[PL] Kero

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

[PL] Kero

Post by Kero »

Wcześniej umieszczałem zdjęcia na angielskiej części forum, ale jakoś tak chciałem zamieścić co nieco na naszej polskiej. Poniżej zdjęcie weterana. Proszę o krytykę :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Kero

Post by Maru »

porównując do poprzedniego tematu
http://www.chestofcolors.com/forum/view ... =28&t=6881
i prac w nich zawartych
widać efekty pracy - model nie wygląda jak zakurzony wyjęty z słoika z rozpuszczalnikiem - jest czysty (prawie;) )

można rzec że postępy idą w właściwa stronę - ja bym sie tylko nie zapędzał w kolorowe metaliki - na całe szczęście ciebie nie podkorciło by cieniować ten zielony - bo na tym poziomie na jakim jesteś to on lepiej nie cieniowany wygląda ;)

- szmatka mogła by mieć kolory rozłożone czyściej - ale nie są porozlewane
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

zacząłem dużo bardziej rozcieńczać farbę i zmieniłem formę robienia zdjęć.
Metalik, kusiło mnie żeby rozjaśnić, ale nie bardzo miałem pomysł jak. A zrobiłem go bo bałem się robić błyskawice, no a nie chciałem żeby był czysto srebrny.
Co teraz powinienem robić? Więcej warstw by wykonać płynniejsze rozjaśnienie?
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] Kero

Post by Camelson »

troche cienia musisz dać. np na białym kasku zrobić dark lajning. Czyli w załamaniach ciemną kreske zrobic, zeby oddzielic elementy. Coś jak tu http://www.coolminiornot.com/63497

To dużo daje. a posatym troche cieni i bedzie lepiej na pewno :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Kero

Post by mahon »

dokładnie - Camelson ma bardzo dużo racji.
Na tym modelu udało ci się osiągnąć czyste i schludne rozjaśnienia liniami, to teraz zrób to samo z cieniami, a właściwie liniami podziału poszczególnych elementów figurki i zagłębieniami - tyle że na ciemno (albo na czarno, albo na dużo ciemniejszą wersję koloru bazowego). Nie rób jeszcze żadnych blendingów dopóki na kilku(nastu?) modelach nie wyjdzie ci kreskowanie krawędzi i linii podziału.

tak dalej! widać postępy i dużo lepszą czystość malowania :clap:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

Ok nowa figurka. Nie wiedziałem jak zabrać się do tego cieniowania. nie bardzo wiedziałem jak pocieniować moro. Mam nadzieję, że wygląda to lepiej niż poprzednia praca?

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image


sorry za jakość. Zdjęcia z telefonu. Aparat mi umarł
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

ok jeszcze druga praca tu chyba lepsze jest cieniowanie

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image


i jak?
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Kero

Post by Slawol »

No nijak, fotki są naprawdę słabe... Można powiedzieć, że wszędzie brakuje rozjaśnień, poza tym drugi model ma pierwsze i ostatnie ujęcie chyba takie samo, a brak ujęcia, na którym widać twarz.

Co można jeszcze powiedzieć? Nie wiadomo, co się błyszczy naprawdę, a co jest efektem zdjęcia. Widać jedynie, że kolory są nałożone dość starannie i nie wyjeżdżasz na inne elementy. Najciekawiej prezentuje się księga maga.

Postaraj się o aparat, może u jakiegoś znajomego? :) Bo tak to się oceniać nie da za bardzo, niestety.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Kero

Post by mahon »

trochę nie wiem co zrobiłeś z tymi figurkami
jeśli próbowałeś pomalować płasko i starannie - to nie wyszło, bo widać że kolory mają przebarwienia. może to rozjaśnienia?
ale jeśli próbowałeś rozjaśniać/cieniować - to nie wyszło, bo jest to zbyt nieśmiałe i nieczytelne
a może próbowałeś krawędziować (co byłoby najbardziej wskazane na tym etapie) - w takim razie nie wyszło kompletnie, bo wyciągniętych krawędzi i rozdzielenia elementów nie widać w ogóle...

a może nie wyszły tylko zdjęcia? może to ich wina, bo na nich to widać głównie to, że model się potwornie świeci...
na chwilę obecną przyjmę, że to wszystko wina zdjęć.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

prawdopodobnie jest to wina trochę zdjęć, jednak rozjaśnianie także nie jest zbyt wyraziste zwłaszcza na magu. nie wiedziałem jak bardzo mogę rozjaśnić cemny regal blue żeby nadal figurka wyglądała na ciemną. sierżant ma cieniowaną tylko twarz bo nie wiedziałem jak pocieniować szary mundur żeby nie zniszczyć moro. następnego pomaluje SM bo na nich dobrze widać cieniowanie liniami.
Post Reply