[PL] Ich Troje =D

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

[PL] Ich Troje =D

Post by Ana »

Dawno nic nie wrzucałam, ale mam nadzieję, że wciąż jesteście chętni pokrytykować jak dawniej :mrgreen:
Mam zdjęcia ukończonego Tyfusa, chętnie poczytam co macie na jego temat do powiedzenia.
Model był ze mną na konkursie, ale nie miałam czasu go wykończyć więc, mam nadzieję, że efekt końcowy pozytywnie zaskoczy tych, którzy tam go widzieli.

Image
Image

Jak widać na załączonym obrazku:
nasyciłam kolor i skontrastowałam światłocień pancerza;
poprawiłam estetykę malowania "obcego" i dodałam więcej śluzu w jamie gębowej.

(Teren według wytycznych miał być bagnisty. Niestety nie przewidzieliśmy, że zatrzymają podstawkę sceniczną na granicy - Nowa Zelandia musi zbadać, czy suszki nie stanowią zagrożenia dla lokalnej flory :/ Mam nadzieję, że niebawem dotrze cała do właściciela.)


Mam też zdjęcie pracy z 5.ME. Na zdjęciach widać dla kogo robiłam figurkę :D
Modele z Hasslefree generalnie bardzo mnie odprężają, ale tym razem nieszczęśliwie trafiłam na egzemplarz o wybrakowanej urodzie. Choć Suzi w oryginale do brzydkich kaczątek nie należy. Nasunęło mi to jednak pomysł na konwersję modelu i zrealizowałam projekt: zadarłam kieckę, żeby dorzeźbić koci ogon, a na głowie umieściłam opaskę z uszami. Na plecy przykleiłam kartkę i to by było na tyle. Więcej ingerencji w rzeźbę nie było. zamieszczam zdjęcie modelu producenta, bo nie każdy musi kojarzyć model:

Image

A moja wersja wygląda tak:

Image

Mam też zdjęcie miniaturki jaką pomalowałam dla Małej Pandy, z życzeniami od Mahoniostwa :D Niech mu się kolorowo żyje:

Image
Image


Obiecuję, że będę często zaglądać do tematu i nie uchylę się przed żadnym ciosem ;)
-- Ańa

Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Nameless »

typhusa juz widzialem, znecalem sie nad nim, ciesze sie ze poprawiony i martwie ze przyjechalas na hussara z niedokonczonym.
a prezentow sie nie ocenia - ladne :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Ana »

Taaak, pokazuje wszystkie prace, żebyście nie myśleli, że zapomniałam gdzie pędzle trzymam ;)
Starałam się wziąć Wasze sędziowskie uwagi do serca wykańczając Tyfusa. Zresztą diorama z armatą też wykańczana była pod wpływem naszej rozmowy. Ciekawa jestem co o niej powie Przemo, bo on nie był zwolennikiem mocnego światła. Ale to już za kilka dni.
-- Ańa

Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Maru »

tybek dyskotekowo zielony :)
a czego ty sie spodziewałaś że nowa zelanda wpuści do kraiu "Tyfus" przecie to to zaraźliwe :)
- z kund ty bierzesz te wszystkie suszki ?

Suzi wyszła komicznie :) - muszę zamieścić moje fotki :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Flameon »

Fajne prace, Tyfus wygląda naprawdę ciekawie ale podstawka nie jest za bardzo bagnista ( mam ten sam problem z moim bagnem ;) ) raczej taka Jungle ci wyszła. Chciałbym bardzo mieć możliwość przyjrzenia się temu modelowi na żywo bo widzę już ,że jaskrawe elementy jak np. kosa wyglądają inaczej na zdjęciach. A mianowicie gubią mnóstwo mildtonów a do tego wyglądają szalenie jaskrawo.
Prezent dla Maru natomiast wygląda już zupełnie normalnie :D
Bardzo fajna praca, podobają mi się skałki na podstawce, wyszły Ci bardzo naturalnie. Sam model bardzo kolorowy i wesoły, fajna figurka w ogóle ;)
Prezent dla pandziątka też mi się podoba, skąd ty wzięłaś takie steampunkowego pinokia? Tutaj również wesoło i kolorowo, jak podrośnie to się z Maru dogadają ;) tylko znowu mam wrażenie ,że na zdjęciu część kolorów gdzieś pouciekała :(
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Ana »

Na moim patrzałku kolorystyka jest dość wiernie, choć co do ostrza kosy, to coś mi się zdaje, że je również podmalowywałam (jak patrzę na stare fotki, to chyba głównie dodałam cień), więc to nie kwestia złej pamięci :]

Flameon:
Fajne prace, Tyfus wygląda naprawdę ciekawie ale podstawka nie jest za bardzo bagnista ( mam ten sam problem z moim bagnem ;) ) raczej taka Jungle ci wyszła.
Oj no coś Ty?! Może jedyne wyobrażenie mokradeł jakie masz pochodzi z filmu Władca Pierścieni :bonk: - głupi żart. Ale potwierdzam zdziwienie. Przecież kiedy wrzucisz hasła w Googla, to mają one tyle wizerunków ... ile ludzkość wyhodowała ras psów :dance:
Ale przyznaję, że przez tego stwora trochę mi się scenka rozbudowała ... dodałam więcej roślinności, żeby równoważyć kompozycję. Wiem co by Cię cieszyło! Gdyby stał po kostki w wodzie. Przyznaję, że WODY MOGŁO BY BYĆ WIĘCEJ.

Oj Maru, pewnie Twój skalibrowany monitor stworzy niestrawną wersję dla mojego ;) Ale chętnie to zobaczę i Marta się ucieszy :lol:
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by mahon »

Flameon wrote:do tego wyglądają szalenie jaskrawo.
Ana wrote:Na moim patrzałku kolorystyka jest dość wiernie
No właśnie na domowym kompie też mam "mega jaskrawo", a na obu laptopach w miarę wiarygodnie. Robiłem foty raczej pod (dominujące obecnie) laptopy czyli parę osób - np. Maru, Marta i jak widać ty - będzie musiało przeboleć...

Pamiętam jak kiedyś Marta podesłała parę fotek pisząc (przybliżony cytat z pamięci), że u niej wyglądają potwornie przegrzane, czyli u większości ludzi pewnie będą OK :lol:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Marta »

Hehe:D wlasnie ogladam watek na lapku i mowiac szczerze dopiero Wy mi przypomnieliscie o tym przegrzaniu na stacjonarnym;p
Mysle, ze to w duzej mierze kwestia tematyki. Na ludzkiej skorze, ktora kazdy ma dobrze zakodowana w pamieci, takie rzeczy zauwaza sie odrazu, a w przypadku kociej Suzie pewnie po prostu zalozylam ze kocina jest bardziej ruda;] A cala 'mega jaskrawosc' gdzies sie gubi w nierealnosci modeli (jakby nie patrzec nikogo z nich nie spotkamy na ulicy;p)

Same prace bardzo mi sie podobaja jak zawsze.
Pomysl na kocizne niesamowity, tak samo jak wykonanie. Podziwiam tym bardziej, ze wiem jak male sa modele HF.

U Tyfusa najbardziej mi sie rzuca w oczy ostrze kosy o ktorym wspominal Flameon. Slicznie sie swieci. Nie pamietam tego elementu z Hussara za dobrze, wiec nie widze roznicy, ale w tym momencie (i na lapku) wyglada to jakby ostrze bylo nieco lodowe i swiecilo z wewnatrz.
A jedyne co mi sie w nim nie podoba, to dwie biale plamy na samej gorze (pomiedzy wylotami tych cusiow) wygladaja troche szorstko w porownaniu z gladkoscia przejsc na reszcie modelu.

Pinokio jest przeuroczy. Slicznie kolorowy i zabawkowy:D
To kolega od kompletu z zukiem w melonikum(z Tales of War), ktorego malowalas dawno dawno temu? Dobrze kojarze model?

pzdr
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Slawol »

Ana wrote:Oj Maru, pewnie Twój skalibrowany monitor stworzy niestrawną wersję dla mojego ;) Ale chętnie to zobaczę i Marta się ucieszy :lol:
Aaaahahahahahahahahaha :lolsign: :lol:

Dobra, trochę o modelach...

1. Typhus - widziałem na konkursie, coś tam pamiętam i faktycznie, teraz jest o wiele lepiej. Kolory żywsze, scenka ogólnie bogatsza i urozmaicona. W sumie to dociągnęłaś tę pracę do typowego "Twojego" poziomu, bo wcześniej lekko mdła mi się wydawała... teraz dodatkowo (nie pamiętam, czy wtedy też tak było) podoba mi się to, że model nie odstaje stylem od podstawki, która ma w sumie same realistyczne i naturalne rzeczy powtykane - mianowicie mam na myśli tę zgniłą zieleń roślin na drzewku i na pancerzu. Tak samo ten krater obcych i podobne kolory na modelu. Wygląda to spójnie, bo sam kolorowy Typhus by mi raczej do burej i ciemnej podstawki za bardzo nie pasował. Ale to tylko ja ;)

2. Koto, znaczy się ta, z ogonem ;) Mi tam się przede wszystkim podoba pomysł, żeby przerobić to na sierściucha. Akurat poza i sylwetka figurki idealnie się do tego nadawała - tak mówię patrząc na efekt końcowy, bo sam model nie wiem, czyby mi przyszło do głowy tak przerabiać :mrgreen: Uszy są super, ogon też, a kolorystyka mangowa i pasuje idealnie.

3. Robocik-Pinokio jest wdzięcznym modelem sam w sobie. Myślę, że żadne inne malowanie by tu nie pasowało, tylko takie właśnie kojarzące się z drewnianymi, bardzo kolorowymi klockami dla dziecka :) Wygląda wręcz rysunkowo i bajkowo. Kolory też są idealnie dobrane.

W sumie tyle mam do powiedzenia, jakoś mało tym razem - pewnie dlatego, że modele wyglądaj tak, jak powinny :P
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Ich Troje =D

Post by Flameon »

Moje wyobrażenie bagna to: drzewa- błooooota po pas, wystające z niego korzenie i gdzieniegdzie jakaś kupa zwisająca z niskich gałęzi :D dlatego chyba będę musiał kupić sobie jakiś zestaw żywic do robienia stojącej wody ;)
Ana wrote:Wiem co by Cię cieszyło! Gdyby stał po kostki w wodzie. Przyznaję, że WODY MOGŁO BY BYĆ WIĘCEJ
Dokładnie tak, ale teraz już za późno :P
Post Reply