wykonany dość realistycznie, zwłaszcza zieleń munduru świetna Ci wyszła, jak prawdziwa! Ale chyba nie był to model, przy którym siedziałes i się pociłeś, hm? ;)

I znów nie ma ujęć od tyłu. Nie, nie obchodzi mnie, żę są lub będą na CMON! :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply