[PL] Pamperki Rentalla

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

[PL] Pamperki Rentalla

Post by Rentall »

Zdziwiłem się, ponieważ nie mam tematu w tym dziale forum, co tez moze swiadczyć o mojej skłonności do rozpoczynania fgurek i nie kończenia ich.
Czas jednak wreszcie założyć temat ze skończonymi pracami.

Jako pierwsza figruke wrzucam trygona. Osobiscie jestem z niego bardzo zadowolony, a ze zdjęc zrobionych przez Mahonia jeszcze bardziej. Widze mnostwo niedociągnięć, skrótów i pominięć na tej figurce. Był to moj pierwsz tak duzy model. Malowany w 90% aerografem. Poziom 3.
Dawac mi tu krytyke :D
ImageClick to see full-sized image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Maru »

no ba kosy fajne - ale fioletom brak głębi - model nie jest jednakowo skontrastowany i fiolety w niektórych miejscach wyszły ci wręcz jedno wymiarowo i płasko
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Mike

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Mike »

Ostrza ładne, miejscami widać niedociągnięcia, ale na stole będzie cacy. Fioletowy jest ok za to płytki IMO psują efekt. Płaska czerń + zbite niebieskie krechy, tylko miejscami dobrze rozjaśnione (ostatnie zdjęcie, płytka na górze pleców, drugie zdjęcie, jego praca kosa, ostatnia płytka).

Ale nie znam się na poziomach, więc pewnie wszystko jest ok ;).
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by sea.man »

najwieksz plus za kolorystyke :clap:
zgodze sie z Maru- fiolet moglby byc bardziej pocieniowany :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Slawol »

Rentall wrote:Dawac mi tu krytyke :D
Lubisz ostro, więc proszę :twisted:

1. Kolorystyka super!
2. Fiolet słabszy - więcej rozjaśnień, nawet niekoniecznie idealnie płynnych (albo robiony podobnie, jak płytki pancerza).
3. Podstawka bieda aż piszczy - ale zakładam, że tak miało być?
4. Oczy na pewno mogłyby się mocniej świecić przy tym poziomie, bo są płaskie.
5. Płytki pancerza mogłyby dostać końcowe krawędziowanie.

Reszta ładnie, ślina dobrze wyszła, kosy bardzo widowiskowe.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Nameless »

ladnie, efektownie, ale w wiekszej czesci troszke za prosto i za plasko, co ci juz wszyscy wypomnieli :)
kosy najlepsze, ale tu z kolei nie podoba mi sie zastosowanie NMM :)

niezle, pewnie moglo byc lepiej ale zakladam ze ma to zwiazek z zyczeniami klienta :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by mahon »

a mi tam te błyszczące kosy się podobają i to bardzo. wyglądają bardzo ostro i niebezpiecznie. Dla mnie one i ten kreskowany pancerzyk są głównymi ozdobami modelu.

Za to fiolety są bardziej przeciętne. Absolutnie nie są złe, ale jeśli gdzieś można by szukać ulepszeń, to właśnie na nich, a konkretnie na kontrastach tam, gdzie są głębokie zagłębienia i wystające elementy (np. ten jakby "szkielet"). Zbudowałoby to głębię rzeźby trochę, choć obecna wersja też ma swój plus - wygląda bardziej "cieleśnie", jakby te ostre kształty były powleczone skórą.

Oczywiście pancerzyk też można by ulepszyć - dodać trochę więcej urozmaicenia w tym kreskowaniu, pociągnąć je ostrzej miejscami, tak żeby niektóre linie tworzyły wrażenie ostrych krawędzi. No i dodać trochę uszkodzeń, zadrapań, nacięć - tak duży pancerz się aż o to prosi.

Podobnie jak podstawka. Sam wiesz, że z tak dużą podstawką można więcej zrobić.

Ale to tylko spekulacje i to oparte na założeniu, że miałyś go robić "na wypas". A sam wiesz, że nie o to chodziło, bo piszesz, że to poziom 3. Gdzieś trzeba ciąć jakość, to przyciąłeś.

Dobry model, na pewno widowiskowy. No i widać sprawne użycie aerografu, który dobrze się sprawdził na tak dużym modelu!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Rentall »

Dzieki wszystkim za komentarze !

Co do kolorystyki, została ona narzucona przez klienta. Takze do niego powinny byc skierowane te pochwaly, ja tylko wykoywałem jego zalecenia, niemniej jednak tez uwazam, ze takie zestawienie dobrze wyglada.

Co do fioletu, zgadzam się z tym, że jest on dosc plaski. Nie mialem juz potem czasu, zeby to wszystko poprawic, a troche malowania przy tej figurce było. Tak jak pisze Mahon, trzeba ciać tam gdzie sie da, bo poziom malowania tego ode mnie wymagał. To tyczy sie rowniez podstawki. Stwierdziłem, ze taka wielka figurka nie potrzebuje mega wypasionej podstawki, za poza tym, to kolejny element sciagajacy malowanie na poziom 3.

Mi sie pancerz niebiesko czarny podoba i tyle na ten temat, mysle ze to kwestia gustu.

Zastanawiałem sie (nie za długo, bo nie było czasu) nad rozwiazaniem ostrzy. Myslalem o pomalowaniu ich na czarno z wyciagnieciem do fioletu, albo niebieskiego, albo ew. do czerwonego. Stwierdzilem, ze czerwony nie bedzie pasował, a niebieskiego i fioletu, jest na tyle duzo, ze wiecej to juz by była przesada.
Stwierdziłem, ze pojde w NMM, zeby nadac troche blasku i ozywic figurke. Osobiscie jestem zadowolony z tego efektu.

Chcialem zrobic OSL na oczach, ale znowu gore wziel ciecia w budzecie :P Wyszly jak wyszly, jest to kolejna rzecz, ktora na wyzszy poziom zrobiłbym na pewno staranniej.

Generalnie bez aerografu malowanie trygona było by torturą, a okazało się całkiem przyjemna zabawa :D

gdyby ktos odczuwal potrzebe zaglosowania to zapraszam http://www.coolminiornot.com/292345
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Wojteq »

Bardzo kreskówkowy wyszedł. Ja nie lubię takiego stylu, ale to kwestia gustu.

Natomiast technicznie, to dobrze wyszły kosy chyba najlepszy element, oraz czarno-niebieski pancerz. Fiolet jak już ktoś pisał jest płaski. Przydałoby się to zmienić.

Trochę sporo tych rzeczy obciąłeś na pziom 3 ;-)
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Rentall »

wiesz Wojteq, kazdy ma swoja definicje poziomow, dla Ciebie to moze byc poziom 2, niestety dla mnie to jest 3, pisze niestety, bo nie mam tyle umiejetnosci, zeby okreslic to jako 2, bo przy malowaniu 3 musialbym zrobic obecny moj 4, a przy 4 musialbym zatrudnic Anie i Bohuna, a na to mnie nie stac :)
Post Reply