[PL] Malunki C'tana

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by sea.man »

Bomba! Jak dla mine twarz jest najlepsza. Podoba mi sie twoj styl malowania :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

Nameless wrote:do grania :doh:
No.... tak ;) Chcę mieć ładną armię, tego chłopka pomalowałem w jakieś 3-4h w kawiarni gdzie pracuje moja dziewczyna a musiałem się sprężać przed zamknięciem, w nocy przy lampie domalowałem światełko, dzisiaj rzuciłem trochę zmrożonego śniegu na podstawkę i jest +1 do pomalowanych ludków w armii ;)
czlowiek.morze wrote:Bomba! Jak dla mine twarz jest najlepsza. Podoba mi sie twoj styl malowania :)
Dzięki ;) Twarz jest pomalowana niezwykle prosto, za to efekt sam mnie zaskoczył...
Na białym podkładzie Tallarn Flesh (GW), na to wash z Ogryn Flesh (GW), rozjaśnione Tallarn Flesh, później z domieszką białego aż do bardzo jasnego i delikatne cienie z Nightshade Purple (Reaper) i tak powstał czokapik....
Last edited by Ctan on 5 Jan 2012, o 12:29, edited 1 time in total.
Image Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Flameon »

Trochę dziwnie sama laska wygląda, wydaje mi się ,że lepiej by to wyglądało gdyby tylko jakaś jej część świeciła, wtedy można by inaczej rozłożyć rozbłyski jeszcze na niej, a tak cała jest niebieska, ale poza tym rozbłyski na fatałaszkach całkiem spoko, no i twarz bardzo ciekawa ;)

Kawiarnia w której maluje się figurki? Która to? :D
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

Flameon wrote:Trochę dziwnie sama laska wygląda, wydaje mi się ,że lepiej by to wyglądało gdyby tylko jakaś jej część świeciła, wtedy można by inaczej rozłożyć rozbłyski jeszcze na niej, a tak cała jest niebieska, ale poza tym rozbłyski na fatałaszkach całkiem spoko, no i twarz bardzo ciekawa ;)

Kawiarnia w której maluje się figurki? Która to? :D
Coffeheaven na rynku obok Loży ;) W sumie często zdarza mi się tam malować. Jutro tam też będę, od 8:30 do 16 jakoś.

Ten chłopek jest takim ludkiem który zbiera energię z czarów rzuconych przez wroga, chciałem oddać moment w którym właśnie zbiera ją do swojej laski.. Wyszło jak wyszło, wiem, że mogło by być znacznie lepiej, efektowniej. Spoko, na następnym figsie będzie lepiej :)

...o tutaj mam jeszcze takie babki, pełny oddział to 10 szt, paru brakuje, te mają już za sobą parę bitew, widać po obdartych rogach :D

ImageClick to see full-sized image

udało mi się jeszcze zrobić jakieś fotki nowemu nabytkowi, piracka armata! W końcu mam coś co sensownie strzela :mrgreen:

ImageClick to see full-sized image
Image Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by JerzyK »

Ctan wrote: tego chłopka pomalowałem w jakieś 3-4h w kawiarni
Czy to ja tak wolno maluję czy Ty tak szybko (i ładnie) ?
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

Myślę, że to ja tak szybko.. Najczęściej jest to wymuszone tym, że często porzucam figurki na długi czas a wracam do nich po kilku miesiącach. Dlatego wolę posiedzieć i zrobić od A do Z a później brać kolejną. Już trochę mi to udało się zniwelować ale nie do końca niestety :/
Image Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by quidamcorvus »

Świetne pomalowane modele :clap:
Image
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Ctan »

Dobra, żeby nie było przestoju, dziś dokończyłem aniołka.

ImageClick to see full-sized image
Image Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Slawol »

Ogólnie mówiąc, to trzymasz swój poziom i styl.

Oddział rogatych babek jest więcej niż dobry i myślę, że szczegółowy komentarz nie jest tutaj potrzebny ;) Wygląda jednolicie i spójnie.

Za to mam parę uwag do pozostałych prac.

Najpierw szkieletowa załoga działa:

- nie do końca mnie przekonuje. Mam czasami wrażenie, że rozjaśnienia są malowane przypadkowo i losowo, np. chusta tego z lunetą i ręka trzymająca tę lunetę. Wygląda na to, że światło gdzieś tam z góry pada, natomiast dłoń ma tylko jeden palec z boku rozjaśniony, a widziałbym raczej wszystkie jasne, a dół nadgarstka ciemniejszy. Ale może się czepiam ;),
- nie pasuje mi OSL od lunety. Wyszedł i owszem, efektownie, ale czy jest tam potrzebny? Luneta, która bije w oko światłem? ;),
- spodnie. Gościu z lunetą ma nogawki rozjaśnione od góry, natomiast pozostali mają jaśniejsze kolana... Trochę mi tu brakuje konsekwencji w oświetleniu..., Poza tym w widoku od tyłu "lunetowemu" szkieletowi świeci się kolano nie wiedzieć czemu... ;) Od przodu ma światło przy biodrze, a z boku zupełnie inaczej.,
- najlepiej wygląda gość przy armacie, rozjaśnienia na całym modelu ma od góry do dołu, czyli jeśli światło pada od góry, to i najwyższe/najbardziej wysunięte elementy w górę i od góry - są najjaśniejsze. Myślę, że tutaj wyszło to najlepiej.

Sam nie jestem wielkim zwolennikiem ostrego oświetlania modeli, ale tutaj jak na nie patrzę, to takie wrażenie właśnie odniosłem - że każdy szkielet jest malowany oddzielnie, bez zwracania uwagi na padające światło.

- samo działo jest trochę słabiej pomalowane, niż modele, widzę tam jedynie parę metalików i turkusu :) Trochę bieda :twisted:

Poza tym kolorystyka i spójność malowania sprawiają dobre wrażenie i przyjemnie się to ogląda :)

Teraz o wampirze:

- nie podobają mi się łokcie od przodu. Walą jak żarówy albo efekt zabawy w PS-ie :) Zupełnie odstają, a skoro mają być takie jasne, to uważam, że zbroja na klatce piersiowej także powinna być taka ostra. Zwróć uwagę na złote metaliki od przodu, reszta jest ciemna, podczas gdy tylko łokcie i złoto się wybijają,
- złom na podstawce może być, chociaż zupełnie mi do tematu modelu nie pasuje,
- skrzydła mi się podobają, twarz mroźna i blada, podoba się,
- ostrze topora super, bardzo ciekawy efekt Ci wyszedł!,
- skarbonka na plecach jest spoko :)

I to chyba tyle.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Malunki C'tana

Post by Nameless »

Ctan wrote:Dobra, żeby nie było przestoju, dziś dokończyłem aniołka.
:doh:

zabije goscia :D
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply