[PL] Galeria Zgryda

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Zgrydol

[PL] Galeria Zgryda

Post by Zgrydol »

Witam!
Po długim okresie niemego przeglądania forum, postanowiłem w końcu się zarejestrować i pokazać moje prace.

Na pierwszy ogień ostatnio ukończony Space Marine.

ImageClick to see full-sized image
cmon

Na razie 7,5 na cmon, liczyłem na trochę więcej, ale wynik mnie nie dziwi.

Bardzo zależy mi wszelkich komentarzach i krytyce.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by IRKUCK »

Witaj :)
Najlepszym elementem jest głowa, pancerzowi miejscami trochę brakuje ale co tam,
metalikom przydało by się jakieś cieniowanie bo są jakieś płaskie, ale najbardziej gryzie w oczy ten power fist wygląda jak by był na szybko malowany i odstaje od reszty ;)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Nameless »

no i CoC wciagnelo kolejna ofiare :twisted:
witamy, czekamy na foty!

a tu mnie w oko kluje kolorystyka troche...
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Gildor »

Heja!
Ładna figsa, ja bym kontrast na armorku jeszcze nieco zwiększył :wink:
Image
Zgrydol

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Zgrydol »

Dzięki za komentarze!

@IRKUCK
Metalikom wybitnie zdjęcie nie posłużyło, ale fakt, że muszę się do nich bardziej przyłożyć. Nad fistem spędziłem sporo czasu ale też tego nie widzę :(

@Nameless
Kolorystyka z zamierzenia typowo Ultrasowa, ale może te odcienie nie współgrają najlepiej?

@Gildor
Dzięki, staram się ten element poprawiać przy każdej nowej pracy, tutaj brakuje mi trochę ciemniejszych obszarów.

Teraz trochę starsza praca, Dark Eldar Archon.
Bardzo przyjemny model do malowania, świetnie wpisujący się w klimat nowych figurek do tej armii. Na zdjęciu ucierpiał nieco złoty na hełmie.
ImageClick to see full-sized image

CMON
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Maru »

Siemka :)
Ultras :
plecak leży i kwiczy - płaski jak nie wiem
żółty - wyszedł ci cytrynka a do niebieskiego by ci kolor nie uciekał ku zieleni musi być nasycony - "snake bite"
Archon:
- plecy - ble pusto
miecz zlewa sie z szmatka na biodrach
masz na modelu typowa triadę RGB czyli turkus , magenta ,Green ochra - to działa jeśli sie nie zlewa ;)
to samo wygląda atrakcyjniej w RYB - ta sama triada wychodzi z Ochrą a nie z Zieloną ochrą
- znasz tą stronkę ??
http://www.colorjack.com/sphere/?LoadJa ... ev:0.52705
jeśli nie to dobrej zabawy ustawieniami :)

a i standard co do plecków - czarnego nie malujemy czarnym ^-^
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Slawol »

Siemasz Zgryd! Dobrze trafiłeś, świeże mięsko zawsze mile widziane tutaj :mrgreen: Chyba z BePe Cię kojarzę...

Jako że Ci już nagadali, to ode mnie krótko:

1. SM.

Złoto wygląda bardziej jak żółty, brak tutaj takiego cieplejszego, ciemniejszego odcienia z brązami... W sumie wydaje mi się, że w całym modelu mógłbyś pogłębić cienie, wszelkie zakamarki w pancerzu, na broni itp. Twarz jest bardzo dobra za to! Podstawka skromna, ale estetyczna. Na papierkach mogłyby się znaleźć jakieś tam literki, żeby nie były takie puste. A jeśli bez tekstu - to jakieś cieniowanie delikatne, tak samo na tym wielkim papierze na naramienniku :)

A mi z kolei plecak się podoba, ładnie się błyszczy :think:

2. Archon.

Poza uwagami Maru-dnego dla mnie ostrze miecza wygląda na kościane. Jeśli taki był zamysł, to OK, ale po prostu to już wina odcienia, który dobrałeś i moich skojarzeń :) Z tyłu faktycznie trochę pusto na tym płaszczu, a te kropki można by przerobić na gwiazdozbiór. Wiem, pomysł może i oklepany, ale w Eldarach to się często sprawdza, bo dodaje im takiego "gwiezdnego" charakteru. Może mi się wydaje, ale jedynie kolce na ramionach wyglądają mi na najmniej starannie pomalowane i takie trochę szorstkie. Trochę mi się też stylistycznie kłócą czarne rękawice. Cały model jest malowany w miarę gładko i wszędzie ma płynne przejścia, nawet na płytach pancerza, a akurat rękawice zrobiłeś tylko z samym krawędziowaniem. Tak mi to tylko wpadło w oko, ale źle to na pewno nie wygląda :) A i podstawka podoba mi się bardziej, niż ta przy SM.

I to chyba tyle póki co :) Prace są i tak bardzo udane.

P.S.
Nameless wrote:a tu mnie w oko kluje kolorystyka troche...
A model nie? :shock:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Maru »

ostrze to prawdopodobnie "Husk blade" - to jest kościane (power weponka waląca instanty niezależnie od T - wystarczy 1 W zadać - taki killer na cudzych herosów :P)
- jak se to maluje na kryształek to to jest Djin Blade (tym można sie samemu zaciukać :P)
a jak zielone to Venom blade - nikt tym nie gra :P - to sie tak nie maluje
piramidka to "Soul trap"
hełm to chyba Vexator mask ...
druga głowa z blistra to Tormentor mask - sprzęt który nie przeszedł do tego kodeksu :)

wiec pod kątem gry to ten pan jest pomalowany i skonfigurowany dobrze (czarny płaszcz = shadow field ) (inna grywalna wersja zawiera Agonaizer)

natomiast jak już pisaliśmy czarny płaszcz pusty ... i złoty zlewa sie z kościanym
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Nameless »

Slawol wrote:A model nie? :shock:
nie, czemu? przyzwyczailem sie w necie, u mnie na polce by mnie klul pewnie.

Zgryd - dla mnie standardowa kolorystyka ultrasow to niebiesko-bialy, ale moze sie myle :) niebiesko-jasnozloty? eee, nie dziala ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Ana »

Rety wystarczy uciec lekko z odcieniem, a już ludzie się dziwią kolorom ;)

Cześć Zgryd!
Podoba mi się, że pracujesz z metalikami jak przy NMM. To ładnie wygląda na broni z tyłu (IMO w sumie to najfajniejsze miejsce)
... chociaż światłocień puściłeś do góry nogami, jak by to złoto było matowe ... no chyba, że to zamierzone.

(Są jednak rzeczy które zaskakują ciekawskich gapiów, bo są przyzwyczajeni do tego, że złoto świeci a pancerz ma kolor "Ultramarines Blue" :mrgreen:)

Przeszkadza mi smuga z rozjaśnienia na mechanicznej ręce (widać to od frontu).
Wygląda mi na to, że ze srebrnym nie pracowałeś w taki sposób jak starałeś się ze złotem (magazynek).

Poszłabym odważniej z oddzielaniem elementów :roll: myślę tu o linii podziału między np. osłonką wentylacyjną na klatce, albo na plecaku.
Przeszkadza mi też np. rozlana farba wokół ćwieków na nodze (w tyle). Pewnie robiłeś to zbyt rozwodnioną farbą ... może to wina kolejności nakładania warstw? Może nie chciałeś zababrać wash'em srebra? Ja najpierw namalowałabym linię podziału a dopiero potem posrebrzała ćwieki.

Czaszki na papirusie na naramienniku i na broni, zrobiłabym w bardziej kontrastującym kolorze - te się zlewają, przez to wyglądają mi na pominięte.

Co do II modelu, to muszę zgodzić się z Maru - plecy wyszły Ci nudno. Futro pewnie było niewdzięczne, ale u góry fajnie sobie z nim poradziłeś. Czy niżej tak się już nie udawało?
Peleryna jest słabiutko rozjaśniona. Niestety czerń nie jest łatwa w rozjaśnianiu :twisted: dlatego ja cieniuję do czerni. W rozjaśnianiu czerni nie mam doświadczenia, nie podpowiem Ci metody.
Jedyne co pamiętam, to że rozjaśniając na początku dodawałam do czerni granat, żeby złamać tą nijakość szarości.

Co do kolorystyki, to jest w moim guście :P i tyle. Bardziej mi się podoba od pierwszego modelu.
Cały model wydaje mi się bardziej dopracowany i staranniejszy.
-- Ańa

Image
Post Reply